Skupina vznikla v roce 1998 pod názvem Skwar. Zakládajícími členy byli Tomáš Kmec, František Vadlejch a Petr Hrdlička, později se k trojici přidal Leo Holan. Zpočátku kapela hrála písničky ve stylu trash metal a můžete je nalézt na prvním studiovém albu Mayday (2000). V roce 2001 kapela byla nucena změnit bubeníka. Místo Františka Vadlejcha přichází Herr Miler z kapely Debustrol, který však ještě ke konci téhož roku odchází. Skupina mění i název z původního Skwar vzniká současný Škwor a vydávají CD Vyhlašuju boj! (2001). V letech 2001 – 2003 vystupuje škwor na různých festivalech, objevuje se i v televizi a objíždí koncertní turné jako předskokani se skupinami Arakain (2001) a Harlej (2002 a 2003). Jako předskokani skupiny Kabát (2003) slaví velký úspěch.

Na začátku roku 2004 vychází Škworu další CD Vyvolenej za kterou následujícího roku získává Zlatou desku za 10 000 prodaných kusů. S albem Amerika (2005) se skupina vydala na první samostatné turné po České republice. V roce 2007 vydala skupina album Loutky. Pátým albem je CD společně s DVD s názvem 5.

V Řestokách se vám kromě Škworů představí i skupina Liguére! a oblíbený rockový DJ Mr. Big.
Liguére! vznikají v roce 1996. Zakládající sestavu tvoří Slávek Bařinka – kytara, Martin Dvořáček – bicí, Pavel Gloza – baskytara a Alan Pešta – zpěv, housle.

Od samého počátku se opírají o vlastní osobitou tvorbu, která sice pevně stojí na rockových základech, ale je protkána mnoha prvky jiných stylů. Brzy vydávají své první demo nazvané „Akorát“ a začínají objíždět rockové kluby a festivaly. V prosinci 1996 obsazují druhé místo v soutěži východočeských kapel Yellow Dog Open pořádané RC Žlutý pes v Pardubicích. V roce 1997 pokračují v ještě intenzivnějším koncertování, vyhrávají soutěž Broumovská kytara a třešničkou na úspěšné sezóně je předskakování finským Waltari. Nyní hrají ve složení: Alan Pešta (zpěv, housle, megafon, peštění), Míla Sládek (kytara), Pavel Gloza (basa) a Martin Dvořáček (bicí).