Letní kino –
v areálu Městského kina Chrudim

Alenka v říši divů
* 16.6.2010 21:00
Americký film. Devatenáctiletou Alici čeká zážitek, na který hned tak nezapomene… Uprchne před nechtěným nápadníkem, spadne do nory za bílým králíkem a … ocitne se v ohromujícím, fantastickém světě. Mia Wasikowska a Johnny Depp v dobrodružném filmu Tima Burtona.

Doktor od jezera hrochů
* 17.6.2010 21:00
Nová česká filmová komedie na motivy knižní předlohy Miloslava Švandrlíka v režii Zdeňka Trošky. Hrají: J.Šmíd, E.Holubová, M.Plánková, A.Stanková, B.Klepl, Z.Slavíková, S.Pogodová, M.Novotný, M.Vladyka aj. Mladý lékař Čeněk pracuje v pražské nemocnici na interně a žije v bytě se svou manželkou a její matkou. Již na samém začátku příběhu jsme zasvěceni do složitého propletence jejich vztahů, kterým bezkonkurenčně dominuje rázně tchyně Marie, která si pro svou atraktivní, ziskuchtivou a vypočítavou dceru vždycky přála prvotřídní partii.

Cesta
* 18.6.2010 21:00
* 30.6.2010 21:00
USA, 2009. Režie: John Hillcoat. Před přibližně deseti lety byl svět zničen. Nikdo neví, co se vlastně stalo. Možná šlo o jaderný útok, možná o vesmírnou událost. Miliony lidí zemřely, ať už přímo v důsledku katastrofy, nebo vyhladověním či zoufalstvím z pomalé smrti lidí kolem poté, co se zastavily dodávky energií. Muž (Vigo Mortensen) a Chlapec (Kodi Smit-McPhee) jsou na cestě za nadějí, kterou očekávají na jihu, na pobřeží. Veškerý svůj skromný, leč nesmírně vzácný majetek si vezou v nákupním košíku, vybaveném zpětným zrcátkem, aby viděli, zda je někdo nesleduje. Jediným zdrojem radosti jsou pro ně občasné nálezy jídla či pití. Na své pouti se setkávají s množstvím zoufalých přeživších, ať už jde o loupeživé gangy, kanibaly či zloděje.

Kino Mír Heřmanův Městec

Ženy v pokušení
* 16.6.2010 19:30
Čtyřicátnice Helena, uznávaná odbornice na manželské problémy jednoho dne zjišťuje, že se dostala do situace, jaké řeší se svými pacienty. Její doposud milující a milovaný manžel je přistižen in flagranti s mladší ženou a Helena brzy bezradně stojí na prahu nového života. Hrají: E.Balzarová, L.Vlasáková, V.Kubařová, V.Dyk, J.Macháček, R.Zach aj.

Kuky se vrací
* 18.6.2010 17:30
* 18.6.2010 19:30
* 19.6.2010 17:30
Kuky se vrací scenáristy a režiséra Jana Svěráka je dobrodružný i poetický, rodinný příběh, v němž hlavní role přebírají hrdinové ze světa dětské představivosti.

Iron Man 2
* 19.6.2010 19:30
Širokoúhlý film USA. Ve druhém díle komixové adaptace se alkoholik, vynálezce a superhrdina Tony Stark bude muset vyrovnat nejen s tím, že prozradil pravdu o svém alter egu médiím, ale především ho čeká konfrontace s cynickým konkurentem Justinem Hammerem. Bude se muset porvat se záporákem jménem Whiplash, jenž si až příliš rozumí s elektřinou. Naštěstí bude mít k ruce pár nečekaných spojenců. Režie: Jon Favreau Hrají: Robert Downey Jr., Mickey Rourke, Samuel L. Jackson, Scarlett Johanssonová,.

Kino Panoramatické Hlinsko

Exmanželka za odměnu
* 15.6.2010 20:00
* 16.6.2010 17:30
Americká romantická komedie. Na smolařského lovce odměn se usměje štěstí, když dostane za úkol vystopovat a předat spravedlnosti svou bývalou manželku, reportérku Nicole. Domnívá se, že ho čeká snadná odměna, ale když mu Nicole zmizí, aby sledovala stopu vražedného spiknutí, uvědomí si, že dostat svou bývalku za mříže, nebude zas tak jednoduché… Režie: Andy Tennant. Hrají: Gerard Butler, Jennifer Anistonová, Christine Baranskiová.

Kawasakiho růže
* 17.6.2010 20:00
České drama. Renomovaný psychiatr, morální autorita, má u příležitosti výročí založení republiky získat významné státní ocenění. Zeť, který na svého tchána žárlí, ho nařkne z udavačství. Nevíme, zda je obvinění oprávněné. A pokud ano, odehrávalo se vše způsobem, jaký je prezentován? Režie: Jan Hřebejk. Hrají: Martin Huba, Daniela Kolářová, Lenka Vlasáková, Ladislav Chudík aj.