Sinéad O'Connor, která předvedla svůj akustický koncert před zaplněnou zahradou zámku Sychrov v sobotu 3. července, je dospělou ženou. Svůj celosvětový úspěch využila k vyjádření svého názoru, což je také fakt, který oslovil mnoho jejích fanoušků. Ti jí své uznání mimo jiné vyjádřili sedmi miliony prodaných kusů nejúspěšnějšího alba Sinéad O'Connor, I Do Not Want What I Haven't Got z roku 1990.

Zpěv a angažovanost Sinéad O'Connor ocenili i diváci koncertu na zámku Sychrov, kteří většinou seděli na trávníku na dekách a kteří zpěvačku přivítali povstáním a bouřlivým aplausem. Během večera jim zazpívala více než 20 svých skladeb. Jako host před hlavním koncertem zazpíval Petr Kolář. Sinéad O'Connor na zámku nejen koncertovala, ale i přenocovala. Vystupování v zámeckém prostředí pro ni bylo novinkou, dosud na podobném místě nezpívala, jak řekla na páteční tiskové konferenci.

Na akustickém koncertě zpívala své staré skladby a zazněla minimálně jedna nová skladba, na kterou sama upozornila. Sinéad O'Connor, kterou většina lidí zná jako zpěvačku s vyholenou hlavou, nejspíše mnohé svým zjevem překvapila. Na pódium vstoupila celá v oranžovém a s vlasy na hlavě. Kromě drobné poznámky o Vatikánu se zdržela i kontroverzních výroků. Písně věnovala třeba svému synovi Jakeovi nebo fotbalistům Ghany. Diváci ji několikrát odměnili bouřlivým potleskem, pozitivní energie mezi pódiem a publikem proudila.