Děti se mohou těšit na vyrábění strašidel, rodiče pak na dvě besedy – o životě Keltů a o projektu skanzenu v Nasavrkách, a také na vystoupení keltské harfenistky. Vrcholem akce se stane lampionový průvod a druidský novoroční obřad. Akce proběhne u zámku v Nasavrkách, od 13 do 19 hodin a je určena široké veřejnosti.

„Svátek Samhain byl jedním ze čtyř hlavních keltských svátků, naši předkové jej vnímali jako Nový rok,“ říká tisková mluvčí Boii o. s., Anna Frantalová. Sdružení Boii připravilo na letošní ročník pestrý program, který bude zahájen ve 13 hodin. Již dopoledne bude však k vidění slavnostní vysazení lípy Anežky České, které proběhne v areálu budoucího skanzenu v 10 hodin. V odpoledních hodinách se uskuteční dvě tematické besedy – jako první pohovoří od 13 hodin druid Jan Lugar Novák na téma „Brány prostoru a času“, poté program doplní vystoupení keltské harfenistky a následovat bude v 14:30 hodin druhá beseda – o stavbě keltského skanzenu v Nasavrkách. Ten budou moci zájemci také navštívit a vyrazit na prohlídku s průvodcem.

Akci si užijí také děti. „Pro nejmenší návštěvníky jsme připravili stylové podzimní dílničky a také soutěž o nejhezčí vyrobené strašidlo,“ doplňuje Anna Frantalová.

Vrcholem celé zítřejší akce se stane lampionový průvod, který vyjde v 17 hodin od nasavrckého zámku ke kamennému kruhu, kde pod vedením druida Lugara proběhne tradiční keltský obřad na uvítání nového roku.

(red)