Chrastečtí bodovali v Žilině

Mezinárodní taneční festival v Žilině byl složený ze dvou soutěží. Z mezinárodních soutěží v Žilině jsme přivezli v kategorii Grand Prix Slovakia 1. místo - DCC - děti - sólo - Marta Lebdušková, 1. místo - DCC - děti - skupina - Discostars, 2. místo - DCC - skupina - dospělí - P.F.D., 3. místo - DCC - skupina - free style - dospělí - P.F.D., ale také další tři finálová umístění. V Choreopoháru jsme vybojovali 1. místo - Street - dospělí - skupina P.F.D. pod vedením Filipa Černého za vystoupení DEMO, 3. místo - Plesovky - dospělí - skupina Taneční klub BOHÉMIA pod vedením Lenky Kratochvílové za vystoupení VILÉM TO PEČE. Pété místo v „plesovkách“ dospělých získala skupina Taneční klub BOHÉMIA pod vedením Lenky Kratochvílové za vystoupení Levandulový valčík.

Bohumil Černý, Chrast

TKG Hlinsko bralo stříbro i bronz

Choreopohár, to byla rozsáhlá taneční soutěž , která se konala v sobotu na Slovensku. Ve dvou sálech se utkaly stovky tanečníků. Taneční klub TKG HLINSKO se rozhodl změřit své síly s ostatními kluby v plesových choreografiích v kategorii juniorů. Protože v letošním roce se může pochlubit třemi krásnými formacemi, rozhodl se všechna svá předtančení do soutěže přihlásit. A tak malý autobus a přívěs plný oblečení a kufrů brzo ráno odjíždí směrem k Žilině.
Vše probíhalo klasicky. Prostorová zkouška, mnohahodinová příprava image tanečníků. Tři vystoupení v jedné skupině formací a šatna ve 2. patře jiného křídla budovy, to znamenalo nasadit trysk, bleskové přestrojení a přehození doplňků a s úsměvem nastoupit zpět na parket s novým předtančením. Odměna? Postup všech do finálového kola. Velká radost a zároveň rozhodnutí: ve finále se převlékáme na chodbě a opět následuje úprk. Dosud nikdo netušil jak rychle lze všechno zvládnout. Děti se navíc snažily odvést co nejlepší výkon na parketě. Vyplatilo se. Pak už jen zbývalo převzít nádherné poháry jako odměnu za předvedený výkon. Třetí, druhé i první místo v jedné disciplíně náleželo tanečnímu klubu TKG HLINSKO. Jiskřící oči tanečníků a potlesk diváků byly největší odměnou choreografů Petra Janáčka a Renaty Mrázové i vedoucích klubu Jany Malinové a Miroslavy Bouškové. Unaveni a spokojeni se pak všichni vracíme domů.

Jana Malinová, TKG Hlinsko