VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozvánka na víkendové akce ve východních Čechách

Východní Čechy - Deník přináší přehled víkendových akcí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

24.2.2012
SDÍLEJ:

Masopust v Trstěnicích.Foto: DENÍK/Iveta Nádvorníková

Svitavsko - Přijďte na výstavu Grafika do Jaroměřic

Jaroměřice - Výstava Grafika bude zahájena v Jaroměřicích u Jevíčka v pátek v osmnáct hodin. V Centru života a podnikání budou k vidění díla nejen tvůrce českých bankovek Oldřicha Kulhánka, ale také dalších výtvarníků ze soukromé sbírky Jiřího Maulera. Výstava potrvá do pondělí 19. března.

Trstěnice - Tradiční masopust se koná v sobotu v obci nedaleko Litomyšle. Masky se sejdou ve čtrnáct hodin v hospodě U Květy. Průvod maškar kolem šestnácté hodiny půjde na obecní úřad, kde pokračuje taneční zábava, divadelní představení a tombola. Tradičně zahraje olomoucký Frgál.

Polička – Punks Not Dead Fest 1 je naplánován na sobotu od půl sedmé večer v Divadelním klubu v Poličce. Pro všechny, kdo mají rádi punkovou muziku vystoupí V.H.S, Pivnica, Chilly Práshock, Mentálně narušená Moucha, Inseminační stanice a další.

Orlickoústecko - Vítězný únor oslaví rockovou tancovačkou

Ústí nad Orlicí - Již třetí rockovou retro-tancovačku připravuje na sobotu do divadelního dancingu Domino místní kapela Těžká doba. Tentokrát bude ve znamení „Vítězného února“ a následné doby, kdy neměla moderní úderná hudba rozhodně na růžích ustláno. Jak už se stává tradicí, jsou na těchto akcích obzvlášť vítáni všichni, kdo přijdou v dobovém oblečení, svazáckých košilích nebo ušankách či s pionýrskými šátky. Těm je slibována i sleva na jinak lidovém vstupném. Hrát se budou osvědčené rockové fláky zahraničních i českých kapel let šedesátých, sedmdesátých, osmdesátých, dostane se však i na skladby současné. Retro-tancovačka začne v 19.57 hodin.

Chrudimsko - Janáčkovo trio se představí v Synagoze

Heřmanův Městec - V únoru pokračují oslavy 150. výročí založení PS Vlastislav Hudebním večerem s exkluzivními hosty. V sobotu od 16.30 vystoupí v Synagoze Janáčkovo trio, které tvoří tři vynikající sólisté. Trio od roku 2011 působí ve složení Irena Herajnová housle, Marek Novák (rodák z Heřmanova Městce) violoncello a Markéta Janáčková klavír.

Zaječice - Osvětová beseda Zaječice zve rodiče, prarodiče, děti, vnoučata a pravnoučata v sobotu od 15 hodin do kulturního domu na představení Pohádka o neposlušném Budulínkovi. V pohádce, ve které jsou dětští diváci zapojováni do hry a aktivně se podílejí na rozvinutí děje, zazní písničky a objeví se i loutky. Účinkují žáci LDO ZUŠ Chrudim.

Pardubicko - S cizí dámou v cizím pokoji… v divadle

Pardubice - O víkendu 25. a 26. února se koná od 19 hodin v Městském divadle v Pardubicích premiéra divadelní hry S cizí dámou v cizím pokoji, která má na mušce nevěru v českých ložnicích. Hra se skládá ze tří veseloherních textů s názvy Mořská panna, Pokoj za větrem a Jen jednou za měsíc, které sledují tři ženaté pány na dovolenkové plavbě lodí, z nichž jeden naletí krásné vychytralé dámě, „profesionálního sukničkáře“, který podstoupí pokoj svému kamarádovi „nevěrníku amatérovi“ a nakonec muže, který v jednom pokoji není jen s cizí dámou, ale i se svou manželkou. Které z nich dá přednost? V divadelní hře režírované Lumírem Olšovským vystoupí například Petr Dohnal, Jiří Kalužný, Ladislav Špiner, Kristina Jelínková, Stanislava Lavrovič a další.

Pardubice - Již pátý ročník Magického plesu se letos uskuteční v sobotu od 20 hodin v pardubickém Kulturním domě Dukla. K tanci a poslechu zahraje hudební kapela Dlouhá noc. O zábavu se postará Taneční klub Life Pardubice a vrcholem večera bude vystoupení kouzelníka Magic Alexe s jeho novým programem vytvořeným speciálně pro Magický ples. Celým večerem bude provázet moderátor Honza Šindelář.

Pardubice - V sále Kulturního domu Dubina v Pardubicích se v sobotu od 19 hodin koná taneční večer s tradičním masopustním občerstvením a zábavou. K tanci a poslechu zahraje skupina Strejci, mimo jiné vystoupí mažoretky Berušky. Pro všechny bude připraveno staročeské občerstvení, jako například jitrnice, jelita či tlačenka. Nebudou chybět ani ceny. Vítána je maska či staročeský kroj.

Královéhradecko - Jubilejní dvacátý mediální ples se nezadržitelně blíží

Hradec Králové - Jubilejní dvacátý mediální ples se blíží: den D přijde už tuto sobotu. Jeho pořadatelé Deník, Český rozhlas Hradec Králové a Kongresové centrum Aldis připravili na slavnostní večer do všech prostor a zákoutí hradeckého kongresového centra bohatý program. Po 20. hodině vystoupí například Ilona Csáková, Olga Lounová, Davide Mattioli, Petr Vondráček, Big Band Českého rozhlasu, Jiří Ševčík a Pirate Swing Band, chybět nebude ani Vladimír Hron, předtančení MTC Krok, hradecká cimbálovka a diskotéka Zdeňka Vranovského.

Hradec Králové - Kdo chce, může v sobotu pomoci sociálně slabým. Diakonie Broumov totiž opět na hradecké hlavní nádraží přistaví vagon, kam můžete od devíti do sedmnácti hodin nosit letní i zimní oblečení pro děti i dospělé, lůžkoviny, prostěradla či ručníky, polštáře a deky. Rádi tady přivítají i nádobí, skleničky, obuv nebo i hračky. Pořadatelé prosí, aby věci nebyly nepoškozené.

Hradec Králové - Děti se mohou v neděli od deseti hodin těšit ve studiu A Adalbertina na „Pohádky z tašky.“ Připraveny jsou Otesánek a navíc také Malá pohádka bez konce o velkém stádu oveček, které musí přejít přes úzkou lávku. S plošnými loutkami se do děje této pohádky budou moci zapojit rovněž samotné děti.

Rychnovsko - Dětské odpoledne plné her a soutěží

Opočno - Nevíte kam o víkendu vzít děti, aby si užily trochu legrace a zároveň si zasportovaly? Zkuste zimní stadion v Opočně, kde se v sobotu od 13 hodin koná Dětský karneval na ledě. Odpoledne plné her a soutěží s tombolou a klaunem DJ Lukínem pro vás a vaše ratolesti připravilo HC a MŠ Opočno.

Dobruška - Příznivci filmových a muzikálových melodií se mohou těšit na Zimní koncert Novoměstské filharmonie, který se pod vedením dirigenta Jaroslava Rybáčka koná v sobotu od 17 hodin ve Společenském centru Kině 70. V rámci koncertu vystoupí také Komorní smyčcový orchestr složený z mladších hráčů Archi coc brio-j.h.

Náchodsko - Jarní výstava králíků, holubů a drůbeže

Česká Skalice - Základní organizace chovatelů zve na Jarní výstavu králíků, holubů a drůbeže, která se uskuteční v sobotu a v neděli v chovatelském areálu v Jiráskově ulici. Výstava s možností nákupu chovných zvířat a chovatelských potřeb bude otevřena v sobotu od 8 do 16 hodin a v neděli od 8 do 11 hodin.

Náchod - SVČ Déčko Náchod a Taneční škola Sahar pořádají ve dnech 25. a 26. února v budově Déčka soutěžní přehlídku orientálního tance Hvězda Orientu 2012. Sobota je určena dětem do 15. let a neděle tanečnicím od 16 let.

Jičínsko - Královský pohádkový ples pro děti

Nová Paka - Královský pohádkový ples se chystá pro děti v malém i velkém sále městského kulturního střediska v neděli od 15 do 18 hodin. Děti čeká zajímavé pohádkové odpoledne, loutkové divadlo LS Zvonek Hořice s pohádkou Kašpárkův boj s čerty, pohádkové postavičky s úkoly pro všechny děti, vypravěči pohádek kouzelná babička a kouzelný dědeček. Královský dvůr se bude těšit na vaše pohádkové převleky.

Slatiny - Jako vzpomínka na nezapomenutelného jičínského občana Josefa Štefana Kubína bude již šestnáctým rokem udělen Jivínský Štefan. Slavnostní předání se koná v sobotu od 16 hodin v Kulturním domě ve Slatinách. Dřevěná soška vytvořená Renatou a Martinem Lhotákovými se uděluje každoročně ve dvou kategoriích za kulturní počin uplynulého roku a za dlouhodobé zásluhy.

Trutnovsko - Poznejte blíže život v ptačí říši

Vrchlabí - Kroužkování u krmítka, akci zaměřenou na poznávání nejrůznějších druhů ptactva, pořádá v sobotu Správa Krkonošského národního parku. „Pod vedením odborníků budeme chytat ptáky do sítí, kroužkovat je a taky vyrábět tuková krmítka. Sraz je v 9 hodin u budovy Správy KRNAP,“ doplnil za pořadatele Radek Drahný.

Strážné - Krakonošovo rozloučení se zimou chystá obec již na tuto neděli. Od 13 hodin se na vleku Nad Kolonkou uskuteční závody masek, v hodu kohátem a kohátkem i závody na bobech. Nebude chybět vyhodnocení nejlepších masek.

24.2.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Řemeslné práce - Řemeslné práce Pomocný pracovník12 800 Kč

Pomocní pracovníci ve výrobě jinde neuvedení Pomocní pracovníci ve výrobě jinde neuvedení. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12800 kč. Volných pracovních míst: 15. Poznámka: Místo výkonu práce: Hlinsko - Poličská 444, První kontakt učiňte prosím na výše e-mailové adrese.. Pracoviště: Eurozone cz s.r.o. - hlinsko, Poličská, č.p. 444, 539 01 Hlinsko v Čechách 1. Informace: Mikhail Egorenkov, +420 776 717 673.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník18 810 Kč

Sociální pracovníci v oblasti veřejné správy Sociální pracovník/ce. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18810 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: MÍSTO VÝKONU PRÁCE: ÚP ČR KoP Chrudim, Pardubická 310, POŽADAVKY: Požadovaná kvalifikace sociálního pracovníka podle zákona č. 108/2006 Sb. O sociálních službách. , Pružná pracovní doba. Nástup březen-duben 2018. , První kontakt prosím učiňte na výše uvedené e-mailové adrese nebo přímo na provozovně. Předem si ale domluvte termín návštěvy, aby byl zodpovědný pracovník přítomen.. Pracoviště: Úřad práce české republiky - úp čr, kontaktní pracoviště chrudim, Pardubická, č.p. 310, 537 01 Chrudim 1. Informace: Jana Bezdičková, +420 950 119 500,950 119 300.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník18 810 Kč

Sociální pracovníci v oblasti veřejné správy Sociální pracovník/pracovnice. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18810 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: MÍSTO VÝKONU PRÁCE: Městský úřad Hlinsko, Poděbradovo nám. 1, NÁPLŇ PRÁCE: Výkon agendy veřejného opatrovnictví, výkon činnosti sociální práce na obci. , POŽADAVKY: VOŠ nebo VŠ se zaměřením v souladu s ust. § 110 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Znalost příslušných právních norem. Schopnost zvládat a řešit zátěžové situace a jednat s lidmi v krizových situacích a s různým omezením svéprávnosti. Komunikativní dovednosti, pečlivost, zodpovědnost. Znalost práce na PC - Word, Excel, Outlook. Ochota k dalšímu profesnímu vzdělávání v oboru. Ochota k vysokému pracovnímu nasazení. ŘP sk. B. Praxe v oboru výhodou. , První kontakt prosím učiňte na výše uvedené e-mailové adrese zasláním životopisu do 9. 3. 2018 do 14 hod. - lhůta pro podání přihlášky. Obálku označte "VŘ - sociální pracovník"., Více o podmínkách výběrového řízení na stránkách www.hlinsko.cz.. Pracoviště: Město hlinsko, Poděbradovo náměstí, č.p. 1, 539 01 Hlinsko v Čechách 1. Informace: Martin Vtípil, +420 469 315 371.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B14 000 Kč

Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů (kromě taxikářů a řidičů dopravy nemocných a raněných) Řidič/ka dodávky. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: pekárna Včelákov 28, Pracovní smlouva na rok., POŽADAVKY: ŘP sk. B, ZAMĚSTNANECKÉ VÝHODY: svoz zaměstnanců zajištěn v okolí Včelákova, První kontakt učiňte prosím na výše uvedeném telefonním čísle v době od 7:00 - 13:00 hod nebo přímo na provozovně. Předem si ale domluvte termín návštěvy, aby byl zodpovědný pracovník přítomen.. Pracoviště: Procorn bac s.r.o.- provozovna, Škroupovo náměstí, č.p. 28, 539 57 Včelákov. Informace: Marie Sýkorová, +420 469 344 210.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Pavel Roško se zaměří na fenomén UFO

Zlatá Ester Ledecká
15

Ledecká je olympijskou legendou. Získala druhé zlato, po lyžích i na snowboardu

Znavený dvouletý dveřník, fet za volantem a soutěž střihačů vína: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 23. února 2018.

Tašky pomohou v třídění odpadu

Hlinsko – Město bude i letos občanům rozdávat speciální tašky na tříděný odpad, lidé si je mohou vyzvednout na podatelně úřadu.

Stalker skončil ve vazbě, není to žádný nováček

Chrudim - Ve čtvrtek doprovodili policisté ze zdejší pořádkové jednotky dvaadvacetiletého mladíka k chrudimskému soudu, kde se rozhodovalo o vzetí do vazby.

Modeláři o víkendu vystavují v Chrudimi

Chrudim – V pátek v devět hodin se letos již podruhé otevřely dveře výstavy, která jistě udělá radost všem příznivcům vlaků, kolejí, kolejišť, jejich modelů i železniční romantiky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT