Zveme vás ve středu 14. prosince v 17 hodin na náměstí Josefa Ressela, kde si společně s dvěma chrudimskými sbory Slavoj a Fiori Cantanti zazpíváme koledy Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán a Půjdem spolu do Betléma. Oba sbory zde představí i dalších písně ze svých vánočních repertoárů. O hodinu později se vánočním zpěvem rozezvučí také náměstí v Hradci Králové a Pardubicích. Zanotovat si ale může každý díky vysílání Rádia Impuls. Ať už u rádia, nebo díky internetu. Texty koled najdete 14. prosince v Deníku.

Kdo se na náměstí představí?

• Slavoj - Je jedním z nejstarších pěveckých sdružení v Čechách, vznikl v roce 1856, ještě pět let před pražským Hlaholem. Od roku 2001 je jeho uměleckým vedoucím a dirigentem Zdeněk Kudrnka. Jeho příchod byl novým impulsem pro činnost sboru, přinesl nový repertoár a moderní styl zpěvu. Vedle středečního zpívání pod stromem si nenechte ujít ani vánoční koncert Slavoje 17. prosince v chrudimském evangelickém kostele, 22. prosince v Proseči a tradičně 1. ledna novoroční koncert. Příští rok sbor představí Růžičkovu Jazzovou mši, chystá se také na turné do Polska a Německa.
• Fiori Cantanti - Dětský pěvecký sbor byl založen na ZUŠ Chrudim roku 2008. Má tři oddělení - koncertní oddělení Fiori Cantanti, koncipované jako dívčí sbor (12-19 let), starší přípravné oddělení Květinky (6-12 let) a od letoška také Klíček pro děti předškolního věku (v MŠ Sv. Čecha). Děti vystupují na koncertech v celých východních Čechách, už nyní mají nabitý i koncertní program na celý příští rok. Sbormistrem je Martin Profous.