Celý šampionát je rozdělen do dvou hlavních kategorií. První kategorie je klasická skupinová mažoretka. Druhá kategorie je sóla a dua. Každá soutěž má několik kol.

Skupinová soutěž letos začala 30.4.2011 v Chlumci nad Cidlinou, kde se naše Minibambíny umístily na 3. místě a touto pozicí si vybojovaly postup do Zemského kola ve Strakonicích, které se konalo 4. - 5. 6. 2011. Zde naše děvčata vyhrála celou soutěž a přivezla domů zlatou medaili s titulem Mistr Čech. Tím si i zajistila postup do Národního kola, které se konalo 18.- 19. 6. 2011 v královském městě Poděbrady. Zde naše mažoretky porazily deset skupin z Čech a Moravy a umístily se na 3. příčce, získaly tak bronzovou medaili a titul II. Vicemistr České republiky.

Příprava na obě části soutěže trvá celý rok. Půl roku děvčata nacvičovala pochodové defilé, druhou část cvičebního roku věnovala pódiové formaci. Nad vším bděla naše hlavní trenérka slečna Tereza Janoušková, která vytvořila obě choreografie a celý rok se věnovala nácviku. Dřina dívek, vytrvalost a preciznost naší trenérky přinesla obrovské úspěchy. Jsme velmi rádi, že Terezu máme, bez ní by tato skupina nedosáhla těchto úspěchů.
Zvláštní kategorií v této soutěži je show. I zde jsme měli zastoupení. 20 našich děvčat se převtělilo v orangutany a Indiány a vytvořila skladbu s názvem Pozdrav z džungle. S touto formací se v Národním kole v Poděbradech umístila na 2. místě.

Sólová a duová soutěž začala 14. -15.5. 2011 v Klatovech. Na soutěž odjelo 11 soutěžících. Z tohoto klání postoupilo do národního kola 12 vystoupení z celkového počtu 13. To byl též obrovský úspěch, když si představíme, že v Klatovech se představilo přes 300 soutěžících.

Národní šampionát se již po čtvrté konal u nás v Ronově nad Doubravou. Do Ronova se sjelo přes 200 nejlepších sólistek a duistek z Čech a Moravy.
Našich 12 vystoupení bylo velmi úspěšných. Získali jsme 4 zlata, 1 stříbro a 2 bronzy. Medaile utekly 4 svěřenkyním, které se umístily na čtvrtých a pátém místě.

Tento rok byl pro ronovské mažoretky velmi úspěšný. Chceme velmi poděkovat všem cvičenkám za jejich hodiny dřiny v tělocvičně, trenérce za její vytrvalost a houževnatost, obecnímu úřadu za podporu naší skupině a v neposlední řadě všem rodičům, kteří s námi jezdili po všech soutěžích .
Výčet našich úspěchů v kategoriích sólo a duo – zlato – Mistr ČR: Tereza Janoušková, Iva Semrádová - klasické duo, senior; Nela Daruová, Kristýna Nováková – duo s rekvizitou, junior; Pavla Lancová, Kateřina Lancová - duo s rekvizitou, děti; Kateřina Lancová - sólo s rekvizitou, děti. stříbro – Vicemistr ČR: Kateřina a Pavla Lancovi - klasické duo, děti. bronz – II. Vicemistr ČR: Tereza Janoušková, Iva Semrádová - duo s rekvizitou, senior; Pavla Lancová – klasické sólo, děti. 4. místo: Tereza Daruová, Veronika Šindelářová - klasické duo, děti; Kateřina Grunclová - sólo s rekvizitou, děti. 5. místo: Eva Auersvaldová, Aneta Poláková - rytmické duo, junior; Tereza Daruová - klasické sólo, děti.

Jana Auersvaldová,
vedoucí skupiny Rondo