Pomněnkový koncert má podtitul Klíček pro Klíček. Je pro nás velkou ctí přátelit se již bezmála dvacet let s Nadačním fondem a Sdružením Klíček, jehož náplní je všestranná péče o rodiny dětí s těžkým i nevyléčitelným onemocněním. Chvíle, které jsme prožili v Malejovicích při řadě vystoupení, patří k těm nejvzácnějším ve 33tileté historii našeho souboru Klíček a Klíčenky.

Tentokrát chceme přispět do rozbíhajícího se „tichého" internetového projektu. Na stránkách Sdružení Klíček poběží nevybarvené pomněnky, každý, kdo přispěje jedním tisícem korun si vybarví jednu pomněnku. Až budou vybarvené všechny, může se začít se stavbou ošetřovatelské jednotky pro osm rodin přímo vedle hospicového domu v Malejovicích. Pozemek, projekt, stavební povolení a hlavně úžasnou ideu naši klíčkoví kamarádi mají, teď ještě sehnat peníze. I my chceme trošku pomoci a věříme, že nebudeme v Chrudimi sami. A pro Pomněnkový? V dětském hospicovém domě jsme viděli „pomněnkovou stěnu" na památku dětem, které nás už předešly.

Pomněnkový koncert začne v pátek 3.června v 17,30 v Muzeu barokních soch v Chrudimi, Moderování se laskavě ujala chrudimská rodačka Marie Tomsová, vystoupí všechny složky našeho rodinného souboru, dále taneční kroužek Step Slatiňany a chrámový sbor Nahoboj z Bojanova. Velmi nás těší, že se koncert koná pod záštitou místostarosty Města Chrudim Miroslava Tejkla.