Široký výběr

„Kalendář obsahuje řadu zajímavých míst regionu, a protože krás je tolik, vydrží všem doma na stěnách až do prosince roku 2015," říká místopředseda svazku Roman Málek. Cílem realizátorů kalendáře bylo podle jejich slov zůstat dlouhodobě v paměti všem návštěvníkům.

„Krás je u nás velké množství. Některé jsou pěkné přes léto, jiné přes zimu. Na Chrudimsko Hlinecko je díky této rozmanitosti možno cestovat po celý rok," připomíná Málek s tím, že informace pro turisty aktualizují jednotlivá města na společném portálu www.navstevnik.cz.

Na snímcích kalendáře jsou zachyceny nejenom sakrální stavby a zříceniny, ale také přírodní krásy regionu, které se mohou kdykoliv stát cílem turistů.

Kromě návštěvníků infocenter se kalendář objeví na vybraných výstavách a veletrzích společně s dalšími propagačními materiály.

Tento kalendář byl vydán jako součást projektu „Informační a propagační kampaň turistické oblasti Chrudimsko Hlinecko II", který je spolufinancován z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod. Partnery projektu jsou města Turistické oblasti Chrudimska Hlinecka a Česká rada dětí a mládeže.

(lv)