Kino Mír Heřmanův Městec

Noc patří nám ÚT 25.3. 19.30
Dva bratři na opačných stranách zákona. Joaquin Phoenix a Mark Wahlberg v drsném kriminálním thrilleru USA. České titulky.

Městské kino Chrudim

A bude hůř NE 23.3. 20.00
Generační film o hledání životních hodnot a jistot, o střetu s policií a měšťáky. Kniha …a bude hůř, podle předlohy spisovatele Jana Pelce, se stala jedním z kultovních undergroundových děl vypovídajících o životě a atmosféře minulého režimu.
Příběh odehrávající se koncem sedmdesátých let v severních Čechách na malém městě. Hrdina Olin se vrací z blázince do „ normálního života“.
Do 15 let nepřístupno.
Alvin a Chipmunkové NE 23.3. 18.00
Po Garfieldovi přicházejí na scénu bratři Alvin, Simone a Theodor. Jsou to neobyčejné veverky, které nejen že umí mluvit, umí i výborně zpívat.
ACROSS THE UNIVERSE ÚT 25.3. 18.00, ST 26.3. 20.00
Žili bez pravidel a milovali beze strachu. Muzikál, který Vám nasadí do hlavy brouky od divadelní, filmové a operní režisérky Julie Taymor. Milostný příběh, zasazený do divokých šedesátých let plných protiválečných demonstrací, meditací a rock‘n‘rollu.

HD Kino Skuteč

Občan Havel NE 23.3. 19.00
Celovečerní film „Občan Havel“ režisérů Pavla Kouteckého a Miroslava Janka nahlíží do zákulisí politických i soukromých dramat prezidentského období Václava Havla. Diváci uvidí jeho nervozitu při první volbě českého prezidenta či trápení při nácviku prezidentské děkovací řeči, poznají, že umí recitovat Šrámkův Stříbrný vítr nebo nalít Miloši Zemanovi becherovku. Kamera jej ale sleduje i v situacích, kdy se dokáže pěkně rozčílit a zanadávat na špatně ušité košile. Ve filmu bude také konečně rozluštěno několik dlouholetých záhad české politiky – jak se podařilo Václavu Klausovi proniknout do jazzového klubu a kdo posadil Jacquese Chiraca vedle první dámy.

Panoramatické kino Hlinsko

Poslední vlak ÚT 25.3. 17:30
Německo - český válečný film režiséra Stalingradu.
Síla snímku spočívá ve skvělých hereckých výkonech, napínavé atmosféře a hlavně historické věrnosti. Příběh o lidech, kteří tváří v tvář smrti musejí jednat a nemají se kam obrátit pro pomoc. Boj o život začíná v přecpaných vagónech. Je vedro a není voda. Hysterie se stupňuje a mrtví začnou přibývat. Jedinou možností záchrany je útěk… Historický film Německo/ČR v českém znění.

Kino Proseč u Skutče

Lovci pokladů: Kniha Tajemství NE 30.3. 17.00
Hledač podkladů Ben Gates jsou se svým otcem, univerzitním profesorem, ohromeni nalezením dlouho ztracených stránek z deníku Lincolnova vraha Johna Wilkese Bootha.Deník se u něj našel poté, co byl zabit, ale několik stránek v něm chybělo a nikdy nebylo nalezeno…až nyní. Informace z těchto stránek odhalují další stopy, které hrozí tím, že celé dějiny a jejich životy převrátí vzhůru nohama.Jejich hledání se mění v honbu za možná nejtajemnější a nejstřeženější knihou na světě, která je klíčem k legendárnímu pokladu.