Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozvánka: víkendové akce ve východních Čechách

Východní Čechy - Deník přináší přehled víkendových akcí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

28.1.2011
SDÍLEJ:

Výstava „Šaty dělaj pračlověka“ v poličském muzeu.Foto: Deník/ Květa Korbářová

Svitavsko - V Poličce se vydáte do pravěku

Polička - Máte rádi pravěk? Pak určitě vyrazte v sobotu do Poličky. V Centru Bohuslava Martinů se uskuteční tvořivá dílna. Návštěvníci si vyzkoušejí pravěké způsoby spřádání, tkaní na stavu i na formě. Lidé si vyzkoušejí rovněž práci s kůží a karetkování, které patří k nejstarším textilním technikám. Dílna se uskuteční od 13 do 16 hodin.

Litomyšl – Ve středisku naděje v Litomyšli se koná v sobotu turnaj v deskových hrách. Start je ve 14 hodin. Zváni jsou žáci a studenti od 9 do 18 let. Soutěžit se bude ve dvou kategoriích: ve hře Carcassonne a Osadníci z Katanu. Turnaj je výzvou pro ty, kdo mají rádi logické a strategické hry a chtějí si také zasoutěžit. Vítězové budou odměněni deskovou hrou.

Litomyšl – Výstava s názvem „Pojďte si hrát s panem malířem Janem Zrzavým“ je do 20. února přístupná v Regionálním muzeu v Litomyšli.
Cílem projektu je seznámit děti předškolního a mladšího školního věku s moderním výtvarným uměním formou dětem nejbližší – hrou. Výstava se skládá z velkých reprodukcí jednoho z nejvýznamnějších českých malířů 20. století Jana Zrzavého a z následných interaktivních pomůcek, které svým charakterem obrazy malíře přibližují.

Výstavu doplňuje katalog, přesněji dva, a jsou rozděleny podle obtížnosti pro dvě věkové kategorie. Za splněné úkoly si do nich děti dávají razítka a vytvoří si tak malý katalog malířových obrázků. Dále se dozvědí o celoživotním přátelství Jana Zrzavého s poličským rodákem skladatelem Bohuslavem Martinů a o jejich společných životních osudech. Na výstavu můžete přijít kdykoliv v pondělí až v pátek od 8 do 12 a od 13 do 16 hodin (o víkendu od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin) nebo se předem objednat na prohlídku s lektorem: telefon: 461 615 287,
e-mail: kmoskova@rml.cz.

Výstava je určena pro děti do jedenácti let a vhodně doplňuje výuku výtvarné výchovy na každé základní škole.
Litomyšlské muzeum bylo založeno v roce 1891. V roce 1926 se přestěhovalo do rozlehlé barokní budovy bývalého piaristického gymnázia, kde sídlí doposud.

V roce 2004 bylo dosavadní městské muzeum přeměněno na regionální s působností na území bývalého okresu Svitavy a jeho zřizovatelem se stal Pardubický kraj.

Orlickoústecko - Večer s paličkovanou krajkou

Letohrad – V Čajovně pod střechou v Letohradě jsou 28. ledna zváni všichni příznivci paličkování. Od 18 hodin se zde uskuteční Večer s paličkovanou krajkou. Zároveň zde proběhne i setkání krajkářek.

Choceň – ZŠ M. Choceňského v Chocni zve rodiče, prarodiče a další zájemce, kteří se setkávají s výchovou dětí, na přednášku Lidmily Pekařové, autorky knihy Jak žít a nezbláznit se, na téma: Puberta – hrozba rodiny aneb Jak přežít dobu puberty? Přednáška se koná v sobotu od 15 do 18 hodin a je zaměřena na výchovu dětí od 11 let. Doporučena je účast obou rodičů. V závěru přednášky bude prostor pro dotazy. S přednáškou probíhá i den otevřených dveří a to od 14 do 15 hodin.

Lanškroun, Kunvald – Skauti ze střediska Zubr a Dikobraz pořádají od 13 hodin tuto sobotu na zámku v Lanškrouně Dětský maškarní karneval, který se koná též i v Sokolovně v Kunvaldu 30. ledna od 14 hodin. Těšit se můžete na soutěže, spoustu dobrot, tombolu, vyhodnocení nejlepších masek a samozřejmě na diskotéku.

Chrudimsko - Chrudimské divadlo bude patřit pohádkám

Chrudim - Sobotní pořad pod společným názvem O Červené Karkulce obsahuje dvě pohádky. První je hrána dvěma maňásky a maskami, se kterými vystupuje postava Pana Pohádky, který celý příběh vypráví. Druhá pohádka “Krabičková” má jednoduchý příběh, ve kterém vystupuje král Krabicius, princezna Krabička, babice Krabice a drak Krabičák. Pohádka zároveň slouží jako cvičení na výslovnost. Děti jsou přímo spolutvůrci představení. Vhodné pro děti od 3 do 8 let. V Divadle Karla Pippicha uvádí Malé divadélko Praha v sobotu 29. ledna od 15 hodin.

Hlinsko - V Komorním divadle v Hlinsku se představí malí tanečníci. Páteční vystoupení dětského ministudia Sluníčko při DDM v Hlinsku je určené pro širokou veřejnost. Členové ministudia předvedou od 17 hodin svoje taneční umění, kterému se naučili během celého minulého roku.

Hlinsko - V hlinecké sokolovně se v sobotu 29.ledna koná tradiční Myslivecký ples. K tanci a poslechu hraje skupina Trampoty. Součástí je i bohatá tombola a zvěřinové hody. Předprodej vstupenek v prodejně rybářských potřeb U Sumce. Začátek plesu je stanoven na 20. hodinu.

Pardubicko - Smíšené (po)city ve Východočeském divadle

Pardubice – Ve Východočeském divadle v Pardubicích bude v neděli od 19 hodin k vidění komedie Smíšené (po)city. Hra o dvou nestárnoucích přátelích Christine a Hermanovi je součástí Prologu Grand Festivalu smíchu. V režii Luďka Munzara se představí známí herci Jana Hlaváčová a Petr Kostka.

Pardubice – V sobotu se v pardubickém Domě kultury Dukla koná od 18 hodin přednáška s promítáním fotografií předního českého fotografa Michala Novotného, držitele ceny World Press Photo a více než dvaceti ocenění Czech Press Photo. Součástí projekce, jež nese název Ve stínu Himálaje - půlroční putování po Indii a Nepálu, jsou i ukázky z videodeníku, který během výpravy natáčela Ilona Labutová.

Rychnovsko - Kdo neskáče, není Čech!

Týniště nad Orlicí – Po úspěšné premiéře zcela nové hry Kdo neskáče, není Čech! v podání divadelní skupiny TEMNO se herci vrací v první repríze. Divadelní komedii zahrají v pátek od 19.30 hodin v divadelním sále kulturního domu.

Rychnov nad Kněžnou – V neděli od 15 hodin pořádá Déčko ve Společenském centru Velký dětský karneval, tentokrát na téma: S námořníky. Všechny děti, nejen námořníci, ale i princezny, zvířátka, piráti a jiné masky, navštíví podivné ostrovy, kde budou plnit úkoly. Nakonec dojedou až na ostrov pokladů. Na karnevale nebudou chybět hudba, tanec a dovádění.

Rychnov nad Kněžnou – Taneční soutěž ve společenském tanci proběhne v sobotu od 9 hodin ve Společenském centru. Soutěže se zúčastní dětské i dospělé taneční páry a předvedou se ve standardních i latinskoamerických tancích.

Královéhradecko - Češi a Slováci si zatančí na bále

Hradec Králové – Oslava přátelství mezi oběma národy se již po šesté uskuteční v sobotu 29. ledna od půl osmé v prostorách hradeckého Adalbertina. Záštitu nad Česko Slovenským bálem převzal primátor Hradce Zdeněk Fink a primátor Banské Bystrice Petr Gogol. Slavnostní setkání krajanů bude zpestřeno hudební nabídkou v podobě skupin i sólistů z obou zemí. Nebude chybět ani bohatá tombola a půlnoční pravá slovenská kapustnice.

Hradec Králové – Milovníci rockové muziky si přijdou na své v neděli 30. ledna v Aldisu. Ve velkém sále vystoupí od sedmi hodin večer Deborah Bonham a Věra Špinarová.

Hradec Králové – Hrou v šipky se mohou potěšit její příznivci v klubu na Novém Hradci Králové. Jde o první netradiční akci ve Fitness Klubu Filip z programu „Každý sport má u nás místo“. Hraje se v sobotu 29. ledna od tří hodin odpoledne a členství v klubu není podmínkou pro účast ve hře. Nebude chybět ani šipkové občerstvení – pivo.

Náchodsko - Velké trampoty Kašpárka a Kalupinky v minimuzikálu

Broumov/Náchod – Divadelní společnost Julie Jurištové přivezla na Náchodsko nový pohádkový minimuzikál nazvaný Velké trampoty Kašpárka a Kalupinky. Klasické pohádkové postavičky tentokrát v činoherním provedení se toulají světem a prožívají veselá dobrodružství se svým kamarádem. První veselé představení s písničkami můžete vidět v sobotu 29. ledna v 15 hodin v Městském divadle v Broumově. Druhé představení se uskuteční v neděli 30. ledna v 15 hodin v náchodském Městském divadle.

Náchod – Do neděle 30. ledna si mohou návštěvníci v budově stálé expozice Regionálního muzea na Masarykově náměstí prohlédnout putovní výstavu z projektu Zlatá cesta Karla IV. s názvem Mistr Jan Hus. Výstavu připravila Základní škola Komenského v Náchodě ve spolupráci se zahraničními partnery: kromě České republiky se jí zúčastnily děti z Lucemburska, Německa a Polska. Základní škola Komenského již mnoho let se spolupodílí na projektech s partnery v zahraničí. Téma vždy spojuje jednotlivé země. Mezi jinými je členem společnosti škol, které se nacházejí ve městech na Zlaté cestě Karla IV. Výstava je otevřena denně od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin.

Josefov – V sobotu 29. ledna se uskuteční v prostorách Důstojnické Besedy 21. ples Klubu přátel Josefova, který bude mít opět podtitul reprezentační. Excelentní účinkující, dobrá organizace, příjemná atmosféra. Tak to jsou hlavní důvody, proč je o tento ples tradičně velký zájem. O zahájení plesu a taneční ukázky v průběhu plesu se postará Taneční škola Standardklub Praha. K tanci a poslechu bude hrát taneční orchestr Holiday express. Mladší generace jistě využije možnosti zatančit si při diskotéce ve vinárně. Návštěvníci plesu budou mít k dispozici dva bary s výběrem alkoholických i nealkoholických nápojů. Vedle nápojů nabízí také několik teplých i studených jídel včetně drobných pochutin. Každá žena dostane při vstupu do sálu od pořadatelů květinu. Na plese Klubu přátel Josefova je tradičně také bohatá tombola s hodnotnými cenami.

Trutnovsko - Zoo se loučí s vánoční výzdobou

Dvůr Králové – Poslední možnost projít si Vánoční zoo mají tento víkend návštěvníci zoologické zahrady. Otevřeny jsou všechny pavilony, výběhy v klasické části zoo a výběhy žiraf, zeber a nosorožců. Velkým lákadlem je stále expozice orangutanů s dvouměsíčním mládětem. Mláďat je ale k vidění mnohem víc. O víkendu je možné naposledy spatřit i světelné ozdoby ve tvaru zvířat. v sobotu a v neděli je zahrada otevřena do 19 hodin. V provozu je hotel Safari i restaurace U lemura.

Dvůr Králové – Známá místní skupina Phobos, která hraje country, se představí v sobotu od 20 hodin v restauraci U Rudolfa.Na koncertě představí písničky s texty Jardy Kratěny.

Trutnov - Desátý Reprezentační ples ZŠ Mládežnická se koná 28. ledna. Vystoupí vítězové televizní soutěže ČeskoSlovensko má talent akrobati DEA MAN, mistři České republiky ve skocích na trampolíně, dvacetičlenný hudební orchestr, magic show, bohatá tombola, světelná show. Večerem provází Tomáš Matuška a Tomáš Hauptwogel.

Vrchlabí - Swingový koncert Big bandu ZUŠ Vrchlabí se koná v sále střelnice v pátek 28. ledna od 18 hodin.

Jičínsko - Masopustní hody a taškařice. Hosté v maskách vítáni!

Markvartice – Na vědomost se dává, že v sobotu 29. ledna se koná Markvartův masopust ve všech prostorách a blízkém okolí hostince U Markvarta.

Začínáme ve 14 hodin masopustními hody. Tradiční zabijačkové domácí dobroty bude možné ochutnat na místě samém ještě teplé i odnést s sebou domů. Masopustní taškařice – uvolněné masopustní odpoledne s veselými písničkami a scénkami. Možná i hrabě Markvart se svojí družinou vám přijde povědět, jak to bylo za starých zlatých časů. V 19 hodin pak vypukne masopustní veselice, ku které hrají a zpívají Pepík Hurský a Petr Svoboda. Hosté v maskách a v masopustním přistrojení jsou velmi očekáváni!

Nová Paka – Občanské sdružení Fontána při Jednotě bratrské připravilo přátelskou besedu o životě a díle Milana Uherka u příležitosti jeho pětaosmdesátých narozenin. Hlavním bodem podvečera bude projekce půlhodinového, dnes již historického televizního dokumentu z roku 1979, Zkouška na koncert. Nevšedně a poeticky zobrazuje sepětí sbormistrů manželů Uherkových s jejich dětským sborem Severáčkem z Liberce. Akce se koná 30. ledna v 18 hodin. Místo konání: Jednota bratrská Nová Paka.

Hořice – Smyslný tanec, podmanivá hudba, orientální show. Sidonie ve spolupráci s KD Koruna pořádají taneční večer plný podmanivé orientální hudby a krásných tanečnic ve třpytivých kostýmech. Nebudou chybět zajímaví hosté a samozřejmě překvapení… Přijďte v neděli 30. ledna v 17 hodin do sálu radnice v Hořicích. Vystupují tanečnice a kurzistky TS Sidonie a hosté TS Shareefa, ARTrosa, Kaira, Timedance. Moderuje Roman Konopásek.

28.1.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Z areálu arboreta v Luži.

Komule Davidova přiláká do Hamzova parku a arboreta motýly

Chodba v přízemí chrudimské radnice. Odsud se teď do obřadní síně nikdo nedostane.

Opravy nahrávají snoubencům

Úřad práce pořádá Burzu práce pro osoby se zdravotním postižením

Chrudim – Na chrudimském pracovišti Úřadu práce ČR v Pardubické ulici se v zítra od osmi do jedenácti dopoledne uskuteční první ročník Burzy práce pro osoby se zdravotním postižením.

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Když kohout kokrhá, HC Chrudim ztratí první utkání

Chrudim - První porážku v sezóně připravil chrudimským hokejistům celek České Třebové.

Pro voliče pojede do místních částí auto

Seč – Pro větší pohodlí voličů v nadcházejících parlamentních volbách vypraví vedení Seče pro obyvatele místních částí Hoješína, Počátek a Prosíček auto.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení