Největší mejdan od stvoření párty! S takto odvážným reklamním sloganem vyšel do boje o návštěvníky dvanáctý ročník open air festivalu Summer of Love, který se uskuteční už zítra od 14 hodin v areálu pardubického dostihového závodiště.

„Tento slogan nám pomohl vymyslet jeden z návštěvníků podobně zaměřeného festivalu ve Svojšicích u Přelouče, když jsme se tu různých lidí ptali, jak by jednou větou sami sebe pozvali na tuto přehlídku. Tenkrát z něj vypadlo, že je to ,největší úlet od stvoření světa’. Odtud už byl jen krůček k našemu reklamnímu sloganu,“ konstatoval Aleš Bleha, zakladatel a mluvčí pardubického festivalu určeného převážně milovníkům elektronické muziky.

Na deset tisíc lidí?

„Letos očekáváme, že by na závodiště mohlo zavítat asi 10 tisíc lidí. Samozřejmě bude hodně záležet na počasí,“ řekl organizátor přehlídky Summer of Love, na niž pravidelně jezdí vedle domácích příznivců i zahraniční návštěvníci.

„Na festival jsou akreditováni hosté z Mexika, Brazílie, Velké Británie či Německa, ale ve většině případů jde o novináře. Byly doby, kdy na Summer of Love mířilo hodně Němců a Poláků. Těch do Pardubic svého času dorazilo klidně kolem dvou tisíc, ale dnes už to není příliš reálné. Polsko totiž zažívá obrovský boom této muziky, podobný tomu, kterým naše země prošla někdy v roce 2001. Momentálně je jak v Polsku, tak v Německu konkurence přímo obrovská. Proto nepředpokládáme, že bychom letos přivítali nějaký velký počet zahraničních návštěvníků. Ale je pravda, že řada těch, co sem jezdila dříve, si Summer of Love oblíbila a někteří z nich se sem vydají prostě proto, že tuto akci mají rádi,“ informoval náš Deník Aleš Bleha.

„Obyvatelům Pardubic můžu slíbit, že uděláme maximum pro to, aby hladina hluku byla co nejnižší a aby i místním přinášela naše akce jen příjemné zážitky,“ pravil organizátor festivalu, jehož hlavními hvězdami budou Stereo MCs z Velké Británie, Blank & Jones z Německa, americký DJ Rush či DJ Marky & MC Stamina z Brazílie.