Od ledna do dubna příštího roku jim nabídne tři svá nejúspěšnější představení. Sdělil to mluvčí pardubického divadla Radek Smetana.

Představení v sále filharmonie

„Řada královéhradeckých diváků do Pardubic i dojíždí. Proto jsme se v rámci přirozeného sbližování našich měst rozhodli vytvořit novou abonentní skupinu,” konstatoval Radek Smetana.

Představení se budou odehrávat v sále Filharmonie Hradec Králové.

Pardubické divadlo divákům nabídne 20. ledna drama Amadeus, 7. března známý muzikál My Fair Lady a 18. dubna interaktivní komedii Bláznivé nůžky.

Podle ředitele Východočeského divadla Petra Dohnala pardubický soubor nechce konkurovat uměleckým projektům Klicperova divadla.

„To se tradičně věnuje jiné poetice divadelního jazyka, ale naopak naším repertoárem můžeme rozšířit řady obyvatel Hradce Králové, kteří fenomén divadla vnímají jako svou nepostradatelnou potřebu,” podotkl Dohnal.

Permanentka je přenosná

Vstupenky na představení lze zakoupit i jednotlivě, ale abonmá zaručuje slevu více než 20 procent. Permanentka je přenosná, lze ji darovat nebo půjčit a zaručuje stálé místo v hledišti.

Předplatné je v prodeji v Informačním centru Hradec Králové na Gočárově třídě, v předprodeji Východočeského divadla a ve večerní pokladně Filharmonie Hradec Králové. Lze si je také objednat na webu www.vcd.cz.

(zr, čtk)