VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozvánka: víkendové akce ve východních Čechách

Východní Čechy - Deník přináší přehled akcí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji o předvánočním víkendu

17.12.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Svitavsko - Vyzkoušejte si vyřezávání betlémových figurek ze dřeva

Svitavy – V neděli proběhne ve svitavském muzeu akce nazvaná Den dřeva. Uprostřed výstavy Josefa Lady budou betlémové figurky i plastiky vyřezávat řezbáři z okolí Svitav. Návštěvníci budou mít možnost zakoupit si polotovar a namalovat si tradiční krounské figurky společně s Nositelem tradic Františkem Bukáčkem z Kročné. Rovněž si lidé budou moci dřevěné výrobky do domácnosti či jako dárek pod stromeček. Den dřeva začne ve 13 hodin a potrvá do 17 hodin.

Polička – Zlatá neděle bude v poličském Centru Bohuslava Martinů opět tvořivá. Výstava betlémů bude v předvánočním čase obohacena o ukázky tvorby lidových řemesel. „Návštěvníci budou přihlížet nejen zručnosti řemeslníků, ale budou mít také jedinečnou příležitost vyrobit si např. svícen na sváteční stůl, vánoční přání nebo ozdoby na stromeček,“ zve Radka Marková z poličského muzea. Čtvrtá adventní se ponese v duchu krátké říkanky „Než zazvoní zvoneček, ozdobme si stromeček“. Během odpoledne si vyrobíte rozmanité vánoční ozdoby a v závěru společně stráveného odpoledne přistrojíme vánoční strom, který bude zdobit výstavu až do konce roku. Akce začíná v 13 hodin.

Litomyšl - Vánoce na zámku můžete o víkendu prožít v Litomyšli. Návštěvníci se v sobotu mohou těšit na zpívání koled a hraní vánočního příběhu Děťátko se narodilo nebo výrobu vánočních ozdob a svíček. Kapři se zde objeví v kádích, zavoní vánoční punč a medovina a grilované ryby. Zámecký stromeček splněných přání si můžete přinést ozdobičku nebo svá přání. Hudební program začne v 10 hodin, kdy vystoupí dětské sbory, pak bude pokračovat smíšený pěvecký sbor Vlastimil. V 10.45 a 14 hodin se představí dramatický obor Základní umělecké školy z Litomyšle. V rámci akce proběhne soutěž o nejhezčí stromeček ozdobený mateřskými školkami.

Svojanov – V sobotu 18. prosince provoní střed městyse Svojanova tradiční vánoční pochoutky. Bude zde probíhat akce nazvaná Svojanovské Vánoce. „Přijďte ochutnat vánoční cukroví i punč a připomenout si staré zvyky,“ zvou pořadatelé akce. Ti připraví i obvyklé pochoutky, ke kterým patří vinné klobásy, slovenské lokše a kapřenky. Organizátoři vyzývají, aby se lidé přišli podělit o tajemství svojí kuchyně. Své cukroví k ochutnání proto můžete přinést na radnici nebo Janě Bačovské. Na radnici bude k vidění také výstava vyřezávaných betlémů a postaviček. Tu doplní obrazy slečny Maděrové.
Do Svojanova opět přijedou klienti z Domova na zámku a Domova na rozcestí. Přivezou na prodej svoje výrobky, které pod stromečkem jistě potěší. Ochutnat můžete i řecké speciality, které přiveze nedaleký hotel.
Nezapomeňte, že Svojanovské Vánoce začínají ne na Štědrý den, ale již tuto sobotu v 16 hodin.

Orlickoústecko - Zlatou adventní neděli zahájí rychtář

Česká Třebová – Předvánoční atmosféra ovládne v neděli Staré náměstí. V rámci pořadu Vánoční zlatá neděle, který bude rychtářem zahájen v 10 hodin, bude až do čtyř hodin odpoledne na programu vánoční pohádka, komedianti, loutkové divadlo, kejklíři a chybět nebude ani koncert pod vánočním stromem. Odpolední program v Národním domě bude z jiného soudku. Budo Show nabídne ukázky bojových umění – jiu jitsu, valetudo, sportovní sambo, karate kempo. Zařazeny budou také ukázky práce policie, box a judo. Show začíná v 17 hodin.

Žamberk – Výstava Vánoční dobroty je v městském muzeu otevřena do neděle. Ve výstavní místnosti jsou k vidění perníky, cukroví, dobroty a výrobky. Výstava je prodejní, k dostání jsou vánoční dekorace.

Chrudimsko - Půjdem spolu do Betléma

Rosice – V sobotu 18. prosince v 10 hodin v rosické tržnici vystoupí děti z MŠ Rosice a pěvecký sbor Zvoneček ze ZŠ Chrast v pořadu „Půjdem spolu do Betléma…“.

Chrudim – V pátek 17. prosince se od 16 hodin v dětském oddělení knihovny můžete setkat s herečkou Jitkou Smutnou a se spisovatelkou Petrou Braunovou. Od 18 hodin se pak herečka Jitka Smutná a spisovatelka Petra Braunová představí v hudebně dramatickém pořadu, který sestavily z knih Pozorovatelka a Kalvárie. Rezervace je možno provést v informačním oddělení knihovny.

Kočí – Na Vánoční koncert s pardubickým dětským sborem Iuventurs Cantans jste zváni do kostela sv. Bartoloměje v neděli 19. prosince od 15 hodin.

Pardubicko - Opera Nabucco v ČEZ Areně

Pardubice – V pátek večer se v pardubické ČEZ Areně uskuteční operní představení Nabucco od Giuseppa Verdiho. Opera začíná o půl osmé večer. Monumentálnost představení spočívá nejen ve velkoryse pojaté scéně, ale především ve vysoce kvalitním mezinárodním obsazení rolí předními sólisty, stejně jako v početném operním sboru a orchestru a v neposlední řadě i ve speciálních pyrotechnických efektech a velkoplošné projekci.

To vše je zaštítěno a umocněno precizním a osobitým dirigentským a režijním vedením. Základem je velkolepá scéna s integrovaným orchestřištěm a s použitím speciálních pódiových a scénických prvků. Umělecký soubor se skládá z šedesáti členného symfonického orchestru, sedmdesáti členného operního sboru a osmi sólistů.

Pardubice – páteční večer bude v pardubickém klubu Žlutý pes vyhrazen zpěváku Xindlovi X. Ten se do povědomí posluchačů zapsal především svými zajímavými texty a tento rok vyhrál ve Slavíkovi kategorii Skokan roku. Akce začíná v 21 hodin.
Pardubice – V neděli pořádá Vysokoškolský umělecký soubor Pardubice poslední koncert tohoto roku. Ten se koná od 17 hodin v pardubickém kostele svatého Bartoloměje.

Pardubice – V sobotu zavítá do Pardubic známý skladatel a zpěvák Jaroslav Uhlíř. V Domě hudby si zájemci budou moci poslechnout koncert nazvaný Vánoční hodina zpívání s Jaroslavem Uhlířem. Představení začíná již ve 14 hodin.

Rychnovsko - Loutkový víkend se Světem loutek

Dobruška – Ve světě loutek se ocitnete tento víkend v dobrušské sokolovně, čeká vás totiž loutkový víkend. V sobotu od 10 hodin uvidíte pohádku Kašpárek a chytrá princezna, od 14 hodin Káčátko. V neděli se pak od 10 hodin můžete těšit na pohádku O zvědavé Mařence. Program připravil soubor Svět loutek.

Opočno – Koncertní vystoupení pod názvem Vánoce s muzikálem, uvede Divadlo Kodym v sobotu od 18 hodin. Účinkovat budou studentky konzervatoře J. Ježka - Eliška Machačová &Livie Kuchařová a jejich hosté.

Kostelec nad Orlicí – Na čtvrtou adventní neděli je od 19.30 hodin v SK Rabštejn připraven Vánoční koncert s orchestrem Václava Hybše. Jako hlavní hosté se představí přední operní zpěvačka Iveta Dufková. Dalším hostem je náš přední choreograf, tanečník, ale i skvělý herec a zpěvák – Vlastimil Harapes. Celý program bude konferovat vynikající zpěvák Jan Smigmator.

Královehradecko - Krajské město bude žít vánočními trhy

Hradec Králové - Masarykovo náměstí v krajské metropoli se od soboty stane místem konání Vánočních trhů, které zde potrvají do středy 22. prosince. Sedmého ročníku akce, která bude pro zájemce otevřena denně od 9 do 18 hodin, se zúčastní 110 prodejců z celé republiky. Ti nabídnou hračky, keramiku, bižuterii, svíčky, batiku, košile, knížky, broušené kameny, klobouky, kožešinové výrobky, trička, čepice, dětský textil, repliky historického skla, lampy, produkty z ovčí vlny a další věci. Chybět nebudou ani obvyklé dobroty, jako například prasátko na rožni, nakládané sýrové speciality, uzeniny, ořechy, perníčky, víno či medovina. Předvánoční nákupy v sobotu a v neděli zpříjemní kulturní program.

Hradec Králové - Unikátní možnost nahlédnout do pracovny hejtmana a dalších prostor krajského úřadu budou mít zájemci v sobotu při dnu otevřených dveří. Ten kraj pořádá při příležitosti svých desátých narozenin. V sobotu proto bude na úřadě běžný úřední den a návštěvníci si budou moci projít všechny prostory hejtmanství. V recepci úřadu bude navíc připravena expozice fotografií, historických vydání krajských novin či filmy o kraji a událostech, které ho provázely.

Hradec Králové – Sběratelé pivních etiket, tácků, víček, lahví a dalších suvenýrů spojených s pěnivým mokem si dají v sobotu dopoledne dostaveníčko v restauraci U Švagerků ve Všehrdově ulici nedaleko hlavního nádraží. Celostátní setkání sběratelů je tady na programu od 7 do 11 hodin. Připraveno je pro ně pětatřicet stolů.

Jičínsko - Mariášníci se sejdou na turnaji v Nebákově

Nebákov – Turnaj ve voleném mariáši se koná v sobotu 18. prosince jako Svijany cup. Již IX. ročník je součástí mistrovství Českého ráje, které se skládá ze tří turnajů. Kontakt: 603 319 946 e-mail: mariasceskyraj@seznam.cz.

Libáň – Kyzivátova dechová hudba a DS Bozděch Libáň zvou své příznivce na tradiční vánoční koncert. Koná se v sobotu 18. prosince od 16 hodin v sále Domu kultury v Libáni. V bohatém programu skladeb pro dechový orchestr a vánočních melodií účinkuje Kyzivátova dechová hudba Libáň řízená Petrem Drahoňovským se svými zpěváky Hanou Seifertovou, Klárou Hofmanovou, Ladislavem Pacltem a hosty Ivanou Zbořilovou a Milanem Černohouzem.

Sobotka – Na neděli 19. prosince se chystá na náměstí živý betlém. Tradiční akce baráčníků a ZŠ Sobotka začne v 10 hodin. Připraveno bude občerstvení - pečené klobásy, svařené víno, grog, medovina, trdelník …

Trutnovsko - Britský zpěvák v městském muzeu

Dvůr Králové – Britský zpěvák James Harriies vystoupí v pátek v městském muzeu. Písničkář, který svými songy přispěl například do filmů Snowboarďáci nebo Rafťáci, žije už řadu let v Čechách. Do Dvora přijíždí na vánoční koncert těsně před vydáním nového cédéčka. Má tu své publikum, protože ve městě vystupuje pravidelně. Začátek koncertu je v 19 hodin.

Dvůr Králové – Královédvorské Vánoce je název pátečního celodenního programu v Hankově domě. Představí se tu od 10 hodin divadlo Cirkus Žebřík, soubory Carpe diem, Musica per Legni, folklorní soubor Červánek. Vše doplní stánkový prodej vánočních ozdob, rukodělných výrobků, svátečních předmětů a potravin.

Kuks – Českou mši vánoční Hej mistře připravuje na sobotu od 17 hodin Hospitál. Známouskladbu Jana Jakuba Ryby uvede v kostele Nejsvětější Trojice smíšený pěvecký sbor Smetana z Hradce Králové. Od 16 hodin bude otevřena Galerie českých vín, která nabídne teplou medovinu nebo vánoční punč.

Náchodsko - Vánoce s hendikepovanými zvířaty

Jaroměř - záchranná stanice pro hendikepovaná zvířata zve na akci Vánoce pro zvířátka, která se koná v sobotu 18.prosince od 13 hodin v areálu stanice. Připraveny jsou prohlídka stanice s průvodcem, zpívání koled, otevření ježčího zimoviště. Pacientům Stanice můžete nadělit dárečky, například psí a kočičí konzervy a granule, tvrdé pečivo, ovoce, zeleninu, piškoty, semena, kvalitní luční seno a další. Mapku která pomůže najít cestu ke stanici naleznete na: www.jarojaromer.cz.

Broumov - Vánoční představení Divadla Minaret nazvané Putování do Betléma uvede v sobotu 18. prosince v 15.00 hodin Městské divadlo v Broumově.

Náchod – Vánoční koncert pěveckého sboru Hron a Pěveckého sboru studentů Jiráskova gymnázia se uskuteční v neděli v 15.30 v kostele sv. Vavřince na Masarykově náměstí. V 19 hodin můžete v Městském divadle zhlédnout komponovaný pořad náchodských církví – 21. Svobodný Advent.

17.12.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Strojírenští kovodělníci 74 Kč

Strojírenští kovodělníci Dělník/ce ve strojírenství. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 74 kč, mzda max. 100 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Čáslavská 52, 537 01 Chrudim, POŽADAVKY: ŘP sk. B a na VZV. Jeřábnický průkaz výhodou., Možnost prodloužení smlouvy na dobu neurčitou., První kontakt učiňte prosím na výše uvedeném telefonním čísle (7:00 - 15:30), na e-mailové adrese nebo přímo na provozovně - Čáslavská 52, Chrudim (7:00 - 15:30).. Pracoviště: Michálek s. r. o., Čáslavská, č.p. 52, 537 01 Chrudim 1. Informace: Martina Cvrčková, +420 469 365 151.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 15 450 Kč

Odborní účetní všeobecní Účetní. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 15450 kč, mzda max. 23320 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Chrudim, NÁPLŇ PRÁCE: Zpracování dílčí účetních podkladů, provádění účetních operací a evidence ostatních účetních písemností, ucelené zpracování úhrad a jejich výběr na úseku pečovatelské služby a denních stacionářů, vymáhání pohledávek a agendy s tím spojené, pokladní služby, zpracování cestovních náhrad při pracovních cestách zaměstnanců, nákup a distribuce stravenek, vedení operativní evidence majetku CSSP, provádění inventarizace majetku, vedení evidence škod na majetku organizace., POŽADAVKY: ŠŠ ekonomického směru, trestní a občanská bezúhonnost, znalost podvojného účetnictví výhodou, orientace v platné legislativě, zodpovědnost, spolehlivost, samostatnost, psychická odolnost, znalost práce na PC, znalost IS HELIOS Fenix a Orion výhodou, praxe v oboru výhodou., ZAMĚSTNANECKÉ VÝHODY: 5 týdnů dovolené, stravenky v hodnotě 90 Kč, Unišeky, zapůjčení kompenzační pomůcky pro své příbuzné zdarma, pedikúra pro zaměstnance za zvýhodněnou cenu., Profesní životopis, kopii dosaženého vzdělání, aktuální výpis z rejstříku trestů a písemný souhlas dle GDPR zasílejte na adresu Centra sociálních služeb a pomoci Chrudim, Soukenická ulice 158, 537 01 Chrudim nebo osobně předejte na recepci na stejné adrese Po-Pá od 8:00 - 15:00. Obálku označte - Výběrové řízení. Přihlášky zasílejte do 17.8.2018.. Pracoviště: Centrum sociálních služeb a pomoci chrudim, Soukenická, č.p. 158, 537 01 Chrudim 1. Informace: Soňa Roušarová, +420 731 630 643.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Pracovníci přímé obslužné péče v 8 500 Kč

Ostatní pracovníci v sociálních službách v oblasti pobytové péče Peer konzultant/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 8500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Chráněné bydlení Domova na hradě Rychmburk, Osady Ležáků, Skuteč, NÁPLŇ PRÁCE: Napomáhat k úzdravě klientů vlastním příběhem zotavení, spolupodílet se na organizace a vedení denních a volnočasových programů pro klienty, spolupodílet se na vzdělávání klientů o jejich onemocnění, nabízet klientům podporu při sestavování krizového plánu, přinášet do týmu svůj pohled na potřeby klientů, účastnit se porad týmu, intervizí a supervizí., POŽADAVKY: Vlastní zkušenost s duševním onemocněním (zkušenost s hospitalizací výhodou), stabilizovaný zdrav. stav, schopnost a ochota mluvit o své nemoci a naslouchat druhým. Spolehlivost, bezúhonnost, SŠ vzdělání, předchozí pracovní zkušenost (práce s lidmi výhodou). Uživatelská znalost na PC, ŘP sk. B výhodou., ZAMĚSTNANECKÉ VÝHODY: Vzdělání a podpora, 5 týdnů dovolené, PP na 1 rok., První kontakt učiňte prosím na výše uvedeném telefonním čísle (8-13 hod) nebo na e-mailové adrese.. Pracoviště: Domov na hradě rychmburk, 539 74 Předhradí. Informace: Jakub Vávra, +420 469 313 803,602 505 167.

Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 18 000 Kč

Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) Zedník, stavební dělník. Požadované vzdělání: nižší střední. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Místo výkonu práce: Bor u Skutče, NÁPLŇ PRÁCE: zednické práce, práce na stavbě, První kontakt učiňte prosím na výše uvedeném telefonním čísle či na e-mailové adrese.. Pracoviště: Aitia, s.r.o. vysoké mýto - provozovna, 539 44 Proseč u Skutče. Informace: Ingrid Jílková, +420 731 159 542.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Začíná Veselokopecký jarmark

Videosouhrn 20. července 2018

Nepoučitelný pražský taxikář a suverénní sedmiletá heligonkářka: videa dne

Volby se blíží, strašák imigrantů opět ožívá

Pardubický kraj - Muslimští imigranti prý budou moci volit v komunálních volbách! Éterem se začínají šířit nesmysly a dezinformace.

Nejvíc škody nadělal oheň v červnu v Býšti

Pardubický kraj - Hasičské výjezdy za měsíc červen. Náročný byl zejména 4. červen. Uvádí to statistika výjezdů za uplynulý měsíc.

Šípek: Chci ukázat, co ve mně je

Východní Čechy, Chrudim /ROZHOVOR/ - Restartovat kariéru hodlá v týmu nováčka FOTBALOVÉ:NÁRODNÍ LIGY útočník Jakub Šípek. Devatenáctiletý fotbalista dorazil na hostování do Chrudimi z Hradce Králové.

Letošní cesty Legiovlaku doprovází speciální loutkové představení

Chrudim - Díky spolupráci Muzea loutkářských kultur v Chrudimi s Československou obcí legionářskou mohou návštěvníci ve vybraných stanicích při prohlídce Legiovlaku zhlédnout speciální loutkové představení, které pro tuto příležitost připravili herci divadla Buchty a loutky Radek Beran a René Krupanský.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT