Od středy znají své nejúspěšnější sportovce za rok 2010 na Pardubicku, v úterý je vyhlásilo Svitavsko a od pondělka kralují také Chrudimsku.

Deník a agentura Čok–cz spolu s okresními či krajskými městy, sportovními svazy a díky pochopení řady sponzorů připravují galavečery po celém regionu. Při nich jsou odměňování nejlepší sportovci okresů.

Chybička z Číny

Králem Chrudimska pro rok 2010 se stal motorista Josef Macháček, který musel vzdát letošní Rallye Dakar jen tři etapy před koncem. Jeho čtyřkolka totiž měla prasklou zadní poloosu. Technickou závadu svého stroje Macháček okomentoval slovy: „Soudruzi z Číny někde udělali chybu.“

Svitavsku nyní sportovně vládne Lukáš Kolouch, travní lyžař z Moravské Třebové. Při slavnostním večeru ve zcela zaplněném poličském Tylově domu překvapivě tvrdil, že se juniorským mistrem světa stal proto, že je zvyklý na kopec v íránském Dizinu, kde se šampionát konal.

Pardubice si zase cení báječné odvahy a mimořádného výkonu 16leté plavkyně Lenky Štěrbové. Jako vůbec nejmladší Češka překonala záludný kanál La Manche ve skvělém čase 9.22 hod.

Televizní sestřih Krajská kola Nejúspěšnějšího sportovce roku 2010, která se uskuteční 28. února ve Svitavách a 29. března v Hradci Králové, dokonce čeká premiéra na televizních obrazovkách. Vysílá je kanál ČT4.

„Jedná se o dvacetiminutové záznamy, ve kterých bude vždy shrnuto to nejpodstatnější z celého galavečera,“ vysvětluje Roman Šimon, ředitel produkční agentury Čok–cz. Současně slibuje nevšední program.

Hvězdami jsou pochopitelně sportovci, ale bez písniček, vystoupení a dobrých moderátorů by večer neměl spád. Proto jimi znovu provázejí fotbalovými přenosy na televizi Prima prověřený Radek Šilhan a zkušený komentátor Eurosportu Ondřej Krátoška. Matuš i Lunetic Diváci uvidí zpěvačku Moniku Agrebi, Davida Deyla, Martinu Pártlovou, artistická vystoupení manželů Kaiserových a v krajských kolech Bohuše Matuše, Olgu Lounovou a znovuzrozenou skupinu Lunetic.

„Nezapomeňte, že vstup na slavnostní vyhlášení je všude volný a vstupenky jsou k mání v redakcích Deníku,“ dodává Roman Šimon.

Dva nejbližší večery vyhodnocení úspěšných sportovců jsou 7. února v Ústí nad Orlicí a 11. února v Hradci Králové. Slavnostní zakončení soutěže krajskými koly se uskuteční 28. února ve Svitavách a ještě o měsíc později, tedy 29. března, v Hradci Králové.

Rozhodně si nenechte ujít zmíněné galavečery.

Slavnostní večery v bývalých okresech Pardubického a Královéhradeckého kraje

Co už máme za sebou:

Pondělí 31. ledna v Chrudimi; úterý 1. února v Poličce (za Svitavsko); středa 2. února v Pardubicích.

Co nás ještě čeká:
– Pondělí 7. února v Ústí nad Orlicí od 17.00 hodin (kulturní dům).
– Pátek 11. února v Hradci Králové od 18.00 hodin (Filharmonie).
– Pátek 18. února v Lomnici nad Popelkou (pro Semilsko a Turnovsko)
od 18.00 hodin (divadlo).
– Pátek 18. března v Náchodě od 18.00 hodin (divadlo).

Krajská kola:
– Pondělí 28. února ve Svitavách od 18.00 hodin (Fabrika).
– Úterý 29. března v Hradci Králové od 18.00 hodin (Aldis).