Náměstí se zaplňovalo již od jedné hodiny odpolední, kdy začínal program žáků ZUŠ Heřmanův Městec. Následovalo vystoupení dětí z místních mateřských škol a dětí z DDM Na vystoupení dětského pěveckého sboru Písnička navazovalo pásmo písní pěveckého sboru Vlastislav. Zajímavý zpestřením bylo vystoupení kapely Wječná žízeň, která zahrála známé skladby jako například „Sliby se maj plnit o Vánocích" a „Sbohem galánečko". Předvánoční náladu podtrhly koledy v podání Perštejnky .

„Chtěl byxh poděkovat nejen účinkujícím za vystoupení, ale i všem, kteří se podíleli na organizaci slavnostního rozsvícení vánočního stromu a spoluobčanům za hojnou účast na této již tradiční akci," uvedl místostarosta města Otakar Volejník.

Strom je rozsvícen, podržme si adventní náladu i nadále. Nezapomeňte si napsat do kalendáře nebo paměti datum 10. prosince, kdy se na mnoha místech v České republice i v zahraničí koná akce Česko zpívá koledy. Po Chrudimi a Hlinsku se v letošním roce sejdeme právě v Heřmanově Městci u svátečně vyzdobeného stromu. Začátek je naplánován na 18. hodinu. V programu vystoupí místní pěvecké sbory Vlastislav a Písnička, zahrají a zazpívají i členové pěveckého sboru Klíček a Klíčenky. Závěrem si všichni zazpíváme pět koled a jednu vánoční písničku.

Díky vstřícnosti města a Turistického informačního centra se dočkáme i možnosti zahřát se čajem nebo nějakým mírně alkoholickým nápojem. Neseďte doma a přijďte si s námi zazpívat ke kostelu svatého Bartoloměje v Heřmanově Městci.

Zazpívejte si koledy společně s Deníkem Vánoce jsou tu už ani ne za měsíc. A spolu s nimi se blíží akce našeho Deníku nazvaná Česko zpívá koledy, kterou si oblíbily tisíce lidí po celé zemi i v zahraničí. Princip je jednoduchý sejít se ve stejný den a čas na náměstích, u kostelů či na jiných místech ve městech i vesničkách a zanotovat si společně nejznámější české koledy. Zpívat budeme 10. prosince úderem 18. hodiny. Přidejte se k nám letos také vy! Pokud máte ve své obci dobrou partu, jste členy zájmového spolku nebo klubu seniorů, ozvěte se nám do redakce. Pomůžeme vám s přípravou akce, zajistíme její propagaci a čtenáře budeme informovat, jak početný u vás byl pěvecký sbor. Také se najdete na fotografiích v Deníku nebo na videu uveřejněném na našem webu.