„Smrt Vladimíra mě velmi zasáhla. Znali jsme se třicet let. Nejen z pardubického angažmá, v němž působil od roku 1987 do roku 1991, ale i z mé předchozí štace v Olomouci. I když se pak naše cesty pracovně rozešly, byli jsme spolu v neustálém kontaktu. Budu na něj vzpomínat jako na vřelého, pozitivního, energického člověka, s pevným názorem. Byl to fajn kamarád a kolega," nechal se slyšet ředitel Východočeského divadla (VČD) Petr Dohnal na adresu známého umělce, který zemřel v 61 letech.
„Minulý týden jsme se o Vláďovi bavili s režisérem Michaelem Tarantem, kterému pak psal, že zvládat nemoc není jednoduché, ale že si myslí, že to vybojuje," řekl pohnutým hlasem Petr Dohnal.
„Je to smutný den. Zrovna jsem se vrátil z pohřbu," dodal šéf pardubického stánku paní Thálie, kde Vladimíra Čecha diváci pravidelně vídali už jako hosta v roce 2004.
Tehdy ztvárnil roli kardinála Richelieu ve Třech mušketýrech. Tato hra měla úspěch i na Kunětické hoře.

Vladimír Čech měl být hostem oblíbeného diskusního pořadu VČD Volání sirén. Právě kvůli zdravotním problémům sympatického herce musel být dvakrát přeložen.

Laskavý člověk

„Naposledy už z toho byl Vláďa nešťastný. Opravdu chtěl moc přijet. Nevěděla jsem detailně, jak na tom zdravotně je, ale ve čtvrtek jsem na něj velmi intenzivně myslela. Nestává se mi to často u někoho, s kým nejsem v intenzivním kontaktu. Když jsem se druhý den dozvěděla, že je po smrti, vyrazilo mi to dech. Asi se už s námi loučil," posteskla si dramaturgyně VČD Jana Uherová.

„Vladimíra jsem znala mnoho let a měla jsem ho ráda. Byl to bezprostřední, bezproblémový, velmi pozitivní člověk, laskavý, s tím svým typickým lišáckým úsměvem. Uměl člověka povzbudit a dodat mu spoustu energie," prohlásila dramaturgyně.
„Poprvé jsem Vláďu zaregistrovala v Tarantově inscenaci Romeo a Julie, když jsem ještě jako studentka DAMU navštívila toto představení na festivalu v Praze," zavzpomínala Jana Uherová.
„Pak jsme se za několik let na krátkou chvíli potkali v angažmá v Činoherním studiu v Ústí nad Labem. Vladimír odcházel z aktivní politiky, do té doby působil jako poslanec, ostatně politicky se angažoval už i v Pardubicích, spoluzakládal tady Občanské fórum, a vracel se na hereckou dráhu," upřesnila.

Třetí vzpomínka je na něj jako na kuchaře. „U manželů Novotných jsem se účastnila neobyčejně opulentní večeře, kdy Vláďa vařil několik druhů skvělých čínských jídel," vyprávěla Jana Uherová.
„Nakonec si ho vybavuji jako moderátora oblíbené televizní soutěže Chcete být milionářem? Tady našel se svým charismatickým zjevem velké uplatnění a stal se mimořádně populárním."

Byl to velký šok!

„Jeho smrt je pro mě šokem. Byli jsme spolu v pravidelném kontaktu díky našemu pořadu Pardubická ohlédnutí s Vladimírem Čechem. Bylo vidět, že ho uvádí s láskou, že náš kraj má rád. Neměl žádné hvězdné manýry. Byl to velmi příjemný chlap," svěřil se ředitel Českého rozhlasu Pardubice Martin Kolovratník. „S Vladimírem se rozloučíme tak, že vybereme nejlepší reprízy jeho pořadu a v průběhu jara je odvysíláme," uzavřel.