Kino Mír Heřmanův Městec

Láska za časů cholery PÁ 28.3. 19.30
Jak dlouho byste dokázali čekat na lásku? Filmová adaptace klasického románu Gabriel García Márqueze. Romantické drama USA. Širokoúhlý film s českými titulky.

Kouzelná romance SO 29.3. 17.15
Romantická rodinná komedie spojující klasickou pohádku a příběh z moderního New Yorku. Americký širokoúhlý film. Český dabing.

Jan Saudek SO 29.3. 19.30
V pekle svých vášní, ráj v nedohlednu. Pravdě podobný celovečerní dokument o životě a díle světově uznávaného, kontroverzního českého fotografa.

Městské kino Chrudim

Zlatý kompas PÁ 28.3. 20.00, SO 29.3. 18.00 a NE 30.3. 20.00
Náš svět je jenom jedním z mnoha. Kromě něj existuje nesčetně dalších světů, které se tomu našemu mnohdy podobají. Některé odlišnosti jsou ovšem nadmíru pozoruhodné. Ve světě Zlatého kompasu má každý člověk svého daemona, který je součástí jeho duše, má podobu zvířete a existuje mimo lidské tělo. Nicole Kidman, Sam Elliott, Eva Green, Daniel Craig, Dakota Blue Richards ve fantastickém filmu.

Oko PÁ 29.3. 22.00, SO 29.3. 20.00 a NE 30.3. 18.00
Sydney Wells (Jessica Alba) je známou losangeleskou koncertní housliskou, která v dětství přišla nešťastnou náhodou o zrak.
Transplantace očí je její jedinou šancí. Konečně nastal její čas. Po operaci se zdá být vše v naprostém pořádku. Za pomoci lékaře Paula Faulknera (Alessandro Nivola) a své sestry Helen (Parker Posey) se začne Sydney znovu zapojovat do běžného života. Do 15 let nepřístupno.

Každý den odvahu ÚT 1.4. 20.00
„První celovečerní film režiséra Evalda Schorma o ztrátě iluzí“. Rok 1964.
Schormův debut byl intenzivní provokací k zamyšlení se nad morální zkažeností doby. Režie: Evald Schorm; Hrají: Jiřina Jirásková, Jana Brejchová, Václav Trégl, Jiří Menzel, Jan Kačer, Jan Cmíral a další.

Panoramatické kino Hlinsko

Alvin a Chipmunkové PÁ 28.3. 17.30
Americký animovaný rodinný hudební film v českém znění.
To bude mazec… Po Garfieldovi přichází na scénu bratři Alvin, Simone a Theodor. Jsou to neobyčejné veverky, které nejen že umí mluvit, ale i výborně zpívat. Následují koncerty, davy fanoušků… Různá dobrodružství s dramatickými následky. Alvin a spol. jsou trojrozměrní a pohybují se mezi normálními herci.