Akce se koná v sobotu 18. srpna od 9 hodin na náměstí. Program: posvícenský jarmark, kapela Poutníci, maňáskové představení divadla Ahoj, malování pro děti na obličej – zdarma.

Během posvícení dále lze navštívit 18. srpna od 9 do 17 hodin Řemeslnou sobotu v Městském muzeu Skuteč.

Vstupné: 50 korun (dospělí), 25 korun (děti do 15 let).

Již druhým rokem ožijí muzejní expozice ukázkami tradičních řemesel.

V ševcovské světničce se setkáte s opravdovým ševcem, který předvede ruční i strojní výrobu obuvi, v kovárně se podíváte na práci kováře při kování zbraní a zdatný kameník zase ukáže postup při štípání dlažebních kostek přímo v kamenolomu.

Vedle komentovaných prohlídek pracovníků muzea se můžete těšit na humorné povídání herce Romana Prokeše, který zapojí do divadelně ztvárněné přednášky o historii zbraní. Děti si budou moci zkusit odlévání střeliva i samotnou střelbu v dobové střelnici. U dráteníka se pak naučí jak vyrobit srdíčkový věšák nebo svíčku ze včelího vosku.
Speciální program zpestří také jarmark bohatý na stánky plné kožených výrobků, nožů pro rozmanité využití, ručně šitých a drátovaných šperků, minerálů a kamenné bižuterie, malovaných kamenů s citáty nebo pravých staročeských placek a medoviny.

V neděli 19. srpna se od 14 hodin utkají staré gardy Slavie Praha – FK Junior Skuteč, od 17 hodin se hraje mistrovské utkání I. A tř. dorostu FK Junior Skuteč – SK Stolany.

Posvícenské posezení se Šeucovskou muzikou se koná od 16 hodin v areálu KKS – Pod lipami. O víkendu 18. a 19. srpna jsou připraveny poznávací lety nad Skutčí a okolím – Aeroklub Skuteč.