„Ptá-li se mě někdo, zda Tomáškova a Novákova hudební Skuteč chce konkurovat takovým festivalům jako je např. Smetanova Litomyšl, odpovídám, že rozsahem zatím nikoliv, ale co se kvality týče, pak tyto ambice rozhodně máme,“ říká starosta Skutče Pavel Novotný.

Pravdou je, že poté co skutečští nákladně zrekonstruovali svůj kulturní stánek, společenský život v tomto relativně malém městě se neskutečně rozhýbal. Každý měsíc divadelní představení, koncerty populární i rockové hudby i různorodá soutěžní klání a galavečery jsou jasným důkazem zvyšující se obliby tohoto moderního zařízení.

„ Po provedené generální rekonstrukci Kulturní klub disponuje takovými prostory a technickými podmínkami, ve kterých je možné realizovat jak náročná divadelní představení, tak i ty největší hudební události, mezi něž patří provedení operet a oper. Příkladem toho je jedno z programových es letošního ročníku – světoznámá opera G. Verdiho Nabucco, kterou uvedeme v samém závěru festivalového maratonu. Ve Skutči ji uvede vynikající soubor a vítěz několika soutěží Moravské divadlo Olomouc“ doplňuje Novotný.

Čtrnáctidenní festival slibuje řadu dalších hodnotných koncertů. Vstupenky na ně se objeví v předprodeji v polovině dubna, po provedené tiskové konferenci v Praze. Stejně jako v loňském roce pořadatelé očekávají, že některé koncerty budou vyprodány během několika dní.

(bal)