U příležitosti tohoto výročí vydává unikátní album, na kterém přezpívali jejich hity umělci jako Tomáš Klus, Xindl X, Kryštof nebo Prago Union. K výročí samozřejmě patří i koncertní turné v jehož zastávkách samozřejmě nesmí chybět oblíbený Herálec, kde proběhne narozeninová oslava v pátek 20. dubna.

Narozeninové album vyšlo 1. dubna 2012, stejný den před čtvrt stoletím Mňága a Žďorp vznikla. Několik kousků se objevilo již v éteru dříve, jako Wohnoutí verzi písně This song nebo Salám-banán od Tomáše Kluse.

„Nejvíc šla na dračku písnička Nejlíp jim bylo, tu chtěla předělat každá druhá kapela. Na Keltské noci si ji ale zamluvil Ing. Magor ze Tří sester,“ popisuje rozdělování songů Petr Fiala. Na albu nechybí největší hity Mňágy – Made in Valmez, I cesta může být cíl, Písnička pro tebe, Spaste svoje duše nebo Ne, teď ne! Stejně tak se na něm objeví i méně známé záležitosti. „Hodně mě překvapili Skyline, kteří předělali píseň (Je to) Nemožné, na tu už jsem úplně zapomněl… A stejně tak Vypsaná fiXa – ta sáhla po songu Hloupý a ztracený z desky Bajkonur,“ dodává Fiala.

Pro páteční koncert si kapela připravila hity mapující celou její tvorbu v bohaté pětadvacetileté historii, včetně poslední studiové desky Takže dobrý. Písně jako Hodinový hotel, Písnička pro tebe nebo Nejlíp jim bylo doslova zlidověly a na žádném koncertu Mňágy samozřejmě nechybí. 

Vstup do sálu bude umožněn po sedmé hodině, koncert začne před devátou. Večer pak završí oblíbená herálecká rockotéka. Na akci jsou připraveny autobusové svozy z blízkého okolí zdarma, vstupenky jsou k dostání v běžných předprodejích za 160 Kč. Na místě bude cena 190 Kč. Více informací naleznete na internetových stránkách www.kdheralec.cz nebo na facebooku www.facebook.com/kdheralec.

Program jaro KD Herálec:

20.04. Mňága a Žďorp – 25 let
12.05. 13. Narozeniny KD Herálec

(lip)