V úterý bylo po patnácti letech k vidění na hradě Lichnici šermířské vystoupení skupiny REGO. Zpožděný příjezd skupiny byl kastelánkou improvizovaně vyplněn soutěží v dostizích na koních, kterých se účastnily děti a odvážil se i jeden „dospělák“. Vítězové byli odměněni pohledy s tématikou Železných hor.

Šermířské sexteto z Vrchlabí představilo nově nastudovanou a humorně laděnou hru pro děti „Dva loupežníci“. Strhující děj, rychlý spád a humorné texty proložené mnohými souboji se zájmem a bez dechu zhlédlo osmdesát dětí a šedesát dospělých.

Jeden ze šermířů Luboš řekl, že letos se svými přáteli pořádají velké turné po velkých Českých hradech. „Kolečko“ mají již za sebou a nyní přicházejí na řadu menší historické objekty. „Naposledy jsme na Lichnici hráli před patnácti lety a doufáme, že příští naše představení bude v kratším intervalu,“ řekl Luboš Srnský.

Ještě prozradil, že na Lichnici sexteto dostalo vlastně jen shodou okolností a velkým přičiněním kastelánky Ivany Matykové. „Zprvu jsme chtěli vystupovat v Třemošnici na zámečku, ale nebylo nám to umožněno. Informace o neúspěchu s vystoupením v Třemošnici se dostaly až k paní Matykové, a ta nás bez váhání pozvala na Lichnici. Hlavně, že vyšlo počasí a sešli se opravdu skvělí diváci,“ dodal Luboš s tím, že skupina musí ještě týž den stihnout vystoupení v Nasavrkách.

Luboš Trkovský