Hranice ze dřeva vzplanou na 30. dubna po celém okrese. Pořádá se i u vás slet čarodějnic? Máte nějaký zajímavý program? Pak neváhejte a napište nám o něm. Stejně tak uvítáme i pozvánky na prvomájové akce. Třeba se s redakčním fotoaparátem podíváme právě k vám!

"PŘEDČARODĚJNICKÉ TIPY"

Luže: Čarodějnická zumba
Čarodějnická zumba s Kristýnou se koná 27.04.2012 od 19:00 do 20:30 ve Sportovní hale Luže. Program: 1)přehlídka svatebních šatů Popelka, 2)prezentace sportovní značky Neywer, 3)předtančení-břišní tanec. Losování vstupenek o ceny.

Hlinsko: Pálení čarodějnic s Hlinečánkem
Zahrada Mateřského centra Hlinečánek bude v sobotu 28.4.2012 od 15 hodin hostit pálení čarodějnic. Vstupné: 35 Kč Děti si zde mohou zasoutěžit o drobné ceny, pohrát na hřišti a pískovišti. Občerstvení zajištěno.

Pozvánku na víkendové akce najdete ZDE!

PONDĚLÍ 30. DUBNA

Chrudim: Koniášův potlach
Oblíbený a hojně navštěvovaný "Koniášův potlach" se koná tradičně na plácku u Divadla Karla Pippicha. Zapálení ohně je naplánováno na 18. hodinu, soutěže pro děti začínají už o dvě hodiny dřív.

Třibřichy: Rej čarodějnic
Sbor dobrovolných hasičů Třibřichy ve spolupráci s obcí pořádají 30. dubna 2012 na hřišti v Třibřichách Rej čarodějnic. Zahájení této akce bude od 19 hodin s tím, že si budou všechny děti moci zařádit. Zapálení velkého ohně si vezme na starost velitel hasičů ve 20:45 hodin a o 45 minut později bude připraven velkolepý ohňostroj. Masky čarodějnic vítány.

Medlešice: Čarodějnický rej na rybníku U Žabáka
Od 17:00 se můžete těšit na dětské hry, od 18:00 na Jana Honzu Lušovského, na cukrovou vatu, projížďky na lodičkách, opékání buřtů, diskotéku pro děti, večerní diskotéku pro dospělé, grilování uzených kýt, paitnball, skákací hrad a také na ohňostroj.
Čarodějové a čarodějnice mají vstup zdarma, vstupné je pouze pro dospělé

Chrudim: Čarodejnice v Leťáku
Akce v bývalém letním kině začíná 30.04.2012 v 15:00.

Třemošnice: Čarodějnice aneb velký bál
Zábavný čarodějnický podvečer spojený s lampiónovým průvodem zakončeným u velikého ohně začíná na třemošnickém náměstí 30.4.2012 v 18:00.

Chrudim: Čarodějnice V mraveništi
V pondělí 30.4.2012 v 16:00 hodin můžete vyrazit na čarodějnice do kavárny s dětskou hernou V mraveništi. Na pořadu bude kolaudace venkovního grilu pro veřejnost, možnost grilovaní přijďte si ugrilovat, na co budete mít chuť.

Slatiňany: Pálení čarodějnic pořádají zdejší chovatelé
Český svaz chovatelů základní organizace Slatiňany pořádá od 19 hodin na výstavišti za železničním přejezdem, směr Orel pálení čarodějnic. Občerstvení zajištěno.

Chrudim: Tancovačka U Václava
Restaurace U Václava zve všechny na tancovačku u příležitosti pálení čarodějnic v 19.00 hod. Akce se uskuteční v letním areálu restaurace. Hraje kapela CR5-rock vznikla v roce 2011 sdružením muzikantů, kteří se v minulosti potkávali v různých seskupeních. Po delším hledání našli i benjamínka Moniku. Trochu přitvrdili, ale stále je to pohodový rock.

Hrbokov: Pálení čarodějnic v režii hasičů
Také členové SDH Hrbokov chystají již tradiční pálení čarodějnic. Všichni jsou srdečně zváni.

Bojanov: Vyjde lampiónový průvod
Ve 20 hodin od kostela v Bojanově vyjde lampiónový průvod, který bude zakončen pálením čarodějnic v Písníku.

Skuteč: Pálení čarodějnic
Tradiční pálení čarodějnic pořádá i koupaliště Skuteč, a to 30.04.2012 od 17:30.  Hraje kapela Rocband, nebudou chybět ani soutěže pro děti a občerstvení.

Luže: Čarodějnice
Pálení ohně je připraveno i 30.04.2012 18:00 u Voletického rybníka. Bohatý program bude provázet skupina Bolaso.

Chrudim: Čarodějnice na Janderově
Janderovské hřiště nabídne 30. dubna od 19 hodin občerstvení, živou hudbu i oblíbené opékání buřtů. 

Bítovany: Slet čarodějnic a čarodějů 2012
Srdečně si Vás dovolujeme pozvat na dětský Slet čarodějnic a čarodějů, který proběhne dne 30. dubna 2012 od 16:30 na zahradě penzionu U Nováků v Bítovanech.
Pojďte s námi vrátit tradicím jejich starý lesk a společně strávit příjemné odpoledne a večer v tuto čaruplnou noc.
Čarodějnická drobota se už nyní může těšit na hry a soutěže, ocenění nejlepší čarodějnické masky či večerní dětský rej v rytmu disko. Ani starší „Ježibaby" a „Ježidědci" se jistě nudit nebudou. I pro ně budou v průběhu akce vyhlašovány soutěže o zajímavé či chutné ceny.
Netradiční pálení opravdové čarodějnice, ohňová show, opékání špekáčku a grilování selátka. Špekáčky pro soutěžící děti a vstup pro všechny zdarma.
Akce se koná za každého počasí. V případě, že nám příroda nebude nakloněna, proběhne ve velkém nekuřáckém sále restaurace.
Doprava tam i zpět lze zařídit po předchozí domluvě, stejně tak ubytování.
Pořádá občanské sdružení Bzuk.
Případné změny či doplňující informace naleznete na www.bzuk.net Těšíme se na Váš přílet :)

Hrochův Týnec: Pálení čarodějnic tradičně na hřišti
Pálení čarodějnic začíná v pondělí 30. dubna v 19:00 hodin na fotbalovém hřišti místního Tatranu.Občerstvení zajištěno.

Lány: Na pálení čarodějnic zvou hasiči
Sbor dobrovolných hasičů Lány si Vás dovoluje pozvat na „Pálení čarodějnic 2012 v Lánech", které se bude konat v pondělí 30.dubna 2012 na prostranství před hasičskou klubovnou v Lánech. Dřevo na vybudování hranice bylo připraveno členy Sboru dobrovolných hasičů Lány. Před vlastním pálením proběhne opékání špekáčků na ohništi. Každé dítě dostane špekáček zdarma od hasičského sboru.

Chrast: Hasiči a skauti spojili síly
Město Chrast, Sbor dobrovolných hasičů Chrast a místní organizace Junák zvou na tradiční pálení čarodějnic spojené s lampionovým průvodem, opékáním špekáčků a ohňostrojem. Sraz na parkovišti před ZUŠ v 18.00 hodin.

Vítanov/Stan: Na děti v maskách čeká dárek
Po 20. hodině z hřiště ve Vítanově půjde lampionový průvod dětí. V cíli průvodu, u kulturního domu ve Stanu, obdrží všechny děti v maskách malý dárek, zazpívají si a zahrají několik her. Pak bude zapálen oheň se zlou čarodějnicí. O nápoje je postaráno, buřtíky si vezměte s sebou.

Podlažice: Pálení čarodějnic v areálu hasičské zbrojnice 
Česká hasičská jednota hasičský sbor Podlažice pořádá tradiční pálení čarodějnic v areálu hasičské zbrojnice v Podlažicích. Na programu je lampionový průvod, pálení hranice, opékání buřtíků (pro děti zdarma), občerstvení, trampolína. Všichni jsou srdečně zváni.

Morašice: Hasiči připravili i ohňostroj
SDH Morašice pořádá Čarodějnický průvod obcí. Vycházet se bude v 19 hod. od ZŠ Morašice, na velkém hřišti vás čekají soutěže pro děti, vystoupení čarodějnic, zapálení ohně a ohňostroj. Srdečně zvou pořadatelé,

Hlinsko: Nebudou chybět soutěže
U Lípy vás čeká opékání špekáčků, soutěže o nejhezčí masku a nejoriginálněší lampion. Začátek v 17 hodin.

Blatno: Rozjede se i dětská diskotéka
Na letním parketu Cihelka Blatno začíná program v 17 hodin, zapálení čarodějnice následuje v 18 hodin. Rozjede se i dětská diskotéka. Zdarma pro děti budou špekáčky na opékání, limonáda a spousta dalších sladkých cen při diskotéce. Ve večerních hodinách hudba pro dospělé vzpomínka na mladé časy.

ÚTERÝ 1. KVĚTNA

Třemošnice: Recese - 1. MÁJ
Od 9:30 hodin se bude řadit prvomájový průvod, v 10:30 vyjde přes starou Třemošnici ke Clubhotelu. Po slavnostních projevech bude hrát kapela Punc a po ní DJ Zdenda Sasín. Občerstvení na náměstí i u Clubhotelu zajištěno.

Hlinsko: Majáles
Již po třiadvacáté pořádají v úterý 1. května studenti hlineckého gymnázia Majáles. Na rozdíl od minulých let bude tentokrát zahájen ředitelem gymnázia a starostkou města na Poděbradově náměstí, kde ve 13.30 hodin vystoupí funk-rocková skupina Jedna ku jedný. Poté se zformuje majálesový průvod masek, který vyrazí do areálu Pivovaru Rychtář. Tam bude probíhat zábavné odpoledne – vyhodnocení masek, soutěže mezi profesory a studenty, dětské soutěže se sladkou odměnou a majálesová tombola. V 17 hodin vystoupí hudební skupina Artur, která bude přítomné bavit do pozdních večerních hodin. Organizátoři zvou veřejnost k účasti na této akci, která slibuje příjemně strávený sváteční den. Vstupné je dobrovolné, občerstvení zajištěno. 

Koná se u vás pálení čarodějnic?  Dejte nám vědět! Svoje tipy a pozvánky posílejte na chrudimsky@denik.cz. Na stejné adrese se těšíme i na vaše snímky ze samotných filipojakubských ohňů nebo prvomájových oslav ve vašem městě či obci. Nezapomeňte k nim připojit pár vět a jméno jejich autora.  Za vaše příspěvky předem děkujeme, rádi je zveřejníme na našich webových stránkách, případně v tištěné podobě Chrudimského deníku.