VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozvánka na víkendové akce ve východních Čechách

Východní Čechy - Deník přináší přehled víkendových akcí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

13.1.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Aleš Vaníček

Svitavsko - Poradenský den pro výtvarníky

Svitavy - Městské muzeum pořádá v sobotu poradenský den. Amatérští umělci ze svitavského okresu, malíři, řezbáři, výtvarníci bez rozdílu věku mohou přijít se svými díly a nechat si je posoudit malířem a kurátorem sbírek Východočeské galerie v Pardubicích Vítem Boučkem, který vybere nejzdařilejší práce pro výstavu Přehlídka 2012. Začátek je v deset hodin.

Jaroměřice - Centrum života a podnikání zve na besedu se spisovatelem Oldřichem Koudelkou. Diskutovat se bude o jeho nové Myslivecké kuchařce a nebude chybět ani ochutnávka poctivého mysliveckého guláše. Beseda nad knihou se koná v pátek v 18 hodin.

Chrudimsko - Autíčka vyrazí na závodní dráhu

Hlinsko - Další ročník soutěže Autíčkyjáda se uskuteční v neděli 15. ledna od 14 do 17 hodin v tělocvičně ZŠ Resslova. Soutěžit se bude v jízdě autíček na dálkové ovládání. Lepší je, přinést si vlastní, i když bude možnost zapůjčení několika autíček pro ty, kteří žádné nemají Závodit se bude na předem připravené trati a hodnotit se bude hlavně čas, za který stroje tuto trať stihnou projet. Bude také možnost koupit si nové autíčko za 250 až 350 korun dle jeho velikosti. Startovné s vlastním vozem činí 10 korun, bez vlastního vozu 20 korun. Na všechny se těší pořadatelé z Oddílu 127. a Centra Jana XXIII.

Hlinsko - V pátek 13. ledna se od 19.30 hodin v Multifunkčním centru Hlinsko uskuteční Studentský ples absolventů Gymnázia K. V. Raise Hlinsko.

Pohled - V sobotu v 19 hodin v sále Kulturního domu v Pohledu bude k vidění divadelní komedie Zkrocení zlé ženy. Hru uvádí ochotnický souboru JDO Jaroslav z Luže.

Orlickoústecko - Dědovy blechy slaví narozeniny

Vysoké Mýto - Zdejší rocková kapela Dědovy blechy oslaví v sobotu ve 20 hodin na koncertu v M-klubu sedm let své existence. Při této příležitost si pozvala i jednoho hosta, domácí kapelu The Shookies. Na bilančním koncertu zazní hlavně písně z nové desky Iggy a jiný pop.

Česká Třebová - V klubu Modrý trpaslík se v sobotu od 20 hodin uskuteční koncert Joe Carnation Bandu. Jedná se o sólový projekt Joe Karafiáta, kytaristy Plastic People a Garáže.

Jablonné nad Orlicí - V informačním centru bude v neděli v 15 hodin zahájena výstava Vážně i vesele z domova i z ciziny, která představuje kresby Rudolfa Malce a fotografie Evžena Malého a Zdeňka Malce. Na vernisáži vystoupí žáci místní ZUŠ. Výstava potrvá do 19. února.

Pardubicko - Zpěvačka Tarja Turunen v ČEZ Areně

Pardubice - Nejlepší světová metalová zpěvačka Tarja Turunen opět přijíždí na turné do České republiky. Bývalá frontmanka kapely Nightwish zavítá také do pardubické ČEZ Areny, kde v sobotu od dvaceti hodin zapěje hity ze své sólové dráhy. Finská zpěvačka a skladatelka nahrála dvě sólová alba a obě tyto desky posluchače přesvědčily nejen o tom, že Tarja je stále zde a ve skvělé formě, ale také o mnohobarevnosti hlasu této osobnosti. Její přítomnost na pódiu je jako éterické zjevení, které tvoří fantastický kontrast k úderné muzice, kterou spolu se svou hvězdnou kapelou produkuje. Jako speciální host vystoupí na koncertě italská skupina Hollow Haze.

Holice - V holickém kulturním domě v sobotu hostuje Divadlo Palace Praha, které zde uvede hru Milana Kopeckého Dveře aneb Pane, vy jste náhoda. V režii Heleny Glancové se v hlavních rolích úsměvné komedie představí Jitka Smutná, Jan Hartl a Jana Stryková. Začátek představení je v 19.30 hodin.

Královéhradecko - Svatební show i letos podpoří dárce kostní dřeně

Hradec Králové - Pokud hodláte v nejbližších dnech či týdnech uzavřít manželství, můžete se nechat inspirovat tento pátek a sobotu v hradeckém Adalbertinu. Koná se zde 3. ročník Svatebního veletrhu. Otevřeno bude vždy od 10 do 18 hodin. „Budoucí páry se zde budou moci přímo u konkrétních firem informovat o možnostech zapůjčení svatebních šatů či obleků, případně dalších doplňků,“ uvedl Otto Tomek z pořádající agentury. Nebude chybět ani nabídka snubních prstenů, služeb fotografa, videokamery, hudby, kosmetických a kadeřnických služeb či cateringu, které jsou nezbytnou součástí příprav svatebního dne. V rámci doprovodného programu budou na mole probíhat módní přehlídky. Nezbytnou součástí budou v podobě show i ukázky slavnostního líčení a svatebních účesů. Vstupné činí 30 korun a je součástí sbírky na pravidelnou podporu Nadace pro transplantace kostní dřeně a Národního registru dárců kostní dřeně.

Dohalice - Místní dětský kroužek historického šermu Tesák v sobotu předvede od čtrnácti hodin devátou zimní bitvu u tvrze. Jedná se o bitvu barbarů proti rytířům z cyklu Dračí setba.

Hradec Králové - Děti od čtyř let se mohou těšit na neděli 15. ledna. Od 10 hodin jim totiž členové pražského divadla Elf zahrají ve studiu A hradeckého Adalbertina pohádku Kocour v botách. Proslulá francouzská pohádka je kombinací činohry a tradičního jarmarečního loutkového divadla.

Rychnovsko - Temno uvádí komiksově laděnou detektivku

Týniště nad Orlicí - Po velkém úspěchu se na domácí scénu vrací herci týnišťské divadelní skupiny Temno v repríze komiksově laděného detektivního příběhu ze současnosti, který režírovala Eva Drábková. Na divadelní představení se přijďte podívat v pátek v 19.30 hodin do divadelního sálu kulturního domu.

Rychnov nad Kněžnou - Vyvrcholení mezinárodního tanečního projektu Dance festival proběhne v Rychnově tento víkend. Do projektu se zapojilo 35 nadaných žáků ze ZUŠ Královéhradeckého kraje, ale i zájemci z řad veřejnosti. Hlavním posláním festivalu je propojit profesionální a neprofesionální scénu tance a podpořit potenciál všech zájemců, kteří se chtějí v oblasti scénického tance dále rozvíjet. V sobotu od 13.30 hodin se v hale Romana Šebrleho uskuteční Dance Workshop, v neděli program pokračuje od 17 hodin v Pelclově divadle komponovaným představením Napříč kontinenty v podání letošních účastníků festivalu a Jalegado Dance Company.

Náchodsko - Otužilci se ponoří do Metuje

Náchod - SK Výtahy Náchod, oddíl dálkového a zimního plavání, pořádá v sobotu další ročník Setkání otužilců na Metuji. Slavnostní nástup všech plavců se uskuteční ve 13.30 hodin v ulici Na Strži u zimního stadionu. Akce se koná za účasti českých, slovenských a polských plavců. Zpestřením odpoledního programu bude volba královny krásy zimního plavání.

Adršpach - Další ročník klání Dřevorubec roku Adršpach 2012 se koná v sobotu v Dolním Adršpachu za hlavním parkovištěm. Soutěžit se bude v disciplínách: výměna řetězu, štípání, nakládka, přesekávání napříč, řezání, odvětvování a královská disciplína kácení na přesnost. Začátek akce je v 10 hodin. Všichni profesionální i amatérští závodníci, kteří si chtějí změřit síly, se mohou přihlásit v sobotu od 9 do 9.50 hodin v místě soutěže. Pracovní nástroje s sebou. V doprovodném programu jsou připraveny projížďky na koních, ukázky dřevosochařství.

Náchod - Kino Vesmír zve na mimořádné představení, které poněkud vybočuje z obvyklého programu. V neděli v 16 hodin uvede ze záznamu operu Giacoma Pucciniho Madam Butterfly z Metropolitní opery v New Yorku. Příběh z exotického prostředí, soustředěný na dramatický osud přitažlivé hrdinky, obestřené pikantním kouzlem nepoznaného. Opera bude uvedena s českými titulky.

Trutnovsko - Děti čeká školička (zatím) nanečisto

Úpice - Zajímavou příležitost nabízejí tuto sobotu v Základní škole Bří Čapků všem budoucím prvňáčkům. Od 11 hodin si budou moci ve třídách 2.A a 3.A vyzkoušet tzv. školičku nanečisto. Děti zjistí, jak se sedí v opravdové školní lavici, budou moci malovat na tabuli nebo si s paní učitelkou zahrát různé hry. Rodiče se mohou zeptat na vše ohledně školní docházky. Program bude trvat zhruba hodinu.

Trutnovsko, Semilsko - Chcete si o víkendu dobře zatančit? Pak zajděte na některý z plesů, které se konají právě tuto sobotu od 20 hodin. Tak například myslivci se sejdou v sokolovně v Dolní Kalné, dále v jilemnickém SD Jilm, nebo v kulturním domě v Nové Vsi nad Popelkou. V Poniklé zase připravili Sousedský ples, jenž se koná v Kantýně. Zkrátka nepřijdou ani hasiči, kteří si sobotní večer zpříjemní například plesem SDH Svojek v kulturním domě, nebo SDH Semily Podmoklice, jenž se uskuteční v KC Golf.

Jičínsko - Zimní putování z Mlýnce do Jičíněvsi

Valdice - V sobotu pořádá Českomoravská myslivecká jednota 14. okresní reprezentační myslivecký ples. Začíná v 19.30 hodin v Kulturním domě ve Valdicích. K tanci a poslechu hraje Ego Hořice a Lovecké trio. Tradiční myslivecká kuchyně a myslivecká tombola je samozřejmostí.

Jičínsko - Občanské sdružení Labská stezka Nymburk zve veřejnost a příznivce akcí na podporu projektu Greenway Mrlina na zimní putování úseku Greenway Mrlina v sobotu vlakem nebo kolmo do Mlýnce, potom pěšky nebo běžky… Akce je vhodná také pro děti, rodiny, seniory… Trasa pochodu: Mlýnec Kopidlno Jičíněves. Podle sněhových podmínek případně na běžkách. Sraz je na železniční zastávce v Mlýnci v 9.15 hodin, délka trasy z Mlýnce do Jičíněvsi je asi 15 kilometrů, zkrácená verze z Mlýnce do Kopidlna zhruba 5 kilometrů. Připravena bude zastávka s tematickým miniprogramem pro děti a také něco na zahřátí pro všechny. Více informací je na www.labskastezka.cz.

Sobotka - Městské kulturní středisko zve na tradiční pořad k výročí narození Fráni Šrámka Lednové matiné. Koná se v neděli od 14 hodin v Šrámkově domě. Program bude věnován Studiu Šrámkova domu, které letos oslaví 50 let existence. Vystoupí nejmladší členové Studia ŠD, zavzpomínají bývalí členové a následovat budou videoukázky z her a přednes Šrámkových básní.

13.1.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
DOTYK.CZ
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

Burza práce pro tělesně postižené.
3

Tělesně postižení hledali práci na burze

Lidé jedli hamburgery, čímž pomáhali malé Markétce

Horka – Provozovatel soukromého klubu v Horce u Chrudimi Jiří Burkoň uspořádal v sobotu akci Burgrujeme pro Markétku, která měla pomoci rodičům zdravotně postižené dívenky k vybudování bezbariérové koupelny.

Čeká nás obtížné sestavování vlády i test kvality demokracie

/KOMENTÁŘ/ - Mají tradiční politické strany budoucnost? To je otázka, která se při pohledu na výsledky letošních parlamentních voleb velmi silně vnucuje. Hnutí ANO, Okamurova SPD a KSČM – tedy skupiny, které se více či méně definují jako antisystémové – získaly v Pardubickém kraji téměř 49 procent hlasů a obsadí šest z deseti mandátů.

Fotbalová Chrudim udeřila v závěru

Chrudim - Česká fotbalová liga s trojicí východočeských týmů pokračovala 13. hraným kolem. Fotbalisté Chrudimi vyhráli díky dvěma gólům ze závěrečných minut v Brozanech a dál vedou tabulku.

Vodníci jezdili po Resselově náměstí na kole

Chrudim - Nad Resselovým náměstím leží hustá mlha, jakoby i počasí chtělo co nejvíc umocnit atmosféru rybníku. V sobotu dopoledne se tu konal Rybí jarmark, který poctil návštěvou i početný zástup vodníků.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení