Práce v Muzeu louktářských kultur jdou do finále, včera proběhla dokonce kolaudace. Lešení na průčelí budovy v Břetislavově ulici je pryč a uvnitř muzea se instalují první expozice. Vše musí být hotovo do 15. září.

Tento víkend v rámci Dne otevřených dveří památek konečně po dlouhých měsících vstoupí na podlahu muzea i noha návštěvníkova.
Zájemci si kromě nově zrekonstruovaného Mydlářovského domu budou moci prohlédnout i prostory, do nichž by se jinak nedostali, například věžičku, sklepení či arkády. Poslední prohlídka skončí v 17:00 a o hodinu později začnou oslavy 40 let Muzea loutkářských kultur.

Velké jubileum

Oslavy odstartuje vernisáž výstavy Pavel Kalfus a Alois Tománek: Společně, každý svou cestou. Pokračovat se bude na od osmi večer na Žižkově náměstí, kde polský soubor Teatr Lalek Arlekin z Lodže zahraje představení Gil pogromca smoków.

Kulturní neděle

Následující den se ponese v divadelním duchu. Program zahájí v deset hodin chrudimský sbor Slavoj na arkádách Mydlářovského domu. Od půl jedenácté začne na Resselově náměstí vernisáž výstavy „Jak loutky v Chrudimi domov našly". Jedná se o komiksové zpracování čtyřicetileté historie muzea. Divadelní představení se budou hrát po celý den jak v budově muzea, tak na Resselově náměstí.

Nové logo

Na samý závěr dne v půl osmé studio Mančaft představí nové logo Muzea loutkových kultur.
„Vybírali jsme celkem z osmdesáti jedna návrhů. Po několika kolech zůstalo už jen pět prací, z nichž nejvíce porotu zaujala práce od studia Mančaft. Nové logo už používáme na plakátech," řekla s k soutěži pracovnice muzea Olga Havlíková.
S nedělním večerem se pro návštěvníky muzeum uzavře. Podle slov slov Olgy Havlíkové se bude dodělávat a vybavovat kavárna a herna. Teprve 2. října se muzeum otevře pro veřejnost, ale jen v omezené míře. Zpřístupněná bude jen jedna budova. Stálá expozice bude otevřená nejdříve ke konci roku.