Letos vystoupí po delší době na Hlinecku známá kapela Josefix (dříve Ultrablue) v původním složení. Kapela Josefix konečně natočila po pěti letech nové album, které se jmenuje Jablko poznání. Zároveň je již natočený klip k písni Život je krátkej, který se připravoval mimo jiné i v hlineckém Betlému.

Kapela Josefix je na podzimním turné s Rudou z Ostravy ,které začíná už ve středu 9. 11. v pražském klubu Futurum, kde bude první koncert. Ve čtvrtek je křest v Peci pod Sněžkou a v pátek již ve Stanu. Také na festivalu Rock ve Stanu vystoupí v současnosti velmi populární zpěvák a bavič Ruda z Ostravy.

Aby toho nebylo málo, kmotrem alba Jablko poznání kapely Josefix bude fenomenální bavič a šoumen Zdeněk Izer. Kromě toho vystoupí Karel Hynek Gott, kapela Lorgit a mladá nadějná hlinecká skupina Saxer.

Vstupné na akci je 149 Kč a chybět nebude ani tombola, jak je již tradicí tohoto festivalu, který již patří ke koloritu podzimu na Hlinecku. Více informací na stránkách www.josefix.cz.

Pokud chcete zkusit a štěstí a zapojit se do soutěže o tři vstupenky na Rock ve Stanu, stačí správně odpovědět na soutěžní otázku: Jaké je občanské jméno Rudy z Ostravy? Odpovědi zasílejte mailem na chrudimsky@denik.cz do páteční osmé hodiny ráno. Vylosované výherce budeme telefonicky informovat, připojte prosím číslo mobilu.