Jeden z nejnavštěvovanějších letních hudebních festivalů v Čechách, královéhradecký Rock for People, letos zabydlí Festivalpark ve dnech 2. až 5. července.

SUM 41 & spol.

K nejočekávanějším jménům, která se objeví ve Festivalparku, patří bezesporu kanadští SUM 41 – formace úspěšně balancující mezi pop-punkem, rapmetalem a trashem, jež v roce 2010 za rekordně krátkou dobu vyprodala pražský dvojkoncert a která přijede představit své nové, očekávané album Screaming Bloody Murder.

Po jejich boku před početné publikum dorazí legendy alternativního funky: kalifornští Primus, jejichž břitká hudba a jízlivý humor se obtiskly například do kultovních seriálů Beavis & Butthead nebo Městečko South Park.

Do Hradce Králové se po dvou letech vrátí se svým progresivním sólovým projektem také kytarista a zpěvák Bloc Party – Kele.

John Butler Trio

„Za ohromný úspěch považujeme získání australského John Butler Trio – o tuto formaci kolem selfmademana a přitom naprosto vynikajícího kytaristy Johna Butlera jsme usilovali přes tři roky,“ říká Michal Thomes z agentury, která Rock for People letos pořádá už po sedmnácté. „Butler, který je mezi tou náročnější částí australského publika vnímán jako domácí hvězda, vyrostl ukázkově z do-it-yourself kultury a předkládá posluchačům výsostný mix dancehallu, australského roots rocku, funku či blues.“

Poetickou a instrumentálně vybroušenou stránku John Butler Trio na Rock for People rozředí ještě dvě těžší váhy: punkrockoví harcovníci U.S. Bombs v čele Duane Petersem a britští apologeti hord core Your Demise. „I z aktuální várky je dost znát, že po dvou letech zaměřených na britskou scénu přivezeme také podle nás ty nejzajímavější dostupné kapely ze Spojených států nebo Austrálie,“ doplňuje dramaturg festivalu Petr Fořt.

(po)