Jičínsko - Barokní hudba a tance poutníků

Jičínsko - Občanské sdružení Literácy s podporou města Jičín pořádají o víkendu pátý ročník festivalu barokní hudby SOL in DIE. Bohatý program zahrnuje zpěvy, tance, procesí. Vše je doprovázeno dobovými barokními nástroji, na které se hrálo v době, kdy Valdštejnem pozvaní italští architekti komponovali zdejší malebnou krajinu a do ní stavěli skvosty, jimiž se chlubí město dodnes. Součástí festivalu je pouť k vzácnému obrazu Panny Marie Rušánské.

Miletín - Historické město Miletín zve na Svatojakubský jarmark lidových řemesel, který se koná v sobotu na náměstí K. J. Erbena od 9 do 18 hodin.

Kost - Čarování na hradě Kost, nejoblíbenější akce tohoto typu na českých hradech a zámcích, oslaví letos 10 let své existence. Díky tomu na vás v termínu od 26. do 28. července čekají tři dny plné bohatého programu pro celou rodinu. Pokud se na Kost vypravíte s dětmi, určitě si nenechte ujít divadelní představení Křupat zdravě dá se hravě v podání Michaely Dolinové a Milana Duchka. To totiž vaše děti nejen pobaví, ale především jim hravou a nenásilnou formou vštěpí zásady správné výživy.

Svitavsko - Na zámku si lidé užijí muziku

Moravská Třebová - Na folkový festival se mohou těšit obyvatelé a návštěvníci Moravské Třebové. V sobotu se v areálu zámku koná Moravskotřebovský bramborák. Vystoupí Libor Žíla Tulák, Cop, Pavel Procházka, Svítání, Spirituál Kvintet.

Svitavy - Poslední červencový víkend se v areálu u svitavského rybníka koná festival Rosnička, hudební festival zaměřený na čerstvé trendy v popu, rocku i elektronické hudbě. Těšit se můžete na dvanáct koncertů a více než třicet djských vystoupení.

Březová nad Svitavou - Již po jednadvacáté se sejdou v sobotu města a obce s názvem Březová nebo Brezová. Přijedou sportovní týmy z Březových z celé republiky i tým z Brezové pod Bradlom ze Slovenska. Budou soutěžit ve fotbale, volejbale, proběhnou i hasičské soutěže. Vystoupí i kapely The Rebels, Arcus nebo The Pink Panthers.

Orlickoústecko - Hrad o víkendu obsadí četníci

Litice nad Orlicí - Návštěvníci státního hradu se o víkendu setkají s četníky. Ukázky dobové výzbroje a historických uniforem četnictva a armády do roku 1939 přiveze Četnická pátrací stanice Pardubice a KVH 1. prapor Stráže obrany státu. V sobotu se bude konat program od 10 do 19 hodin, na 14. hodinu se chystá hlavní ukázka „Zločin na Liticích hradě". V neděli bude program pokračovat od 9 do 16 hodin.

České Petrovice - V areálu u koupaliště se bude v sobotu od 13 hodin konat country festival Kovárna. Během odpoledne bude mj. k vidění show s lasem, s koňmi nebo country tance, vystoupí A.M.Úlet, Pouta, Trumf nebo Ziggy Horváth. Festival ukončí od 22 hodin country bál.

Nekoř - V sobotu uspořádá zdejší TJ Sokol Nekoř v pořadí druhý ročník Nekořského špacíru. Startovat se bude od 8 do 10 hodin na hřišti v Nekoři, délka trasy je zhruba 13 km. Na trase jsou i zajímavosti: prohlídka hráze údolní přehrady Pastviny a návštěva výcvikového střediska Pastviny Univerzity Palackého v Olomouci ve Studenecké zátoce.

Chrudimsko - Betlém zavoní již podruhé dřevem

Hlinsko - Duhové léto v Hlinsku přináší další barevnou akci. Druhý ročník Dne dřeva se uskuteční v sobotu a přinese to nejlepší z prvního ročníku spolu s celou řadou novinek. Také letos do Hlinska zavítá vicemistr světa ve sportovním dřevorubectví Martin Komárek se svojí Stihl Timbersports show. Zvuk motorové pily uslyšíte na Betlémě vícekrát, a to při vyřezávání dřevěných soch Václavem Vondrou. Až do neděle do 16 hodin bude otevřeno jedinečné Mobilní trampské muzeum českých a slovenských trampů, muzeum, které nemá stálé výstavní prostory, ale svým charakterem je unikátní. O hudební zpestření se postará skupina Saxer, vystoupí dětský folklorní soubor Vysočánek, Loutkové divadlo Hlinsko nebo divadelní soubor GT Hlinsko se svojí fraškou Zamordování hraběte Schwarbrechta. Malí dobrodruzi se mohou projet po řece Chrudimce na dřevěném voru nebo se zabavit u Rytířských her Duhového království. V rámci Dne dřeva proběhne také slavnostní vernisáž dřevěných soch vytvořených pro Betlém mladými řezbáři.

Pardubicko - Houpačky, rodeo i koňské dostihy

Pardubice - Program na pardubickém závodišti bude tento víkend nabitý. V sobotu odstartuje druhý ročník Velké rodinné pouti, kde budou pro návštěvníky připravené nejen atrakce, ale i ochutnávky piva a soutěže kovbojů v divokém rodeu. V neděli program doplní od jedné hodiny odpoledne Letní dostihový den. Jeho součástí bude také druhé kolo nového závodu o pohár Josefa Váni, kde je hlavní cenou milion korun.

Kunětická hora - Hudební festival Hrady CZ potěší příznivce dobré muziky. Návštěvníkům se v pátek a v sobotu pod Kunětickou horou představí okolo dvaceti domácích kapel. Mezi největší hudební lákadla patří například Mig 21, Kryštof, Monkey Bussines, Nightwork či Tomáš Klus.

Chvojenec - Dvacátý ročník turnaje Memoriálu Josefa Kloučka odstartuje v sobotu na fotbalovém hřišti v Chvojenci. Kromě turnaje domácích s Nemošicemi, Sezemicemi a Horními Ředicemi je pro diváky přichystáno utkání staré chvojenecké gardy proti Arabela teamu.

Královéhradecko - Mladí poměří síly ve fotbale

Hradec Králové - O víkendu se na hradeckém fotbalovém hřišti Bavlna, v areálu Háječek a na stadionu v Malšovicích odehraje Mezinárodní fotbalový turnaj ČEZ CUP. V mládežnickém fotbalovém turnaji startují týmy nejen z našeho regionu, nýbrž z celé České republiky, ale i ze zahraničí. Turnaj má vždycky velmi dobrou sportovní úroveň, letos se uskuteční už pátý ročník.

Piletice - Pravidelné páteční koncerty na Šrámkově statku nemají pauzu ani 26. července. Od sedmi hodin tam bude hrát kapela Doklobouku. Koncerty jsou zaměřené na folklor, folk a country. Přes léto se jich na statku odehraje celkem sedm. Návštěvníci si k tomu mohou prohlédnout i výstavu řezbářského a výtvarného umění v patře roubenky.

Hradec Králové - V sobotu opět Gayerova kasárna obsadí farmáři a zemědělci. Trhy už jsou v krajském městě tradicí, svědčí o tom plné nádvoří kasáren. Otevírají se v osm ráno, přijít můžete do dvanácti. Farmářské trhy jsou pro všechny, kdo sdílejí sympatii pro jakostní domácí výrobky a pro ty, kteří je v této zemi umí vypěstovat a vyrobit.

Náchodsko - Za poklady Broumovska

Martínkovice - Další koncert letního hudebního festivalu za poklady Broumovska se bude konat tuto sobotu od 18 hodin v kostele sv. Jiří a Martina v Martínkovicích. Vystoupí úspěšná česko-německá klavíristka Helena Suchárová Weiser společně se členy Vlachova kvarteta Praha, které navazuje na bohatou tradici české komorní hudby.

Ratibořice - Kouzelné prostředí letního zámeckého parku se v sobotu rozezní milostnými písněmi. Od 21 hodin se zde uskuteční romantický večerní koncert Ratibořické Nocturno. Účinkují: Pavla Fendrichová zpěv a Jindřich Macek loutna. Program bude sestaven z písní alžbětinské Anglie a z dobových skladeb pro loutnu.

Broumov - Unikátní hrané prohlídky se sedmi historickými postavami nazvané Cestujte s námi časem pořádá tuto sobotu broumovský benediktinskýklášter.

Trutnovsko - Hospitál bude patřit koním

Kuks - Prostory Hospitalu opět ožijí Slavnostmi koní, historie a řemesel. S mottem Zachraňte koně (pro lidi) se uskuteční v sobotu od 12 do 19 hodin. Navečer je připraven koncert skupiny Kamelot se začátkem ve 20.26 hodin. Návštěvníci se budou moci seznámit například s koňmi v policejních službách, k vidění bude ukázka senoseče, nakládání dřeva na vůz jen s pomocí koní, nebude chybět možnost svezení na voze, atraktivní bude i přetahování chladnokrevníka s diváky.

Chvaleč - Pojídači párků jsou zváni na sobotu do prostor petříkovického koupaliště, kde od 15 hodin začne třetí ročník Párkyády. Zkrátka nezůstanou ani příchozí, pro které je připravena soutěž a doprovodný program včetně simulátoru převrácení osobního automobilu.

Trutnov - Prostranství před společenským centrem Uffo ožije dva dny za sebou muzikou. A to výrazně odlišných žánrů. Dnes od 15.30 hodin lze přijít na koncert Krakonoška Bandu, pořadatelem je Městská dechová hudba Krakonoška. Zítra se v rámci Trutnovského hudebního léta představí pop rocková kapela Effect. Dochází ale ke změně času, místo tradičních 16.30 začne vystoupení až ve 20 hodin.

Rychnovsko - Tradiční Anenská pouť

Rokytnice v Orlických horách - Tradiční Anenská pouť nabízí až do neděle koncerty, výstavy, hudební vystoupení a bohoslužby. Ve čtvrtek se pořádají poutní mše, v pátek se navíc můžete těšit na Podorlický lázeňský orchestr, ohňostroj a večer diskotéku. Bohatý program vás čeká také v sobotu, vystoupí skupina scénického šermu Abbaca, děti uvidí pohádku O Petříkovi, chybět nebudou živé sochy na nádvoří. Za zmínku stojí také Skotské horalské hry v zámeckém parku nebo historické tržiště na nádvoří. V neděli zakončí pouťové veselí ukázky činnosti historického parního nákladního vozidla, poutní mše svatá a swingová kapela Uni Big Band.