O osudu Pardubického letního kina v Tyršových sadech stále není jasno. „To, zda tento divácky nejnavštěvovanější kulturní prázdninový projekt v Pardubickém kraji bude mít i další ročník, ještě zdaleka není jisté. V tuto chvíli teprve probíhají intenzivní jednání se všemi zainteresovanými stranami ve snaze zajistit pokračování Pardubického letního kina ve výjimečných prostorách Tyršových sadů, a to nejen pro příští rok, ale i po jejich následné revitalizaci,“ informoval náš Deník jeden z provozovatelů Pardubického letního kina Jan Motyčka.
„Tento prostor se nám, provozovatelům Pardubického letního kina Pernštejn, jeví jako ideální zejména proto, že vznikl na míru tomuto unikátnímu místu uprostřed centra Pardubic. A to přímo ,na zakázku’ Magistrátu města Pardubic, který v té době vypsal grant na oživení centra Pardubic v letních měsících a náš projekt byl vybrán jako vítězný,“ sdělil Motyčka.

„Proto není úplně jednoduché si tento ojedinělý projekt představit mimo samotné centrum Pardubic. Obávám se, že odsun kina na navrhovaná místa poblíž koupaliště a mimo nejbližší střed města by vedl k faktickému ukončení celého projektu,“ pravil provozovatel letního kina.

„Další akce, na které je možné vyjádřit podporu Pardubickému letnímu kinu Pernštejn v Tyršových sadech, se uskuteční v neděli 12. prosince před pardubickou ČEZ Arenou před extraligovým hokejovým zápasem,“ nechal se slyšet Jan Motyčka.

Chtějí schůzku

„Myslím, že nyní bychom měli udělat všechno proto, abychom se pokusili odstranit rušící vlivy, na které si stěžovali obyvatelé ulice Na Hrádku a Sukovy třídy,“ řekl náměstek pardubického primátora Alexandr Krejčíř.
„Jsem přesvědčen o tom, že jsme v tomto směru ještě neudělali vše. Proto bychom rádi iniciovali nějaké společné setkání s provozovateli a iniciátory petice,“ dodal náměstek pardubického primátora.

„Osobně se domnívám, že příští sezonu by ještě letní kino v Tyršových sadech být mohlo. Ale stejně je třeba hledat řešení pro letní kino v době, kdy bude tento prostor rekonstruován,“ uvedl Krejčíř.

„Uvidíme, jak se k této záležitosti postaví projektant, zastupitelé a provozovatelé. Zatím je to celé otevřené,“ vyjádřil se náměstek pardubického primátora, který rozhodně není pro zrušení tohoto unikátního kulturního počinu.