Hlavní nabídka desítky programových bodů slibuje dvě opery, operetu, balet, koncerty filharmonických těles i vynikajících sólistů. Součástí programu jsou však i hudební pořady pro děti a mládež, stejně jako soutěžní přehlídka dětských pěveckých sborů.

„Přípravy vrcholí a prodej vstupenek běží na plné obrátky. Podle mých posledních informací se největšímu zájmu těší hudební projekt hradecké filharmonie Rolling rock na zimním stadionu a opereta Hraběnka Marica. Osobně si také nenechám ujít koncert Václava Hudečka, operu Libuše a samozřejmě Hoffmannovy povídky, které festival zahájí," řekl starosta města Pavel Bezděk.

Ačkoli je skutečský festival, oproti jiným, ještě relativně velmi mladým, úrovní programu se nemá za co stydět. Svá nejúspěšnější představení zde uvedou např. Divadlo F. X Šaldy z Liberce, Moravské divadlo Olomouc či Severočeské divadlo z Ústí nad Labem. Plzeňské divadlo J. K. Tyla tu, pouhý týden po premiéře ve svém novém divadle, uvede slavnostní operu Libuše. S filharmonickými orchestry vystoupí na pódiu velkého sálu Kulturního klubu Skuteč sólistka Státní opery Praha Anda-Luise Bogza či houslový virtuos Václav Hudeček. Návštěvníky dále lákají taková jména jako Alfred Strejček, Štěpán Rak či Saša Rašilov.

Přestože je Skuteč, co do velikosti, až třetím městem okresu Chrudim, stala se novým kulturním centrem nejen pro blízké své okolí. Moderní a komfortní prostředí i příznivá cena vstupenek to jsou atributy lákající návštěvníky.