30. DUBNA - ČARODĚJNICE

Medlešice: Čarodějnice v Medlešicích
V úterý 30.4. od 17.30 hodin se koná tradiční pálení čarodějnic v Medlešicích na hřišti před pivovarskou hospodou. V 17.30 hod. začíná program pro děti, soutěže, hry pro malé i větší, maskování čarodějnic a kostýmů atd., po 20. hodině zapálení ohně, se setměním bude následovat odpálení profesionálního ohňostroje (cca ve 21.15 hod.). Celá akce je moderována a bude doprovázena hudbou. Večer je k tanci a poslechu na zahrádce nebo v pivovarské hospodě připravena hudba všech žánrů, o kterou se postará DJ Martin Jonáš. Všechny čarodějnice, čarodějové i všichni ostatní jste srdečně zváni. Vstupné kompletně na celou akci včetně hudby je zdarma. Občerstvení bude zajištěno v pivovarské hospodě, na grilu, chybět nebude ani venkovní výčep. Info a foto z minulé akce na www.medlesice.cz.

Pálení čarodějnic ve Skutči
Město Skuteč ve spolupráci s MO ČRS vás zvou na pálení čarodějnic v úterý 30. 4. 2013 od 17.30 do areálu koupaliště. Přichystány jsou soutěže s odměnami pro děti v režii MO ČRS, od 20.30 barmanská a fire show. K tanci i poslechu zahraje od 19.00 kapela Rockband. Účast na vlastní zodpovědnost. Špekáčky na opékání s sebou.

Miřetice: Pálení čarodějnic
Sdružení dobrovolných hasičů Miřetice a futsalový klub FC Pumpa Miřetice vás srdečně zvou na každoroční „pálení čarodějnic", které se letos uskuteční v úterý 30.dubna 2013 na hřišti v Miřeticích. Pro děti i rodiče bude již odpoledne připraveno bohaté občerstvení a k příjemnému posezení vám zahraje DJ Karel. Pořadatelé se na Vás těší.

Sobětuchy: Pálení čarodějnic
Rybáři Sobětuchy a SDH Sobětuchy vás zvou na tradiční Pálení čarodějnic dne 30. dubna ve 20 hodin u Pouchobradského rybníka. Občerstvení zajištěno již od 19 hodin. Pro děti buřtík zdarma. Pořadatelé se na vás těší!

Svídnice: Svídnické čarodějnice
SDH Svídnice vás zve na letošní Svídnické čarodějnice. Startuje se 30. dubna v 19 hodin u Obecního úřadu Svídnice průvodem v maskách. Kolem 19:30 bude zapálena hranice i s čarodějnicí v resortu Rybník v Lukách. S sesbou nezapomeňte špekáčky a buřty, masky, košťata a klacky.

Svídnice: Pálení čarodějnic
Hospoda Hřiště Svídnice vás zve 30. dubna od 18 hodin na Pálení čarodějnic na místní hřiště. Buřtíky na opékání s sebou.

Lukavice: Tradiční pálení čarodějnic
Dne 30. dubna od 19 hodin pořádá TJ Sokolo Lukavice na hřišti za Obecním úřadem Tradiční pálení čarodějnic. Hraje country kapela Klondike. Vstupné 50 Kč, děti a senioři zdarma. Pro každé dítě bude přichystané malé sladké překvapení. Občerstvení - grilované prasátko. Jste všichni srdečně zváni. 

Slatiňany: Pálení čarodějnic
Český svaz chovatelů Základní organizace Slatiňany pořádá dne 30. 4. 2013 na výstavišti za železničním přejezdem, směr Orel Pálení čarodějnic. Začátek je od 19 hodin. Občerstvení zajištěno. Srdečně zvou pořadatelé!

Bítovany: Slet čarodějnic
Občanské sdružení Bzuk a Restaurace a penzion U Nováků Bítovany pořádají pro děti a širokou veřejnost Slet čarodějnic. Začíná se 30. dubna v 16:30 hodin v Restauraci a penzionu U Nováků Bítovany. Připraveny jsou hry a soutěže pro děti i dospělé, vyhodnocení nejlepších čarodějnických masek, špekáčky pro děti zdarma, putování Po stopách čarodějnic s lampióny (nutno donést vlastní), hudební doprovod, prasátko na grilu, čarodějnickou hranici, večerní diskotéku pro děti i ohnivou show.  

Svratouch: Pálení čarodějnic a čarodějnický průvod
Obec Svratouch, místní SDH a Sokol pořádají 30. dubna již 9. Pálení čarodějnic a čarodějnický průvod. Těšit se můžete na průvod čarodějnic,. rej čarodějnic, velkou vatru, opékání buřtů, lahodné moky teplůé i studené, ohnivou show, bohatý ohňostroj a Diskotéku na drnu u ohně. Akce se koná na Kožešníkově kopci nad vesnici. Sraz všech malých velkých čarodějnic a čarodějů k průvodu je u obecního úřadu v 19 hodin. Zahájení vystoupení čaroděje CAVE a vystoupení dětí místní ZŠ je naplánováno na 20. hodinu. Rej čarodějnic a zapálení ohně vypukne zhruba o 45 minut později. Od devíti se můžete těšit na ohňovou show a následné odpálení ohňostroje. Od 22. hodin si přijdou na své milovníci tance při diskotéce.

Leština: Pálení čarodějnic
Pálení čarodějnic ve Dvořišti na Skalce se koná 30.4.2013 od  20 hod. Občerstvení zajištěno.

Ctětín: Pálení čarodějnic na hřišti  
Tatran Ctětín chystá pálení čarodějnic na hřišti 30.4. od 18 hodin. Občerstvení zajištěno, děti dostanou špekáček na opékání zdarma

Třemošnice:  Na závěr chystají lampiónový průvod k ohni
Sdružení Čtyřlístek a knihovna vás zvou 30. dubna v 18 hodin na náměstí na zábavný podvečer. Čekají vás dvě hodiny zábavy a překvapení, na závěr lampiónový průvod k ohni, kde si můžete zakoupit občerstvení, či si opéci špekáček.

Nasavrky: Pálení čarodějnic s FC Nasavrky
FC Nasavrky chystá Pálení čarodějnic 30. dubna. od 19:30 na fotbalovém hřišti. Občerstvení zajištěno. Akci pořádá FC Nasavrky ve spolupráci s Městem Nasavrky.

Slatiňany: Pálení čarodějnic
 V úterý 30. dubna bude pořádat středisko Junáka Slatiňany ve spolupráci se Sokolem Slatiňany tradiční Pálení čarodějnic. Akce proběhne za sokolovnou. V 17 hodin zde začnou hry a soutěže pro děti, v 19 hodin bude zapálena hranice. Občerstvení včetně možnosti zakoupení špekáčků zajištěno.

1. KVĚTNA

Třemošnice: Recesistická oslava 1. máje
Ve středu 1. května se na náměstí koná 17. ročník recesistické oslavy 1. máje průvod, projevy, vyznamenávání, taneční zábava s Puncem a diskotéka s DJ Z. Sasínem, začátek v 11:30 hodin.

Koná se u vás pálení čarodějnic? Dejte nám vědět! Svoje tipy a pozvánky posílejte na pavla.janouskova@denik.cz. Na stejné adrese se těšíme i na vaše snímky ze samotných filipojakubských ohňů nebo prvomájových oslav ve vašem městě či obci. Nezapomeňte k nim připojit pár vět a jméno jejich autora. Za vaše příspěvky předem děkujeme, rádi je zveřejníme na našich webových stránkách, případně v tištěné podobě Chrudimského deníku.