Svitavsko - Rapper a porotce SuperStar Rytmus přijede do Poličky

Polička – V Divadelním klubu v pátek zakončí své hip-hopové turné známý slovenský rapper a jeden z porotců soutěže Česko-slovenská Superstar Rytmus. Vystoupí i David Steel, který představí nové album Scorpion. Koncert začíná ve 20 hodin. Součástí je tombola se značkovým oblečením a soutěž o luxusní hodinky a oblečení.

Moravská Třebová – DWD Fest 2011 je už tento víkend. Druhý ročník hudebně-kulturního festivalu začne v sobotu ve 14 hodin v kulturním domě v Boršově. Účast potvrdila trojice kapel: Fast Food Orchestra, Hentai corporation a Koblížc!, přijedou i GoodFellas a Ezy Riders. Místním zástupcem je pop punková skupina Last Time.

Biskupice – Tradiční masopustní průvod se v sobotu vydá Biskupicemi. Sraz masek je ve 12.30 u hasičské zbrojnice. Ve 13 hodin požádají maškary starostu obce o povolení chovat se ten den, jak se sluší a patří. Masopust skončí v hospodě U Zechů. Bohatá tombola, občerstvení i hudba k tanci a poslechu je zajištěna.

Orlickoústecko - Chcete se bát? Přijďte mezi strašidla

Česká Třebová – Kulturní centrum v České Třebové otevírá v pátek v 18 hodin výstavu „Strašidla na cestách“. Putovní expozice je doplněna výstavkou obrázků na „strašidelné téma“ dětí z DDM Kamarád v České Třebové. Na výstavě lze zakoupit omalovánky a pexesa. Vernisáž bude za přítomnosti strašidel, tak vezměte s sebou děti.

Choceň – V neděli od 14 hodin se v sále Panského domu v Chocni konají tradiční odpolední taneční čaje. K tanci zahrají populární Choceňačka a Kantorský dixieland.

Lanšperk – Sbor pro záchranu hradu Lanšperka a Pivnice U Skoby zvou 5. března všechny příznivce sportu na 10. ročník turistického pochodu „Hledání Stromoucha“. Start je od 7 do 10 hodin v Pivnici U Skoby v Ústí nad Orlicí. Těšit se můžete na tradiční perníčky, účastenské listy, turistické vizitky, krásnou přírodu a pohodovou atmosféru.

Pardubicko - Lord of the Dance znovu v ČEZ Areně

Pardubice - Taneční vystoupení skupiny Lord of the Dance se koná zítra v pardubické ČEZ Areně. Veleúspěšné představení bude možné navštívit od 20 hodin. Tato taneční show slaví úspěchy už patnáctou sezonu. Diváci budou mít možnost zhlédnout fantastický příběh Dobra a Zla v překrásné pohádkové scéně, precizní taneční výkony v sólových výstupech i tanečních formacích, které proslavily irský tanec po celém světě.

Pardubice - Historicky druhý Ples perníku se uskuteční v sobotu od 20 hodin v pardubickém Kulturním domě Hronovická. K tanci a poslechu bude hrát kapela Maruščiny jahody. Program na pódiu i na tanečním parketu okoření zástupci pardubických výrobců medového perníku. Připravuje se bohatá perníková tombola, do níž přispěla i paní Ježibaba z Perníkové chaloupky pod Kunětickou horou.

Pardubice - Skupina Wohnout se po dvouměsíčních zimních prázdninách vrací do práce. Do Pardubic zavítá v sobotu večer. Wohnouti zahrají v pardubickém klubu od 21 hodin. Jejich jarní „Ivetka tour“ doplní předkapela Sauria.

Chrudimsko - Jarmark láká na makové koblihy a další dobroty

Horka - Sdružení dobrovolných hasičů Horka zve na Maškarní bál, který se koná v pátek od 20 hodin v hostinci „U kaplička“ v Horce.


Chrudim - První z oblíbených jarmarků je věnován masopustu. Návštěvníci se v sobotu mezi devátou a dvanáctou hodinou mohou těšit na masopustní obchůzku s národopisným souborem Kohoutek a dechovkou Zdeňka Svatoše s průvodem, tanci a zpěvem, makovými koblihami a dalšími masopustními dobrotami. Maškary i návštěvníky přivítá Resselovo náměstí v Chrudimi .

Chrudim – Ve výstavní síni Divadla Karla Pippicha byla otevřena nová výstava, která je kombinací malby a soch. Mladý umělec Karel Jerie (1977) získal pozornost nejen na poli současné narativní malby, ale také v rámci mezinárodní komiksové scény. Je nositelem několika ocenění českých i zahraničních, autorem řady komiksů (např. Čtyřlístek po 20 letech), tvůrce autorských knih. Jeho malby fascinují dobrodružným dějem a oceňuje je široké publikum i sběratelé a milovníci umění. Výstava představuje nejvýraznější postavy jeho fantaskního světa, s nimiž dobře souzní i charaktery, které ztvárňuje sochař Petr Holub (1976). Ten je absolventem Fakulty výtvarných umění v Brně, ateliéru Vladimíra Preclíka a posléze Michala Gabriela. Dnes vyučuje na ČVUT a patří k nejzajímavějším talentům současné sochařské vlny.

Rosice – Série letošních pravidelných sobotních trhů začíná v sobotu úderem sedmé hodiny ranní v areálu tržnice v Rosicích u Chrasti. Parkování a občerstvení je zajištěno přímo v areálu. Budete vítáni jako kupující, ale i jako prodejci. Informace získáte na telefonu 469 666 505. Pořadatelem trhů je obec Rosice.

Královéhradecko - Ochotníci uvedou Nejkrásnější válku

Lovčice – Po mnoha letech v obci vznikl ochotnický spolek LOOCH, čili Lovčičtí ochotníci. Nastudovali hru Vladimíra Renčína Nejkrásnější válka, kterou v předpremiéře uvedou v kulturním domě v pátek od 19 hodin. Premiéra následuje v sobotu od 18 hodin.

Černilov - Ve zdejší sokolovně se v neděli uskuteční od 15 hodin karneval pro děti s mottem „Ahoj, večerníčníku“. Masky z různých večerníčků vítány.
Třebechovice pod Orebem - V neděli vyjde od restaurace Černý kůň masopustní průvod, který skončí pohřbením basy u kašny na náměstí. Odmění tu nejzajímavější maškary.

Piletice – Ve Šrámkově statku můžete v neděli od 10 do 16 hodin vidět staročeskou zabijačku včetně porážky a bourání prasete, pečení domácího chleba a smažení božích milostí. Předvedou se vám maškary, ale dozvíte se také mnohé o masopustních zvycích našich předků s ukázkami lidové tvorby a minitrhem.

Rychnovsko - Čihalka Cup je i pro batolata

Olešnice v O. h. – Dětský snowboardový den Čihalka Cup se uskuteční v sobotu na Čihalce v Olešnici v Orlických horách. Závod je určen pro začínající a nesponzorované jezdce na snowboardech a lyžích. Kategorie: 1. batolata až 9 let (jednoduchý slalom), 2. 10 až 12 let (jednoduchý slopestyle), 3. 13 let až hranice trestní odpovědnosti (slopestyle), 4. lyže 4 až 9 let. Začátek závodu je v 10 hodin. Startovné včetně celodenní permanentky je 210 korun + vratná záloha 200 korun na dres. Podmínkou účasti je doprovod osoby starší 18 let a povinné ochranné prostředky.

Podbřezí – Rockový večer s hudbou Jiřího Schelingera, pořádaný u příležitosti jeho nedožitých 60. narozenin, se koná v pátek v hostinci Skalka od 20 hodin. Hraje kapela PLAZMA Rock a rokotéka Dj Jirky Suchánka.

Rokytnice v O. h. - V sobotu se koná Rokytnický masopust. Maškary vyjdou na obchůzku Rokytnicí od hotelu Eduard ve 12 hodin. Masopustní veselice proběhne v hotelu Eduard od 19 hodin a bude zakončená pohřbením basy. K tanci a poslechu zahraje DJ Pepík Januš.

Týniště nad Orlicí – Masopustní zabijačka váš čeká na faře v Týništi. V pátek ve 13.30 hodin bude utracen rukou milosrdnou pašík „Jack“, od 14 hodin je pro veřejnost ochutnávka „Jackových úšklebků“. V sobotu bude fara otevřena od 9 hodin a ve 14 a 16 hodin vystoupí skupina Brakýři se svou humoreskou a šermířskými souboji. Podávat se bude ovar, prdelačka, prejt, jitrnice, tlačenka a další.

Týniště nad Orlicí – V sobotu se v kulturním domě od 15 hodin odehraje pohádka pro malé i velké diváky plná písniček. Strašidýlko z hradu Metrwill zahrají herci DS Maska z České Skalice.

Náchodsko - Masopustní maškary se vydají ulicemi České Skalice

Česká Skalice – U příležitosti masopustu projde v sobotu Českou Skalicí pro obveselení měšťanů rozpustilý průvod masopustní. O 9. hodině na Husově náměstí Pronobus za všechny maškary u starosty města o povolení Českou Skalicí s masopustem pochoditi požádá. Pak již průvod ulicemi města půjde a všeliký rozruch ztropí. Akci pořádá SVČ Bájo spolu s FS Barunka, o. s.

Červený Kostelec – Východočeská přehlídka amatérského činoherního a hudebního divadla dnes začne v Divadle J. K. Tyla v Červeném Kostelci. Až do neděle diváci zhlédnou dvanáct divadelních inscenací v podání amatérských divadelních souborů z celých východních Čech. Odborná porota poté vybere soubory, které budou východní Čechy reprezentovat na dalších divadelních přehlídkách.

Božanov – Sdružení přátel obce Božanov pořádá v sobotu v hostinci Na křižovatce 12. ročník tradiční soutěže o nejlepší kysané zelí – Zelák 2011. Zelí z vlastního zeláku musí být připraveno dle vlastní receptury a nesmí být před soutěží upravováno. O kvalitě zelí bude nejprve rozhodovat nezávislá odborná porota a v druhém kole samotní zelmistři. Soutěž začíná ve 14 hodin.

Police nad Metují – Koncert hudební dvojice Eva a Vašek se uskuteční v sobotu od 16 hodin v Kolárově divadle.

Jičínsko - Nemáte v týdnu čas cvičit? Zkuste to v neděli

Jičín – Sportovní zařízení města zve všechny příznivce aerobiku na nedělní tříhodinový blok kombinovaného cvičení na suchu i ve vodě. Proběhne v aerobikovém sále sportovního areálu a v bazénu Aquacentra ještě v neděli 6. března a 3. dubna. Vstupenky jsou v prodeji vždy 14 dní před termínem akce v recepci Aquacentra. Cena 200 korun.

Železnice – V sobotu se v Železnici koná masopust. Sraz je ve 14 hodin před hospodou U Jindry. Po průvodu budou v hospodě zabijačkové hody. Pobavení je připraveno i pro děti. Od 20 hodin zahraje K-Band. Zveme děti i dospělé – přijďte v maskách a podpořte lidovou tradici.

Miletín – Město Miletín, obec Rohoznice, MS ČCK, SK Miletín a SDH Miletín pořádají v sobotu od 14 hodin dětský maškarní karneval v sále Sousedského domu. Připravena je spousta her, soutěží, diskotéka. S dětmi jsou vítáni i rodiče a prarodiče.

Trutnovsko - Špindlerův Mlýn zve na snowboardovou show

Špindlerův Mlýn – Quiksilver Snowjam se ve dnech 4. a 5. března vrací do Skiaerálu Špindlerův Mlýn. Podobně jako v uplynulých letech se mohou diváci těšit na ten nejlepší snowboarding, jaký u nás bude letos k vidění. Vítězství se chystá obhájit světový šampion v big airu, finský rider Markku Koski.

Vrchlabí - Desetičlenný funk & groovy band Juicy Freak se představí v pátek od 20 hodin v Kotelně. Juicy Freak jsou specifická kapela, která dokáže publikum jednoznačně oslovit. Jejich předností a poznávacím prvkem je průraznost, jasný názor a nekompromisní tah.

Vysoké nad Jizerou - Již osmnáctý ročník lyžařských závodů Po staru pořádá v sobotu 5. března Český Ski klub v běžeckém areálu u Stanovské křižovatky. Sraz účastníků je v 11.30 hodin na náměstí. Závodníci i diváci by měli být vybaveni výzbrojí a výstrojí z let 1920 až 1950.