Svitavsko - Divadlo, hudba, výstavy, filmy, to je Colour Meeting 2012

Polička – Multikulturní festival Colour Meeting 2012 se koná v Poličce. Připraven je bohatý program: divadelní představení, hudební vystoupení, výstavy, workshopy, filmy. Mimo jiných vystoupí v pátek po desáté hodině večerní Longital ze Slovenska a jako host Milan Cais.  V sobotu večer  si můžete poslechnout Marta Topferová Trio, Fókatelep z Maďarska nebo polskou kapelu Masala Sound Systém,  spojující živé nástroje s elektronickou hudbou.

Svojanov – Festival akustické hudby „vypukne" v sobotu odpoledne na hradě Svojanov nedaleko Poličky. Již čtvrtý ročník festivalu, představující netradiční hudební žánr. Vystoupí Flashback, Blue Way, Hrnek, Dostavník nebo Votvíráci.

Moravská Třebová – Festival folkové a country hudby Moravskotřebovský bramborák se koná do pozdních večerních hodin na zámku v Moravské Třebové. Příznivci tohoto hudebního stylu přivítají určitě vystoupení kapely Neřež, Nadi Urbánkové a Bokomary, November 2nd nebo Navostro.

Chrudimsko - Černé řemeslo doplní jemná krása krajky

Veselý Kopec - Od června do září si rodiče s dětmi mohou zahrát v areálu Veselého Kopce zajímavou hru, a pokud vyluští tajenku, mohou dokonce získat lákavou odměnu. O vybraných sobotách a nedělích nebudou na Veselém Kopci chybět ukázky řemesel a další doprovodné programy: Už tento víkend jsou připraveny ukázky kovářské práce s uměleckým kovářem Romanem Svobodou a paličkování s textilní výtvarnicí Terezou Kalinayovou.

Bojanov - Pro velký zájem byla prodloužena výstava obrazů Josefa Sýkory z Bojanova a obrazů a keramiky Ludmily Sadílkové z Horního Bezděkova, kterou si můžete prohlédnout v Základní škole Bojanov. Výstava je přístupná veřejnosti ještě tuto a příští neděli, a to vždy od 9 do 11 hodin.

Orlickoústecko - V nočním zámku číhají strašidla

Letohrad - V letohradském zámku se opět začala zjevovat bílá paní. Je jednou z nadpřirozených bytostí, s nimiž se mohou potkat účastníci nočních strašidelných prohlídek, které i letos o prázdninách organizuje Kulturní centrum v Letohradě. Vodník, mořská panna, kostlivec nebo čarodějnice, to jsou některá ze strašidel na trase procházky nočním Letohradem. Skupinky na trase, která vede zámeckým parkem a posléze i zámkem, potkají celkem patnáct až dvacet strašidel. Do konce prázdnin se uskuteční strašidelné prohlídky ještě ve třech termínech tento pátek a dále 3. a 10. srpna. Prohlídky jsou organizovány po skupinách o zhruba dvaceti lidech, s každou jde průvodce. První vychází ve 20.15 hodin, poslední ve 21.45. Prohlídky trvají něco málo přes hodinu a je nutné se na ně objednat předem.

Kunvald - Milovníci květin by o víkendu měli zamířit do obce nedaleko Žamberku. Český zahrádkářský svaz zve na zahradu pana Hejkrlíka na tradiční výstavu lilií, letniček, balkonových květin a léčivých bylin. V sobotu můžete přijít od 10 do 18, v neděli od 9 do 18 hodin.

Pardubicko - Pernštejnské oslavy v centru města

Pardubice - Oslavy 500 let městského zřízení, které Pardubicím udělil Vilém z Pernštejna, se uskuteční v sobotu. Akce začne v podvečer průvodem v dobových kostýmech ze zámku a pokračovat bude na Pernštýnském náměstí. Oslavy vyvrcholí ve 22 hodin opět v prostorách zámku multimediálním divadelním představením s názvem Pernštýnské legendy.

Královéhradecko - Motosraz s exhibicí kaskadéra

Prasek - Od pátku do neděle se v Prasku u Nového Bydžova koná tradiční motorkářský sraz. Osmý ročník ozdobí vystoupení kaskadéra na motorce i koncerty skupin v místním amfiteátru. Na pódiu se představí například kapely Debill Heads, Tři sestry Banditos či Komunál.

Rychnovsko  - Pepa Zilvar zve na procházku

Rychnov nad Kněžnou - Každý prázdninový pátek se ve 20 hodin konají netradiční prohlídky památek města Rychnova. Průvodcem je Pepa Zilvar z románu Karla Poláčka Bylo nás pět, který zájemce očekává u kašny na Starém náměstí. Letošní novinkou budou další postavy, k putování se totiž přidá pan Fajst. Uvidíte také divadelní představení s Petrem Bajzou a připraveny budou i soutěžní úkoly.

Deštné v Orlických horách - O tomto víkendu se v Deštném v Orlických horách Na Staré cestě před Atelierem Zvonaře a Hrnčířky rozezní zvonky nové zvonkohry. Zvonkohra bude slavnostně uvedena do provozu v pátek ve 20 hodin před koncertem Slávka Klecandra. V sobotu i v neděli zde potom bude probíhat zvonečkový jarmark. Děti budou po oba dny hledat na potoce se Zvonečkovou vílou poklad a v neděli přijedou divadelníci i s kejklířem. V sobotu odpoledne proběhne v kostele sv. Máří Magdalény varhanní koncert.

Náchodsko - Pivobraní nabídne pěnivý mok i zábavu

Náchod - Příznivci pěnivého moku a hudby si v sobotu přijdou na své. Na Masarykově náměstí totiž začne první ročník Pivobraní. Návštěvníky čeká kromě nabídky tří regionálních pivovarů pestrý kulturní program. O ten se postarají kapely The Beatles revival, Roxette revival, Láďa Křížek a Kreyson, Nightwish revival a řada dalších. Hudební produkce začíná v poledne a potrvá téměř do půlnoci. Chybět nebude bohatá tombola a spousta dobrot.

Jičínsko - Pod Hůrou budou znít klaksony a country

Lázně Bělohrad - Country festival Pod Hůrou vstoupí letos do svého 13. ročníku. Představí se deset kapel, například Monogram, Devítka nebo Spirituál kvintet. Festival začne ve 14 hodin. Jeho součástí je setkání auto a moto veteránů a spanilá jízda areálem. Kdo přijede s veteránem a vystaví jej, má vstup na festival zdarma.

Trutnovsko - Slavnost potěší milovníky piva

Harrachov - Již 9. ročník Harrachovských pivních slavností začne v sobotu v 10 hodin. Příznivci piva se mohou těšit na několik značek oblíbeného nápoje. Slavnosti zahájí Krkonošská dechovka a během akce si návštěvníci poslechnou různé kapely. Třešničkou na dortu bude koncert Kamila Střihavky se skupinou Leaders. Ani letos nebude v programu slavností chybět sklářská tombola, pivní soutěže nebo dětské dílničky. Součástí bude i prohlídka harrachovské sklárny.