Píše se rok 2009 a třemošnická kapela Emoce po pětiletém vývoji končí svoji nadějnou činnost a zanechává za sebou tři cédéčka, dva videoklipy a řadu fanoušků. Také pár muzikantů, kteří mají potřebu jít svojí hudební cestou dál. A tak se na podzim r. 2009 schází v Čáslavi čtveřice bývalých spoluhráčů a začínají pracovat na nových věcech, s novou energií a novými nápady, možná víc optimisticky a tanečněji, zatím však jen s vizí poctivé hudební práce a zkoušení. Z předchozí zkušenosti přibírají ženský sólový vokál, který po čase opouštějí a post zpěváka přebírá klávesista Tomáš Richter. Ten spojuje své klávesy s počítačem a snaží se vpravit do klasických nástrojů více elektroniky. Onu „klasiku“ tvoří elektrická kytara v rukou Adama Krúpy, bicí pod paličkami Petra Juska a baskytara hlavního textaře Lukáše Dvořáčka.

Pravidelné zkoušení trvá až do jara 2011, kapela už má jasnou představu o definitivní podobě zvuku a připraven dostatek materiálu, s kterým se konečně chtějí prezentovat veřejnosti. Sami svoji muziku nazývají digital rock a hovoří o ní jako o elektronicko-kytarovém projektu, který by měl spojovat prvky popu, rocku, indie i trance. Protože žádná oficiální nahrávka zatím neexistuje, nezbývá než se těšit na nadcházející vystoupení a představu si tak vytvořit sami.

Premiéra je naplánovaná na 13.5. 2011 v sále KD Třemošnice a vedle Nanosféry vystoupí ještě plzeňská ska formace Tleskač a čáslavská Civilní obrana. Odpověď na otázku v názvu „Kde začíná Nanosféra?“ je tedy známa: Nanonsféra začíná 13.5.2011 v Kulturním domě v Třemošnici.

(kamah)