Děkuji, ale nemohu odpovědět všem

Velice děkuji všem ženám, které 1. října v Řádcích důvěry oslovil příspěvek začínající „Milé čtenářky…“, a které zaslaly své dopisy panu Rudolfovi. Pro větší počet došlých dopisů nemohu na všechny odpovědět.

Proto se touto cestou omlouvám. Přeji všem hezký den. Rudolf

Blíží se Vánoce, a to samota tíží dvakrát tolik

Vážená redakce, již delší dobu hledám odvahu napsat svůj příběh a možná tak najít přátele.

Prožila jsem hezký život. Díky milujícím a starostlivým rodičům jsem měla pěkné dětství. Vychovala jsem s manželem dvě děti. Obě jsou již z domu, mají svůj vlastní život. Vystudovali vysokou školu a založili rodinu.

Manžel mi zemřel před pěti lety a od té doby žiju sama.

Pokoušela jsem se inzerátem sehnat partnera, ale nepodařilo se.

Jsem zachovalá padesátnice (alespoň to o mě tvrdí okolí). Mám ráda přírodu, zahrádku a přiměřeně sport (kolo, turistika, plavání).

Chybí mi se o někoho starat, povídat si, bát se o někoho, společně se radovat. Nebojím se změny, pouze samoty a toho, jak život rychle utíká.

Lidé v našem věku se těžko seznamují. Není příležitost. Všichni moji přátelé žijí v páru, jsou na mě hodní, ale nevynahradí to člověka, kterého máme pouze pro sebe.

Pokud by někoho zaujaly moje řádky a napíše mi, budu velmi potěšena. Blíží se Vánoce, a to samota tíží dvakrát tolik. Odpovím všem a třeba pro dva lidi začne nový život. Katka z Vysočiny

Kdo znovu vnese radost do života?

Vážená redakce, píšu vám, abych našla pro svoji mamku hodného muže.

Mamce je 62 let. Měla šťastné manželství, ale když si konečně mohli užívat důchodu, tak taťka zemřel.

Mamka má ráda kytičky, procházky přírodou a jezdí na kole. I když má vnoučata, která k ní ráda jezdí, tak její soukromý život je smutný.

Proto – kdyby se našel muž, nekuřák, zatím kamarád, který by vnesl opět radost do jejího života, byla bych ráda. Dcera z Pardubic

Nemám rád faleš, hledám lásku

Jsem vdovec, je mi 70 let. Vážená dámo, chtěl bych se s vámi seznámit.

Samota je opravdu zlá. Jestli máte zájem – nekouřím a nepiju. Byl bych rád, kdybychom byli jeden druhému oporou. Nemám rád faleš.

Hledám vážnou známost a upřímnou lásku. Budu rád, pokud se mi ozvete.

Chtěl bych najít tu pravou a hodnou. Byl bych rád, kdybychom Vánoce prožili ve dvou. Těším se na odpověď. Jan, Trutnovsko

Radovat se spolu z podzimu života

Jsem rozvedená. Ráda bych našla muže hodného, který by mne měl rád. Ve věku od 55 do 65 let. Pokud by to bylo možné, tak nekuřáka a abstinenta.

Ráda si zatancuji.

Prožila jsem svůj celý život prací. Život jsem neměla lehký. A proto bych ráda zbytek života prožila s mužem, který by mě měl rád a dokázal i ve stáří pohladit a podat pomocnou ruku.

Večery jsou nejhorší. Žít mezi čtyřmi stěnami sama, je těžké. Ve dvou by byl život lepší.

Byla bych ráda, kdyby měl případný partner auto, ale určitě to není podmínkou. A aby byl z Pardubicka, Hradecka či Chrudimska. Čtenářka Anička z Chrudimska

Syn je domácí kutil s vlastním autem

Vážená redakce, dovoluji si napsat do Řádků důvěry za svého syna. Mému synovi je 58 let, měří 180 cm a váží 87 kg a je mladšího vzhledu.

V životě měl smůlu. V 36 letech mu zemřela manželka a on zůstal sám se dvěma malými dětmi. Po třech letech se oženil znovu, ale po třináctiletém manželství se chytla jiného. Tak se rozvedl a od té doby měl jeden krátkodobý vztah.

Nyní žije sám, vlastní bydlení nemá, žije na Chrudimsku. Je domácí kutil a uvítal by ženu spíše s domkem (ale to samozřejmě není podmínkou). Má rád přírodu, zvířata, kulturu, rybaří, má vlastní auto. Je v invalidním důchodu. Přestože ženu hledá, stále se mu nedaří žádnou najít. Proto by uvítal ženu štíhlou nebo střední postavy a přiměřeného věku. V případě odpovědi, prosím, sdělte také číslo svého telefonu. Za syna čtenářka Květa

Stojí za to žít, nejenom přežívat

Jsem z Pardubic, 55letá vdova, 162 cm vysoká, plnoštíhlá.

Ráda bych poznala muže, nejraději vdovce, ve věku 55 až 58 let, z Pardubic nebo z blízkého okolí. Ráda jezdím autem na výlety, ráda se projedu na kole. Většinu času trávím na chatě. Tuto aktivitu bych chtěla obnovit ve dvou. Mám ráda tanec a partnerskou komunikaci. Dovolenou nejraději trávím u moře.

Zjistila jsem, že svůj život bych ráda začala sdílet s mužem, který hledá partnerskou spolupráci a citové naplnění ve věku, kdy ještě stojí za to žít, nejenom přežívat. Ivana z Pardubic

CHCETE NAPSAT DO ŘÁDKŮ DŮVĚRY?
Do Řádků důvěry můžete napsat vlastní příběh, v němž se podělíte o své starosti, samotu, ale i radosti a úspěchy. Možná právě touto cestou získáte nová přátelství. Své příspěvky s kontakty na vás (adresou a telefonním číslem) i odpovědi na zveřejněné příběhy posílejte na adresu Hradecký deník, Řádky důvěry, Kladská 17, 500 03 Hradec Králové nebo na e–mailovou adresu jan.korbel@denik.cz. Neuveřejňujeme anonymní příspěvky. V případě odpovědi uveďte vzadu na obálce, komu odpovídáte a datum otištěného příspěvku. Dopisy adresátům doručíme.