Královéhradecký kraj

Jičínsko: 300 zatáček Gustava Havla

Hořice – Letošní zatáčky se pojedou o nadcházejícím víkendu. V sobotu odstartují kvalifikace. Ty jsou rozděleny na dopolední a odpolední program. Trať pro běžný provoz bude uzavřena v 7.30 hodin. V 8.30 hodin pak na trať vyjedou první závodníci a budou bojovat o co nejlepší časy, které jim pak určí postavení na startu nedělního závodu. Odpolední kvalifikační program začne ve 13 hodin a skončí v 17 hodin.

Den konání závodů je určen na neděli. Vše začne tréninky, tzv.warm-upy. Na 10.15 hodin je naplánován slavnostní nástup a úderem 11. hodiny odstartuje první objemová třída svůj ostrý závod. Závody jsou vypsány pro třídy: sportproduction 125 ccm, závodní speciály GP 125 ccm a GP 250 ccm pojedou spojený závod s odděleným hodnocením. Ve stejném gardu se pojede i závod Supermono + V twin. A závody tříd 600 ccm a pak i závod 1.000ccm se jede samostatně. Pořadatelé oproti minulým ročníkům, zvýšili počet kol jednotlivých závodů.

Zahájení lázeňské sezóny

Lázně Bělohrad – V sobotu 17. května bude v 9.30 hodin v areálu Lázní Bělohrad, a.s. v prostoru u minigolfu zahájena lázeňská sezóna. Pro návštěvníky bude připraven celodenní zábavný komponovaný program. Na programu je i pokus o bělohradský rekord v pečení palačinek, ve kterém půjde o to, kolik palačinek je možné za čtyři hodiny vyrobit a samozřejmě sníst.

Taneční soutěž

Jičín – Pohárová soutěž Destiny´s Jam se chystá na sobotu 17. května ve sportovním areálu v Jičíně. Přehlídka tanečních kroužků a skupin začíná v 9 hodin, vstupné je 70 Kč.

Hradecko

Hradec Králové: Hradecký klub mažoretek a aerobiku A-TEAM letos slaví 25 let. V sobotu se v hradecké hale TJ Slavia koná mistrovství Čech mažoretek. Soutěžit by mělo 46 skupin z celých Čech ve formacích s třásněmi a s hůlkami. Dále ještě přes sto sóloformací. Začíná se v devět hodin ráno.

Náchodsko: Den s Primátorem

Náchod: V areálu náchodského pivovaru se v sobotu uskuteční Den s Primátorem. Po celý den se budou na pódiu střídat zajímavé kapely, pivo poteče proudem a ochutnat budete moci kromě sezonní novinky Polotmavého ležáku 11% a nejlepšího piva světa Weizenbier i celý sortiment pivovaru. Součástí dne otevřených dveří je bohatá tombola a po celý den probíhají exkurze po pivovaru.

Rychnovsko: Tradiční potštejnská pouť se opět vrací

Potštejn: Tradiční potštejnská pouť se koná již tento víkend. Návštěvníci mohou po oba dny strávit příjemné chvíle u stánků či na lunaparkových atrakcích. Určitě stojí za to se vydat do blízkého country kempu Vochtánka, kde budou po celý víkend připraveny pouťové speciality, jako jsou koláče, řízky, bramborový salát či grilované dobroty. Pro děti jízdy na koních.V sobotu od 20 hodin se koná country večer Ještěřice.

Kostelec nad Orlicí: Již tuto neděli od 20 hodin je připravena v úspěšném cyklu Jazzmani na Rabštejně hudební lahůdka. Do Kostelce zavítá fenomenální britský saxofonista Ian Ritchie, kterého mohli diváci slyšet a vidět například při tour Dark Side of the Moon zakladatele Pink Floyd, Rogera Waterse. Multižánrový hudebník Ian Ritchie vystoupí se svým hudebním SOHO projektem v rámci  svého turné za doprovodu předních českých hudebníků.

Rychnov nad Kněžnou: Aktivity pro rodiny s dětmi, dospívající i dospělé jsou připraveny v parku na Poláčkově náměstí v sobotu od 14 do 18 hodin. Při výtvarném řádění Rybky a 5ky se můžete těšit na obrovskou nafukovací atrakci – lidskou mouchu (adrenalinový skok v obleku ze suchého zipu na nafukovací zeď ze suchého zipu). Na nejmenší bude čekat dvanáct nejen výtvarných atrakcí. Pro ty starší pak street art, legal grafitti, stolní fotbálek a slackline. Open air čajovna – čaje, káva, něco dobrého na doplnění sil a u toho možnost zahrát jednoduché i složitější deskové hry.

Trutnovsko: Oslavy pod Černou horou

Černý Důl: Víkend se v městysu pod Černou horou ponese ve znamení oslav 450. výročí založení. Program na prostranství u skiareálu začne v sobotu od 10 hodin.  Vystoupí děti z místní základní školy, bude se křtít publikace o historii Černého Dolu, nebude chybět šerm, divadlo a hudební vystoupení Černodolského štěku. Večer zpestří ohňová show a ohňostroj o půlnoci den zakončí.

Rudník: Kola Favorit se stala na cyklistické scéně legendou a nostalgický návrat do historie umožní v sobotu 1. Krkonošský Favorit sraz. Sraz je u klubovny TJ-Ski v Terezíně v 10 hodin, odtud účastníci vyrazí na vyjížďku směr Hostinné,  Dolce u Trutnova a zpět.

Pardubický kraj

Chrudimsko: Křeslo pro Otakara Brouska mladšího

Ležáky: NKP Ležáky zve v pátek od 18 hodin na další z ležáckých podvečerů, křeslo bude tentokrát patřit Otakaru Brouskovi. Večerem provází Robert Tamchyna, na klavír zahraje Helena Ticháčková.

Skuteč: Tříhodinový koncert Argemy nabídne v pátek od 20 hodin v KKS všechny největší hity této kapely, která na české rockové scéně působí již 30 let. Koncert na stání slibuje tu správnou, energií nabitou atmosféru.

Orlickoústecko: Třísetletá tradice ožívá v Letohradu

Letohrad: Město bude o víkendu ve znamení vyhlášené Kopečkové pouti s třistaletou tradicí. Pouťovým atrakcím a stánkovému prodeji bude opět patřit jak Václavské náměstí, tak i lokalita Bečvárny pod centrem Letohradu. Připraven je i doprovodný program: mj. sobotní Pouťfest na Bečvárně, a dvoudenní výstava drobného zvířectva a malé zemědělské techniky na zámecké terase.

Ústí n. O.: Koncert křesťanské folkrockové kapely Oboroh, jejímž lídrem je od vzniku v roce 1989 textař, skladatel, kytarista a zpěvák Stanislav (Slávek) Klecandr, se připravuje na sobotní večer do Malé scény v Ústí nad Orlicí. Oboroh vydal několik alb, spolupracoval se Sváťou Karáskem nebo písničkářkou Evou Henychovou. Pořad označovaný jako duchovní příběh na křižovatce folku, rocku, klasiky a blues, začne v 19.30 hodin.

Pardubicko: Nenechte si ujít otevřenou zbrojnici

Pardubice: Poznejte tuto sobotu zákulisí hasičské zbrojnice. Centrální stanice hasičů v Pardubicích totiž od 9 do 13 hodin pořádá den otevřených dveří s doprovodným program. „Připraveny jsou ukázky zásahu hasičů u požáru automobilu nebo vyproštění osob z havarovaného vozidla. Svoje umění předvedou také psovodi se psy a městská policie s koňmi," zve mluvčí pardubických hasičů Vendula Horáková.

Svitavsko: Zpěváci zakončí festival

Svitavy: Festival amatérských pěveckých sborů vyvrcholí sobotním koncertem. Vystoupí sbory Dalibor Svitavy, Gaudium svitavského gymnázia, Iuventus Svitavy, Smíšený sbor Kantiléna Brno, Smíšený sbor Kantila Křtiny, Smíšený sbor Virtuosi di Mikulov. Spojené pěvecké sbory řídí dirigent Martin Franze. Na programu bude Carmina Burana Carla Orffa. Skladba je určena pro sólové hlasy, smíšený sbor, dětský sbor.