Svitavsko - Květinová aranžmá v litomyšlském zámku

Litomyšl - Mistři české floristiky předvedou svá květinová aranžmá v kongresovém sále litomyšlského zámku v neděli od 11 hodin. V plánu jsou svatební kytice a trendy svatebních kytic na příští rok, Vánoce a výroba květinového modelu. Práce předvedou modelky nejen ve svatebních šatech a plánována je i módní přehlídka. Odpoledne si můžete některá květinová aranžmá vydražit.

Svitavy - V pátek, v den svátku svatého Martina, se koná ve městě lampionový průvod. Vyjde v 17 hodin z parku Jana Palacha. Za doprovodu světlonošů, bubeníka a koní se vypraví na náměstí Míru. Čekání, zda Martin přijede na bílém koni, zpříjemní divadlo, ohňová show, „Svatomartinský svařák“ z italského vína s mandlemi a rozinkami, chybět nebudou ani živé husy…

Jevíčko – Osmý ročník festivalu mládežnických dechových hudeb je na programu v neděli od čtrnácti hodin v sále hotelu Morava. Vystoupí sbory z Jevíčka, Protivanova, Velkých Opatovic, Prostějova a Letovic. Nebudou chybět ani mažoretky.

Orlickoústecko - Zmenšený svět na Českotřebovském vehiklu

Česká Třebová - V Národním domě se v sobotu sejdou plastikoví modeláři na soutěžní přehlídce Českotřebovský vehikl. Od 10 do 15 hodin se bude na co dívat. Vystaveny budou modely letadel, vrtulníků, bojové techniky, civilních i závodních automobilů, ale také figurky. Přehlídka má tradičně vysokou úroveň, a tak si příznivci „zmenšeného světa“ přijdou na své.

Prostřední Lipka - Soutěž, při které se kdekomu budou sbíhat sliny, pořádá v sobotu osadní výbor v Prostřední Lipce a o. s. Mlýn. V hasičské klubovně se bude od 16 hodin soutěžit „O lipeckou buchtu“. Nejlepší upečenou buchtu či moučník jakéhokoliv druhu mohou přihlásit ženy, muži i rodinné týmy. Odborná porota určí první až třetí místo, „buchty“ budou hodnotit i diváci.

Ústí nad Orlicí - V pátek a v sobotu se ve městě uskuteční festival dokumentárních filmů Nadotek. Odehrávat se bude v Malé scéně. Hlavním hostem bude letos dokumentaristka Olga Sommerová, jež převezme Cenu Milana Maryšky, která je udělována významným osobnostem naší dokumentární tvorby.

Chrudimsko - Když loutky marodí, uzdraví je doktor…

Chrudim - V jídelně zemědělské školy v Poděbradově ulici se v sobotu od 9 hodin uskuteční přednáška Zdeny Kobercové o starých a krajových odrůdách ovoce na Chrudimsku. Návštěvníci mohou donést ovoce k určení. Součástí přednášky je ochutnávka ovoce.

Chrudim - Doktor loutek - workshop pro děti od 11 let - se koná v sobotu od 13.30 hodin v Muzeu loutkářských kultur. Účastníci poznají práci restaurátora, opraví sami starou či rozbitou loutku. Opravené loutky budou využity k hraní v pedagogickém ateliéru.

Stan u Hlinska - Již tento pátek v místním kulturním domě vypukne třetí ročník festivalu Rock ve Stanu. Letos vystoupí po delší době na Hlinecku známá kapela Josefix (dříve Ultrablue) v původním složení. Kapela Josefix konečně natočila po pěti letech nové album, které se jmenuje Jablko poznání. Na festivalu Rock ve Stanu vystoupí v současnosti velmi populární zpěvák a bavič Ruda z Ostravy. Aby toho nebylo málo, kmotrem alba Jablko poznání kapely Josefix bude fenomenální bavič a šoumen Zdeněk Izer.

Pardubicko - Fatální bratři v divadle

Pardubice - V sobotu bude ve Východočeském divadle Pardubice od 19 hodin k vidění inscenace agentury Harlekýn Fatální bratři. Komedie Antonína Procházky vypráví o tom, co se může stát, když člověk uvěří prognózám z hvězd. Diváci se mohou těšit na Oldřicha Vlacha, Simonu Postlerovou, Janu Malou a Josefa Cardu.

Pardubice - Výtvarnou dílnu mohou zájemci navštívit v sobotu v pardubickém Divadle 29. Od 10 hodin se zde koná workshop s názvem Mongolská animace. Návštěvníci se seznámí s mongolskou animovanou tvorbou, její historií i současností. Těšit se mohou na krátké animované snímky i poutavé vyprávění.

Pardubice - „V době, kdy globalizace pohlcuje a rozpouští evropské národy, hodláme pozvednout prapor.” Tak zní slogan koncertního turné Daniela Landy nazvaného Vozová hradba tour 2011. V Pardubicích se Landa představí v sobotu od 20 hodin v pardubické ČEZ Areně.

Královéhradecko - Martinové a Martiny, přijeďte do Chlumce

Hradec Králové - Martinské trhy jsou na programu hradeckého Adalbertina v sobotu. Řemeslníci se sjedou z celé republiky, aby od devíti do čtyř hodin odpoledne příchozím předvedli výrobky lidové tvorby a uměleckých řemesel včetně vánočního zvykosloví. K vidění bude keramika, vánoční dekorace, výrobky ze dřeva, kůže, proutí, skla, kovu, včelího vosku, obrázky s podmalbou na skle, svíčky, batika, patchwork a další.

Chlumec nad Cidlinou - Na zámku Karlova Koruna budou zimní turisty vítat netradičně. V neděli se chystá Příjezd Martiny na bílém koni. Zároveň nebude chybět Agentura Dobrý den z Pelhřimova. Pořadatelé se pokusí vytvořit rekord v setkání co největšího počtu Martin a Martinů na jednom místě. Nádvoří a zámek ožijí od 10 hodin jarmarečním ruchem, kde v rozmanité nabídce nebude chybět ani svatomartinské víno a rohlíčky. Od 13 hodin čeká na návštěvníky bohatý doprovodný program, který vyvrcholí příjezdem Martiny na bílém koni na nádvoří zámku a překvapením pro děti, které se jmenují Martin nebo Martina.

Jičínsko - Na výstavu láká kouzelný svět miniaturní železnice

Jičín - Spolek železničních modelářů pořádá výstavu železničních modelů a kolejišť. Výstava se bude konat v obřadní síni jičínského zámku a v modelářském klubu. K vidění bude nově rozšířené klubové kolejiště -HO - a další kolejiště - TT - N - a Merkur. Exponáty budou vystavovány v sobotu a v neděli a poté ještě od 16. do 20. listopadu denně od 9 do 17 hodin.

Jičín - Jičínská radnice zve veřejnost v sobotu a v neděli na slavnostní otevření rekonstruovaného zimního stadionu. V sobotu ve 14 hodin bude zábavný program zahájen hudebním vystoupením Dětí ráje. Odpoledne bude pokračovat dětským karnevalem na bruslích a soutěží o nejlepší masku. V 17 hodin bude stadion slavnostně předán městu, následuje hokejové utkání a od 20. hodiny disko bruslení. Autogram vám poskytnou Milan Hnilička, Cyril Suk, Vladimír Martinec, Bohuslav Šťastný, Jiří Šejba, Otakar Janecký a další. Zpívají účinkující v muzikálu Děti ráje Míša Nosková, Bořek Slezáček a Petr Poláček. V neděli si může veřejnost zabruslit od 9 do 13 hodin. Od 14. hodiny je naplánováno utkání HC Nová Paka/Jičín vs. HC Náchod (krajská liga dorostu), v 17 hodin následuje HC Jičín vs. HC Opočno (krajská liga mužů), večerní bruslení čeká zájemce od 20.00 do 21.30 hodin. Vstup po celý program zdarma, na nedělní zápas HC Jičín vs. HC Opočno od 17 hodin je vstupné 40 korun.

Náchodsko - Otužilci se setkají u rybníka v Hlavňově

Broumov - Olivětín - V sobotu vystoupí v broumovském hudebním klubu Ambra americká kapela Paramount Styles. Před ní vystoupí ještě tři další kapely: Cockroach z polského Mieroszówa, Killerpanda z Jičína a B_side z Náchoda. Vstupné na celý večer, který začíná v 18 hodin, bude na místě 120 korun.

Nové Město nad Metují - Centrum Najáda připravilo pro děti i pro jejich rodiče Halloweenskou novoměstskou lávku. V sobotu od 14 do 18 hodin jsou v bazénu v Domě zdraví na programu soutěže jednotlivců v překonávání bazénu, pohyblivá lávka, vodní kvíz pro děti, dílnička, malování na obličej a mnoho dalších aktivit. S sebou vezměte čajové svíčky, plavky, ručník a pantofle.

Hlavňov - Sportovní klub - výtahy Náchod oddíl dálkového a zimního plavání ve spolupráci s městem Police nad Metují pořádají v sobotu od 13.30 hodin na rybníku v Hlavňově propagační plavání otužilců za účasti polských borců. Vezměte s sebou plavky.

Broumov - Místní klub ROK zve všechny zájemce na podzimní aranže přírodnin do dýní. V sobotu od 15 do 18 hodin můžete tuto techniku vyzkoušet v ateliéru Martiny Váňové v klubu ROK. Cena 40 korun je včetně použitého materiálu.

Trutnovsko - Kuks zve na předvánoční trhy

Vrchlabí - Divadelní představení Dva muži v šachu se uskuteční v sobotu od 19 hodin v Divadelním klubu. V neděli se milovníci divadla mohou vydat pro změnu do sálu Střelnice Domu kultury, kde je od 19.30 hodin připraveno další představení v rámci festivalu veseloher. Hru Bedřich Hrozný uvede od 19.30 hodin Divadlo Za Vodou Čenkov.

Kuks - V Hospitalu Kuks se o víkendu konají předadventní trhy vždy od 9 do 16 hodin. Trhy, na které má přijet asi stovka vystavovatelů, budou doprovázeny bohatým programem. Každý si tu najde něco, od keramiky přes vánoční ozdoby, malované dřevěné ozdoby, hračky až po potraviny. Trhy pokračují příští víkend.

Dvůr Králové - V zoologické zahradě je v každém ročním období co obdivovat. Právě probíhá zimní sezona, kterou si mnohá zvířata doslova užívají. Otevřeny jsou i o následujícím víkendu všechny pavilony, výběhy v klasické části zahrady i výběhy žiraf, zeber a nosorožců. Shon hlavní sezony je nenávratně pryč, nastalo období klidu a pohody. I v zoo si ji mohou návštěvníci vychutnat.

Rychnovsko - Kalumet oslaví své dvacetiny na Country bálu

Dlouhá Ves - V sobotu se od 20 hodin ve Sporthotelu bude konat Country bál. Tradičně zahraje skupina Kalumet, která zde oslaví své dvacetiny. Další program nabídne Country music Špunt Častolovice, skupinu Wejvrat, ukázky country tanců nebo westernovou show. Chybět nebude bohatá tombola. Výtěžek z této akce bude věnován na aktivity dětí s handicapem při OS ORION.

Dobruška - Lehce předvánoční atmosféru můžete načerpat v pátek od 8.30 do 16 hodin v Domě dětí a mládeže, kde se koná Martinský trh. Těšit se můžete na zdobené perníčky, výrobky z kukuřičného šustí, šité hračky, bižuterii nebo na dekorace zhotovené patchworkovou technikou, keramiku, zvonky, vazby ze suchých květů a mnoho dalšího.

Týniště nad Orlicí - V rámci 44. Týnišťského divadelního podzimu se o víkendu v kulturním domě odehrají hned dvě představení. V pátek od 19.30 hodin se můžete těšit na Měsíční běs, romantický příběh o genocidě Arménů v podání divadelního souboru Snop Opatovice nad Labem a v neděli od 15 hodin se v orientální pohádce Alibaba a loupežníci představí herci divadla Šok Staré Město pod Sněžníkem.