Taneční škola Besta Chrudim velmi úspěšně reprezentovala Českou republiku a své město na Mistrovství světa v jazz dance formacích dospělé věkové kategorie.

Dějištěm letošního nejprestižnějšího šampionátu se stal Frankfurt nad Mohanem, v jehož sportovní hale Fraport-Arena se ve dnech 3. 7. října 2012 vystřídaly stovky nejlepších tanečníků z celého světa a osmnáct dívek z Chrudimi se mezi nimi dokázalo prosadit. Na základě skvělých výsledků z jarních mistrovství ČR získal nominaci nejen celý tým s formací „Just a little more" v choreografii Martiny Novákové, ale i soutěžní duo Klára Nováková a Monika Secká a jejich „Better days". Duo si díky dokonalé souhře, precizní technice a hudebnímu procítění vytančilo krásné 16. místo a velká formace svým strhujícím a zároveň přesným výkonem přesvědčila porotu o postupu mezi absolutní světovou špičku.

O jednotlivá finále se ucházely reprezentace Německa, Kanady, Polska, Švýcarska, Itálie, Norska, Slovinska, Maďarska, Ruska, či Jižní Afriky, což skýtalo nepřeberné množství nádherných tanečních výkonů a sportovních i uměleckých zážitků. Vyhlášení našeho postupu do finále bylo ohromným překvapením a následný výkon našich dívek vyburcoval svojí obrovskou energií a kontaktním podáním i porotu k souhlasným reakcím, což se projevilo též v přidělených známkách, kdy jsme zaznamenaly umístění od čtvrtého místa. Konečný verdikt pro nás znamenal osmou příčku a obrovskou radost z výkonu i z uznání, kterého se nám dostalo, samozřejmě pociťovaného jako výzvu do budoucna.

Přáli bychom všem Chrudimákům být u toho, když moderátor vyhlašoval osm nejlepších světových jazz dance formací a mezi nimi jmenoval Bestu Chrudim. Děkujeme dívkám a jejich rodičům, neboť tento výsledek je vykoupen mnoha hodinami poctivých tréninků i finanční náročností, ale ten pocit za to stojí. Členkami týmu, který ve „světovém" složení zatančí i na některých chrudimských, či pardubických plesech nadcházející plesové sezóny jsou: Hemerková Kamila, Jägermannová Lucie, Komárková Monika, Krejčíková Saša, Malá Pavlína, Malinová Hana, Mňuková Eliška, Nešická Denisa, Nováková Klára, Nováková Kristýna, Nováková Natálie, Nuttová Iva, Pekařová Lenka, Poddaná Kristýna, Půlpánová Karolína, Secká Monika, Schmidtová Markéta, Štěpánková Hana.

Aleš a Martina Novákovi, majitelé a trenéři TŠ Besta Chrudim