Řemeslná sobota není spojena jen řemesly, které každého ve spojení se Skutčí napadnou, tedy s obuvnictvím a kamenictvím, že?
Samozřejmě na slavném období rozvoje kamenoprůmyslu i výroby botasek, kterým předcházela rozmanitá výroba v menších obuvnických továrnách, naše expozice staví svůj základ. Znovu se tedy roztočí transmise štípačky a návštěvník uvidí výrobu kostek, kterou předvádí pan Novák. Chybět nebude ani práce s dlabačkou, přeprava na jeřábu, svážné i lanovce. Ani šídlo a šicí stroj nebudou v sobotu jen statickými exponáty, ale ožijí v rukou šikovného ševce pana Peška. Kovařinu bude předvádět šikovný košumberský kovář Michal Jožák. Navíc po dvou letech opět představíme několik sběratelů historických stabilních motorů. Řada z nich bude předvedena v chodu, takže obdivovatelé rotujících setrvačníků si přijdou na své. Přislíbeno máme až 15 strojů. Zajímavostí bude také prezentace železničního modeláře Matouše Danielky, který představí své rozměrné kolejiště.

Libor Aksler.

Na plakátě máte uvedeno divadelní představení, oč se jedná?
Přijede k nám kočovné loutkové divadlo Kozlík a od půl jedenácté začne představení Waldemar. Moc se na něj těším, protože se jedná u kus plný písniček, které potěší malé i velké diváky.

A co dalšího mohou návštěvníci očekávat?
Po celý den mohou soutěžit v kvízu, který pokud bude správně vyplněn, bude slosován a ceny jsou, myslím, lákavé. Jako třetí v pořadí jsou dvě celodenní vstupenky na koupaliště, druhou cenou jsou dvě vstupenky na divadelní představení Limonádový Joe v KKS Skuteč a první místo vyhrává poznávací let pro tři osoby (Aeroklub Skuteč). Bude zde prodej keramiky, cínovaných a drátovaných šperků, šitých dekorací a kovářských výrobků. Letos máme díky firmě Botas pro návštěvníky nečekaný bonus. Ke každé vstupence budeme dávat slevový kupon na odběr zboží místního výrobce obuvi.