„Byl to úžasný zážitek, Slavoj teď zpívá mnohem lépe než před lety a jsem skutečně unešená," rozplývala se Marie Mádlová, která na nedělní koncert přijela s manželem do Chrudimě z Pardubic.

Pěvci ze Slavoje a Rubeše předvedli vedle několika vánočních skladeb Snové koledy Miloše Boka, závěr pak patřil za doprovodu orchestru pastorální mši Jiřího Pavlici Missa Brevis.

V neděli v Moravanech v tamním domově důchodců a poté na Žumberku v kostele Všech svatých Slavoj představí vedle několika klasických českých, ukrajinských, ale také francouzských či anglických koled americké spirituály, znovu ovšem zazní i Snové koledy. První koncert začíná ve 14, druhý v 16 hodin.

V úterý pak bude Slavoj hostovat na vánočním koncertu Rubeše ve skutečském kulturním domě. V první části večera vystoupí s pásmem vánočních písní a koled vedle obou smíšených sborů dětský pěvecký sbor Cantando. Druhá část bude patřit České mši vánoční Jakuba Jana Ryby v podání orchestru Konzervatoře Pardubice a sólistů. Koncert začne v 18 hodin.

Na Štědrý den si pak přijďte „Rybovku" zazpívat znovu například na půlnoční mši v chrudimském kostele Nanebevzetí Panny Marie. Na Nový rok pak Slavoj své příznivce zve tamtéž na už tradiční Novoroční koncert, který začne v 15 hodin. (njt)