Akci pořádala obec Holetín ve spolupráci s místními spolky a i tento rok se na ní podílela zhruba stovka dobrovolníků.

Letos byl Pohádkový les propojený příběhem: zlý čaroděj začaroval obyvatele Holetína v pohádkové bytosti. Pokud by se královské rodině nepodařilo do večera sehnat plnou truhlici Holetínských korun, už by je nikdy neodčaroval.

Spousta úkolů

Na trase tak na děti čekalo 16 stanovišť s připravenými úkoly. K vidění byla Karkulka s babičkou, Rumcajs a Manka, pejsek s kočičkou, Křemílek a Vochomůrka, Asterix a Obelix i tradiční Peklo.

Ještě, že království navštívilo zhruba 400 odvážných malých rytířů a rytířek, které si požadované korunky vysloužili za splněné úkoly. Vše tedy dobře dopadlo, čaroděj dostal co požadoval a pohádkové bytosti se večer opět proměnily v „nepohádkové". Kdo vydržel až do setmění, mohl se na vlastní oči přesvědčit, jak čaroděj pouští hromy a blesky byl to zkrátka úplný ohňostroj!

Atrakce a pobavení

Při čekání na start pohádkové trasy mohly děti využít pro pobavení zdarma nafukovací skluzavku, trampolínu, hasičskou techniku nebo jízdu na koni. Mohly si také zakoupit cukrovou vatu, u čertice skvělou točenou zmrzlinu a spoustu dalšího občerstvení, nebo si nechat namalovat nádhernou ozdobu na obličej. Pro zpestření večera vystoupily holčičky z tanečního kroužku Street Dance. Krásné počasí přispělo ke kouzelné pohádkové atmosféře.

Pohádkový les pro děti v Holetíně.

Lada Horáková