Láká kulturymilovné obecenstvo bohatým programem, v němž figurují dvě opery, opereta, baletní představení i řada velkých i menších komorních koncertů různorodých žánrů.

Hned úvodní představení je světovým operním dílem ve francouzském originále s českými titulky opera Carmen Georgese Bizeta. Na pódiu skutečského kulturního klubu ho předvedou umělci z Moravského divadla Olomouc.

„O tom, že návštěvníky čeká velkolepá podívaná, svědčí mimo jiné i informace o počtu vystupujících a náročnosti technického zabezpečení tohoto představení. Při Carmen se na jevišti KKS postupně vystřídá téměř sedmdesát umělců, které ještě doplní čtrnáct členů dětského sboru. Do orchestřiště zasedne čtyřiačtyřicet hudebníků. Umělecký soubor doprovází dvaadvacet techniků. Potřebnou techniku do Skutče přiveze kamion, vystupující, kostýmy a nezbytné dekorace přepraví čtyři autobusy. Délka představení je dvě hodiny čtyřicet minut,“ přináší několik statistických čísel vedoucí odboru kultury a školství města Skutče Lenka Balounová.

Vstupenky na festival je možné koupit i po internetu. Při pohledu na zaplněnost sálů ještě není žádné z představení vyprodané, což je pro ty, kteří si už v programu vybrali své favority, jistě pozitivní zpráva.

Tomáškova a Novákova hudební Skuteč potrvá do poloviny května a je žánrově velmi bohatá. K favoritům bezesporu patří houslista Václav Hudeček, který vystoupí na Chlumku v Luži, zájem je o balet Louskáček či operetu Netopýr.