Zahradnický jarmark na Resselově náměstí se stal v sobotu dobrou příležitostí k nákupům, ale třeba i k ochutnání něčeho dobrého. A tak zatímco jedni kupovali především násady na lopaty a krumpáče a přebírali se v pestré nabídce cibulek a zahradní sadby, jiní dali přednost mlsání a přehlídce nabízených novinek.

Se zajímavou nabídkou zavítali do Chrudimě například výrobci originálních přírodních mýdel, zhotovených za studena z olivového, kokosového či palmového oleje. Mýdla se na náměstí prodávala na váhu a byla prosycena nejrůznějšími voňavými přísadami.

Zaujal i Stánek Blanky Vosikové, která prodávala výrobky z rakytníkových plodů. „Rakytník je veliký a trnitý keř až strom, který roste i u nás. Někdo si plete rakytník s jeřabinami, obě dřeviny jsou si podobné. Nakyslé plody však obsahují desetkrát víc vitamínu C, než například citron. Z plodů vyrábíme šťávy, džemy, marmelády, ale i pomazánky,“ popisuje Vosiková nabízené produkty. Oči nevědí, kam dřív, tašky se plní. Návštěva jarmarku určitě nebyla ztrátou času.