Svitavsko - Extrémní zážitky v klubu Tyjátr

Svitavy - Celovečerní promítání filmů o dobrodružství a extrémních zážitcích je naplánováno na sobotu od 18 hodin v klubu Tyjátr. Na festivalu Expediční kamera uvidí diváci nejlepší české i zahraniční filmy uplynulé sezony. A bude to dramatická podívaná. Ne všichni hrdinové expedičních filmů přežijí, ne všichni Afričané se rozloučili s kanibalismem.

Polička – Na své si přijdou v pátek od dvaceti hodin milovníci jazzu při dalším jazzovém setkání v Divadelním klubu v Poličce. Publiku se již potřetí představí kritikou i posluchači vysoce oceňovaná kapela Lanugo.

Bystré – O cestě po Wyomingu bude v sobotu vyprávět Zdeněk Dvořák z Bystrého. O své cestovatelské zážitky se podělí v Komunitním sále v Bystrém. Diváci se dozví zajímavosti o národních parcích Grand Teton a Yellowstone. Začátek besedy je v patnáct hodin.

Chrudimsko - S tancem, zpěvem a makovými koblihami

Chrudim - Masopustní obchůzka s národopisným souborem Kohoutek a s dechovkou Zdeňka Svatoše s průvodem, tanci a zpěvem, makovými koblihami a dalšími masopustními dobrotami se koná v sobotu od devíti hodin na Resselově náměstí v Chrudimi. S sebou si vezměte jenom dobrou náladu, všeho ostatního bude na náměstí víc než dost.

Orlickoústecko - Amatérské letecké filmy v Dobrouči

Dolní Dobrouč - V místním kině se koná v sobotu IV. ročník festivalu amatérských filmů s leteckou tematikou nazvaný „Mít křídla“. Promítání filmů odstartuje v 15 hodin. Program počítá i se dvěma besedami: od 10.30 s Miroslavem Orosem, aktérem XCzech 2011, a od 13 hodin s Janem Škrabálkem, účastníkem závodu Red Bull X-Alps. Festival filmů o létání a parašutismu uzavře večerní zábava.

Pardubicko - Nezmaři slibují večer plný písniček

Pardubice - Po letech vystoupí v pátek od 19 hodin v Kulturním domě Hronovická legenda mezi českými skupinami žánru folk a country českobudějovická skupina Nezmaři. Posluchači znají jejich už zlidovělé písničky. V programu ale zazní i písně nejnovější z posledních CD a písničky Mikiho Ryvoly, se kterým se kapela léta přátelí. Jako „předskokany“ si Nezmaři pozvali kapelu Pouta.

Královéhradecko - Šrámkův statek zve na zabijačku

Piletice - V ojedinělém prostředí starobylého Šrámkova statku v Pileticích začne úderem nedělní desáté hodiny masopustní rej. K vidění bude například venkovská zabijačka včetně porážky a bourání prasete okořeněná komentářem mistrů řezníků. Chybět nebudou ani obchůzky masopustních maškar a taneční rej v podání folklorních souborů Červánek a Dupák. Program skončí v 16 hodin.

Jičínsko - Než pohřbí Masopusta, bude ještě veselo

Jičín - Jičínské spolky a organizace chtějí připomenout tradici, proto město ožije podivuhodným masopustním rejem. V pátek bude v Knihovně Václava Čtvrtka Michael Pospíšil zpívat písničky a vyprávět o zvycích, které toto období provázejí. Pestrá veselice se chystá na neděli, kdy vyjde masopustní průvod ve 13.30 hodin z Valdštejnské lodžie k jičínskému zámku, tady pak od 14 až do 17 hodin zábava pokračuje. Návštěvníky čeká masopustní starostování, hudební štafeta všech muzikantů, masopustní orchestr, tanec o krále masek, masopustní orloj, pohřbení Masopusta a předání vlády Půstu. Připraven bude i domeček plný dobrot, Divadlo Bufet, stolní žrádlomat, hodovní a pijácké písně a tance, masopustní škatulata batulata…

Kovač - Na kopci a rybníku Kačírek v Kovači je pořádán tuto sobotu maškarní rej pro děti i dospělé se saněmi, bruslemi i bez. Začátek je ve 13.30 hodin, občerstvení zajištěno. Pro všechny masky je teplý nápoj zdarma. V průběhu i po ukončení akce se můžete přijít zahřát na obecní úřad.

Rychnovsko - Nejdobrodružnější cesta Márových

Mokré - Tajuplná Afrika se stala dalším cílem výpravy rodiny Márových, která doprovází svého syna Jirku upoutaného na invalidní vozík. Tentokrát navštívili Jihoafrickou republiku, Namibii, Botswanu a Zimbabwe. V sobotu od 14.30 hodin se v místním společenském klubu můžete vydat na černý kontinent. Uvidíte nádherné fotografie a filmové projekce z nejdobrodružnější cesty rodiny Márových.

Trutnovsko - Na čem si smlsnete? Na koblihách i zabijačkových pochoutkách

Horní Maršov/Malé Svatoňovice - Již posedmé v sobotu začne masopustní oslava v Horním Maršově. Ve 14 hodin vyrazí průvod pestrých masek od střediska SEVER. Za doprovodu hudby projdou masky městem a průvod vyvrcholí na Bertholdově náměstí, kde maškary předvedou svůj program k pobavení sebe i kolemjdoucích. Akce bude pokračovat od 15 hodin karnevalem pro děti v Pohádkovém sále základní školy. Druhý masopust začíná ve stejný čas v Malých Svatoňovicích. Sraz maškar je ve 14 hodin před obecním úřadem, průvod Studáneckého masopustu se pak vydá na náměstí. Připravena je dechovka, hudba L. Kábrta, koblihy i zabijačka.

Trutnov - Zábavné odpoledne pro děti se uskuteční ve společenském centru Uffo v neděli od 15.30 hodin. Děti si vyzkouší různá řemesla, například pletení housek, šití bot a další úkoly, za jejichž splnění získají odměnu. Během odpoledne bude přítomné bavit skupina Vosa, která si připravila v duchu řemesel svůj hudebně taneční pořad.

Náchodsko - Maškary projdou městem

Česká Skalice - U příležitosti masopustního veselí projde městem pro obveselení měšťanů rozpustilý průvod masopustní. V sobotu o deváté hodině na Husově náměstí Pronobus u starosty města o povolení Českou Skalicí s masopustem pochoditi požádá. Pak již průvod ulicemi města půjde a všeliký rozruch ztropí.

Jaroměř - V krásné budově Boučkova loutkového divadla proběhne v sobotu 30. ročník loutkářské přehlídky Boučkova Jaroměř. Začátek je v 9 hodin a pohádky budou k vidění po celý den.

Janovičky - Lyžařský klub Broumov zve na Karneval na lyžích, který se uskuteční v neděli od 14 hodin na sjezdovce na Janovičkách. Maskovaní lyžaři mají vlek zdarma.