Svitavsko  - Festival v kulisách gotického hradu

Svojanov Na nádvoří gotického hradu se v sobotu koná festival akustické hudby Svojanov 2013. Od 14 hodin vystoupí kapely Monokl, Trativod, Dostavník, Vodopád, New River Train a slovenský Blueland.

Svitavy Zábavné odpoledne si užijí děti i jejich rodiče v sobotu od 14 hodin na Cihelně. Od 18 hodin vystoupí kapely Trilobajt a Bez Limitu. Na 20. hodinu je naplánován koncert Václava Neckáře a Bacilů.

Rozhraní V sobotu se bude v areálu u obecního úřadu slavit 115. výročí založení sboru dobrovolných hasičů. Uvidíte ukázky hasicích metod od konce 19. století až po současnost, výstavu novodobé i historické hasičské techniky, výcvik psů. Děti se mohou přihlásit do dopravní soutěže. Na večer je naplánována taneční zábava s kapelou Respekt rock.

Chrudimsko - Na Čwachták fest míří Mňága a Žďorp

Třemošnice Mňága a Žďorp, UDG nebo Medvěd 009. Asi nejznámější trojice z kapel, které přijedou v sobotu od 13 hodin na Čwachták fest do Třemošnice. Pro devět kapel jsou připraveny dvě stage. Na své si přijdou milovníci zmíněných rockových kapel, ale i vyznavači reggae, se kterým se představí Dr. Kary nebo Mr. Cocoman.

Třemošnice O víkendu bude na Lichnici živo. Letošní novinkou bude poznávání motýlů v okolí hradu. „Výlet se uskuteční v sobotu od 14 hodin a tentýž den večer od 21 hodin si vyzkoušíme lákání nočních druhů na světlo," přibližuje program kastelánka Ivana Matyková s tím, že při nepříznivém počasí se akce nekoná. Poznáváním motýlů bude návštěvníky provázet David Breiter. Jak pořadatelé věří, určitě se podaří uvidět takové skvosty, jako jsou otakárek fenyklový nebo modrásek rozchodníkový. V mezičase si mohou od 18 hodin zájemci zacvičit jógu pod vedení Andrey Limburské.

Orlickoústecko - Co plave, s tím se můžete vydat na neckyádu

Klášterec nad Orlicí V sobotu od 13 hodin se v obci koná Neckyáda. Plavení po řece na plavidlech vlastní výroby se může zúčastnit každý. Trasa povede od sokolovny k fotbalovému hřišti a měří zhruba 600 metrů. Odpoledne bude v Klášterci pokračovat exhibičním fotbalovým utkáním a rockovou zábavou.

Žamberk V areálu u Tyršovy rozhledny se v pátek a sobotu koná Orlická brána 2013 festival pro celou rodinu. Pátek bude patřit hudbě. Program odstartuje v 18 hodin a hrát se bude až do pozdního večera. Mimo jiné vystoupí Václav Koubek a Peter Lipa Band. V sobotu čeká návštěvníky plno vystoupení divadelních, cirkusových, hudebních i kejklířských. Program začne v 10 hodin a končit bude hluboko v noci. Doplní jej také filmové produkce.

Albrechtice u Lanškrouna V kapli sv. Anny v neděli od 16 hodin vystoupí Franta Černý, člen skupiny Čechomor, se svou partou a známým písničkářem Slávkem Klecandrou. Koncert se koná u příležitosti poutní slavnosti svaté Anny.

Pardubicko - Pouť láká na trhy, šermíře i houpačky

Lázně Bohdaneč U příležitosti svátku Magdaleny bude v sobotu ve městě pouť. Program zahájí mše v kostele svaté Marie Magdaleny. Poté vystoupí kapela Žalozpěv a večer na náměstí vsetínští Žamboši. Pouť slibuje tradiční trhy, šermířská vystoupení a zábavu pro děti. Zájemce bude provázet městem bohdanečský kronikář Miloš Charbuský. Děti se můžou těšit na houpačky, cukrovou vatu, malování na obličej nebo balonky.

Pardubice Vzduchovky České zbrojovky z Uherského Brodu mohou zájemci vyzkoušet v sobotu od 10 do 17 hodin ve Východočeském muzeu v areálu pardubického zámku. K dispozici zde budou nejnovější modely, o které mohou návštěvníci i soutěžit.

Pardubice V sobotu od 21.30 hodin nabídnou promítačky letního kina v Tyršových sadech zdarma oblíbenou komedii Okresní přebor, která nese podtitul Poslední zápas Pepika Hnátka. Ve stejnojmenném seriálu se postava trenéra Hnátka vyskytla jen jako prach rozptýlený na hřišti po posledním rozloučení. Tvůrci nyní nabízejí příběh o tom, co se stalo za života této legendární postavy.

Královéhradecko - Autíčka: zábava pro muže i kluky

Hradec Králové V sobotu se v areálu Sokola Malšovice v Hradci Králové opět sejdou milovníci rádiem řízených modelů. V místním areálu vedle volejbalových kurtů totiž vznikla zcela nová terénní dráha pro tyto modely. Po delší odmlce, kdy se před několika lety závody pořádaly na dráze vedle jízdárny a v loňském roce v nedalekých Hvozdnicích, mají nyní Hradečáci znovu příležitost využívat venkovní dráhu pro tento modelářský koníček. Sobotní závody jsou určeny všem zájemcům s modely v měřítku 1:10 a s pohonem elektromotorem. Závod začíná v 10 hodin. Diváci mají vstup zdarma.

Hrádek u Nechanic V sobotu i v neděli si můžete užít klid a pohodu při zahradní slavnosti na zámku Hrádek u Nechanic. Prohlídky zámku budou v doprovodu hraběcí rodiny, čeká vás zároveň slavnostní květinová výzdoba expozic. Zámek je v sobotu a v neděli otevřen od 9 do 12 a od 12.30 do 17 hodin, a v sobotu navíc také od 22 do 24 hodin. V sobotním zvláštním programu bude od 13 do 16 hodin květinová show s ukázkou vazby květin, přehlídkou a dražbou kytic. V 19.30 vystoupí folková skupina Kantoři, od 21.45 hodin zájemce čeká slavnostní ohňostroj a od 22 do 24 hodin noční prohlídky zámku.

Hradec Králové Na Šrámkově statku v Pileticích pokračují pravidelná páteční setkání s hudbou. Tentokrát se od 19 hodin představí východočeská hudební legenda country formace Dělová koule. Následující pátek tedy 26. července se uskuteční koncert kapely Doklobouku.

Rychnovsko - Osm pivovarů se bude ucházet o přízeň milovníků zlatavého moku

Náchod V sobotu ožije Masarykovo náměstí letní lidovou slavností Pivobraním. Druhý ročník pivních slavností začne v pravé poledne, kdy návštěvníkům zapějí českoskalické Pěnice. Příchozí čeká bohatý kulturní program. Vystoupí například kapely Kluci z marmelády, Traktor, Roxette revival nebo metalová legenda Arakain. Pomyslnou třešinkou na dortu bude vystoupení matadora české hudební scény Dalibora Jandy se skupinou Prototyp. Mezi koncerty si můžete prohlédnout automobilové veterány nebo zkusit štěstí v tombole. Na Pivobraní se bude točit zlatavý mok osmi pivovarů a k pivu bude co zakousnout.

Jaroměř Tradiční letní festival pro celou rodinu Festnefest vypukne tuto sobotu od 14 hodin v Masarykových sadech. Těšit se můžete na balónkovou diskotéku klauna Ferdy nebo tanečnici s hadem. Pro děti je připraven zábavný program a atrakce jako jízda na ponících, trampolína a další, pro ostatní bude k dispozici simulátor stáří a těhotenství i bohaté občerstvení. Zahrají kapely Effect, Bonebroke, Sagittari či The Fialky. Vstup volný.

Ratibořice Divadelní představení v kouzelném prostředí zámeckého parku můžete zhlédnout tuto sobotu od 20.30 hodin v Ratibořicích. Na programu je klasická česká národní pohádková hra se zpěvy Strakonický dudák. Vystoupí s ní členové divadelního souboru Na Tahu při MKS Červený Kostelec. Jednotné vstupné je 80 korun. Přístup do parku bude možný pouze z parkoviště. V případě nepříznivého počasí se představení nekoná.

Rychnovsko - Letní hrátky s trakařem nad vodou i pod ní

Prorubky Hrátky nad vodou budou diváky i soutěžící bavit v sobotu v Prorubkách u Liberku. Ani letos nebude chybět jízda na trakaři. Překonat vratký trám se pokusí děti od 11 hodin, pro ně jsou připraveny disciplíny jako přechod pro předškoláky, jízda na kole, soutěž na neckách, souboj a trakař. Dospělí si zasoutěží v maskách od 13 hodin v jízdě dvojic na trakaři. Další netradiční úkoly jsou přechod v ploutvích nebo válení pivního sudu po lávce.

Kostelec nad Orlicí Na kosteleckém koupališti se v sobotu koná největší karneval v Podorlicku s názvem Karneval Returns. Těšit se můžete na nápadité kostýmy komiksových či pohádkových postav a mnoho dalších originálních masek. Čtvrtý ročník karnevalu zpestří kapely Dirty Blondes, Satelit Kanibal, Before the Zero day a DJ All-in. Nejlepší masky budou oceněny.

Potštejn Country festival slavnostně zahájí v kempu Vochtánka vítězové loňského ročníku skupina Ponny Expres v sobotu ve 14 hodin. V odpoledním programu vystoupí Kalumet, Bessoni, Tomy, Makadam a Rudolfinum. Od 20 hodin se můžete těšit na koncert Hanky Lounové Forbes. Tomáš Linka a Přímá Linka zahrají od 21 hodin.

Trutnovsko - Anenské slavnosti chtějí vydělat na výtah

Žireč u Dvora Králové Svatoanenské slavnosti se konají v sobotu od 13 hodin v Domově sv. Josefa. Po celý den se v zámecké zahradě bude konat jarmark lidových řemesel a chráněných dílen z celé republiky. Na nádvoří Domova, v kostele sv. Anny a v parku vystoupí od 15 hodin folková skupina Devítka a Honza Brož, loutkové divadlo Jarky Holasové, Praque Cello Quartet, taneční skupina Angeles Dance group, od 17 hodin populární Ready Kirken, Václav Uhlíř zahraje na varhany i zvonkohru. Program ukončí koncert úpické kapely Průměr 60. Výtěžek akce je určen na vybudování nového výtahu v léčebně pro roztroušenou sklerózu.

Dvůr Králové Vystoupení skupiny tradiční kultury ze Zimbabwe nabídne od soboty místní zoo. Soubor Iyasa tvoří studenti uměleckých škol, kteří v Čechách nevystupují často. Od 18 hodin bude možné jejich vystoupení vidět v Safari kempu, budou i v zoologické zahradě. Zároveň se o víkendu do zahrady vrací africká kuchyně Agnes a Petra Pěniškových z Mama Africa. K africké hudbě tak bude možné si dát jídla afrických kmenů.

Jičínsko - Na koňský hřbet se vyšvihnou blondýnky

Sobotka Devátý ročník Memoriálu Vladimíra Havránka a IV. ročník Mistrovství blondýnek pořádá v sobotu Jezdecký klub Sobotka. Jezdecké závody se uskuteční na kolbišti pod Humprechtem, začátek je v 9.30 hodin. Na programu je pět skokových soutěží.

Hořice The Legends Rock Fest festival, na kterém se představí legendární kapely zlaté hudební éry ,,v konfrontaci" s odhodlaným, energickým a nastupujícím mládím, se opět uskuteční v osvědčeném prostředí areálu u Masarykovy věže samostatnosti. V průběhu dvoudenního festivalu 19. a 20. července se představí 16 kapel. Z hudebních legend budou zastoupeny třeba Citron, Abraxas nebo Merlin. V pátek se areál otevírá v 15 hodin a program začíná od 17 hodin, v sobotu je pokladna v provozu od 10 hodin a program bude zahájen v 11 hodin.

Lázně Bělohrad Country festival Pod Hůrou 2013 vstoupí do 14. ročníku, který bude zahájen v sobotu ve 14 hodin v zámeckém parku. Vystoupí: Trosky, Strunovrat, Berušky, BG Bazar, Bojiště, Passage. Festival má opět zahraničního hosta. Letos je to Jimmy Bozeman vystupující s českou kapelou. V rámci festivalu je v programu i předvedení veteránských vozidel. Bude i jedno opravdové překvapení, ale to je zatím tajné.