Královéhradecký kraj

Hradecko: Veselá trojka

Hradec Králové: V restauraci U Letců v hradeckých Věkoších bude veselo. Tento víkend tu totiž vystoupí Veselá trojka Pavla Kršky. Hudebníci začínají hrát a zpívat přesně v 19 hodin a 19 minut.

Piletice: Výstavy na Šrámkově statku v Pileticích jsou otevřeny i tento víkend. Přijít můžete v pátek od 15 do 19 hodin a v sobotu a neděli od 10 do 18 hodin. Letošní prázdninové výstavy se zaměřily na architekturu Hradce Králové.

Jičínsko: Hrad Kost se o víkendu vrátí do středověku

Hrad Kost: Příznivci historie a památek mají v sobotu a v neděli jedinečnou příležitost zhlédnout v prostorách gotického hradu Kost pravý středověk. Těšit se můžete na historické tance,  připravena je i ukázka šlechtického života v době renesance. Hlavní nádvoří ovládnou šermíři,  nad hlavami jim budou kroužit doboví kejklíři, kteří překonávají prostor nádvoří přecházením po lanech. Hradní kaple ožije pravou středověkou hudbou. V černé kuchyni se rázem ocitnete o 400 let zpět. Představí vám tady středověké recepty, zažijete ochutnávku netradičních jídel. Po celý den bude v areálu pod hradem trh s dobovými předměty.   Otevírací doba: 9 až 18 hodin.

Lázně Bělohrad: Městské kulturní středisko pořádá vzpomínku na legendární letní restauraci. Návštěvníky Bažantnice čeká v pátek letní divadelní komedie Z louže pod okap. Lázeňské město přivítá Vladimíra Kratinu, Danu Homolovou, Michaelu Dolinovou, Filipa Tomsu, kteří od 20.30 v divadelní hře připomenou, že se už od pradávna šidilo, kradlo, podvádělo, uplácelo. Na sobotu se ve stejnou dobu chystá koncert Michala Hrůzy (následuje vystoupení Selhání systému). A milovníci dechovky si přijdou na své v neděli. Od 13 hodin zahrají Javorka, Opočenka, Švitorka (Morava – Hroznová Lhota). Více informací najdete na www.lazne-belohrad.cz. Po dobu konání kulturní akce je park Bažantnice v okolí hudebního pavilonu uzavřen.

Humprecht: V neděli bude na zámku hostem Jan Burian. Od 19.30 hodin si přijďte poslechnout písničky a vyprávění  Ekologie duše. Tématem bude současný život člověka obklopeného médii, ohromovaného supermarkety a superstary.  Co se dá dělat, abychom si uchovali zdravý rozum a kulturní úroveň?

Náchodsko: Automobiloví veteráni na zámku

Ratibořice: Už po čtrnácté se v zámeckém parku v Ratibořicích setkají majitelé historických motorových vozidel. Prohlídku naleštěných automobilových veteránů zpestří koncert náchodské jazzové skupiny Swing sextet. Program začíná v sobotu ve 13 hodin a vstup je pouze z parkoviště. V případě špatného počasí se akce nekoná.

Křinice: Statek č. 6 bude tuto sobotu od 15 hodin hostit multižánrový hudební festival Bigboš Křinice 2015. V programu vystoupí například místní punková skupina Kluci, indie popová slovenská formace Frequency, punkrocková kapela Kohout plaší smrt nebo dívčí rockové trio SB a další. Fanoušci se mohou těšit na zpěváka Richarda Krajča, který vystoupí společně s trumpetistou Nikolasem Grigoriadisem.

Náchod: Tradiční Vavřinecká pouť vypukne o tomto víkendu na Masarykově náměstí v Náchodě.  Kromě oblíbených pouťových atrakcí a stánků je v neděli připraven také bohatý doprovodný program. Úderem deváté hodiny začíná v kostele sv.Vavřince poutní mše svatá, následuje svěcení vavřineckého chleba. Ve 14. hodin vystoupí náchodské mažoretky, zpěvačka Marcela Holanová, zpěvák Marek Ztracený s kapelou nebo kouzelník Mr. Carlo. Potěší vás také největší hity z muzikálu Mamma Mia nebo soutěž ve zpěvu s Míšou Noskovou.

Rychnovsko: Seykorky „přiletí" do Kostelce

Kostelec nad Orlicí: Seykorky 2015 jsou opět tu, tato kulturně sportovní akce má v Kostelci velkou oblibu. Šestý ročník happeningové akce  pořádá občanské sdružení Ostrov v Seykorově parku v sobotu od 14 hodin. Příchozí si tu mohou vyzkoušet různé volnočasové aktivity, kreativní dílny, sportovní disciplíny a hlavně mnoho zábavy. Park se rozezní také hudbou či zajímavým divadelním představením. Akce je určena pro děti i dospělé.

Chleny: Tradiční rockový open air festival se koná již tento pátek 7. srpna.  Milovníci rockové muziky se mohou těšit na opravdu pestrou nabídku skvělé hudby, vystoupí zde například Tři Sestry Banditos revival, Metalicca revival, Modrý Mauritius, Gnomus Electric a další. Příznivci tohoto festivalu mohou dorazit od půl osmé večer na hřiště v Chlenech, kde odstartuje již 18. ročník festivalu.

Trutnovsko: Léto na běžkách

Havlovice: Už popáté se v sobotu ve 14 hodin sejdou v Havlovicích recesisté, aby oslavili letní parné počasí. O hodinu později totiž na starých běžkách v originálních převlecích vyjedou vstříc kilometrovému úseku, jehož základ tvoří štěrková a lesní cesta. Akci zahájí vystoupení kapely JEN TAK z Trutnova. Vstupné je dobrovolné. Jeho výtěžek bude věnován na provoz psího útulku v Trutnově.

Pardubický kraj

Chrudimsko: Hudební léto

Nasavrky: Cyklus koncertů Nasavrcké hudební léto pokračuje na zámku v Nasavrkách v neděli. Na programu jsou  muzikálové písně a šansony (Jana Sychrovská – mezzosoprán, Petr Hostinský – klavír, Aleš Křivský – viola).

Košumberk: Divadelní soubor Klicpera z Chlumce nad Cidlinou uvádí v sobotu od 20 hodin na zdejším hradě Brouka v hlavě.  Nejhranější hra francouzského dramatika Georgese Feydeaua patří k vrcholům tvorby tohoto autora.

Orlickoústecko: Pastvinská nota

Pastviny: V restauraci Na vleku se v sobotu od 14 hodin koná Pastvinská nota 2015. Účinkuje mj. Comeback, Nadoraz, Bluegrass Cwrkot či Pavel Dobeš.

Bystřec: Příznivci turistiky jsou zváni na dvě akce do Bystřece. V pátek se zde uskuteční Memoriál M. Křivohlávkové, start bude od 16 hodin v Hostinci u Špičáků. V sobotu na něj naváže 15. ročník Bystřeckých kilometrů, start od 6 do 12 hodin na stejném místě.

Pardubicko: Pardubická juniorka

Pardubice: V sobotu startuje na kurtech tenisového areálu LTC Pardubice 88. ročník Pardubické juniorky. Na účastníky Mistrovství České republiky jednotlivců v kategorii staršího dorostu čekají první kola dvouher, v neděli pak bude na programu také první kolo čtyřher. Naposledy zde mohou startovat hráči a hráčky ročníku 1997. Kdo letos vyhraje? Finále se uskuteční v pátek 14. srpna.

Svitavsko: Skejťáci jedou o titul

Polička: Skejťáci jsou ve městě hodně populární díky tomu, že tu pořádají mistrovství světa a sami patří k nejlepším závodníkům závodníkům na světě. Teď před vlastními fandy budou získávat domácí tituly a asistovat by jim u toho znovu měla i zahraniční konkurence. V sobotu od 10 hodin na letišti začne republikový šampionát v oblíbeném a přitom hodně atraktivním a náročném skate slalomu. V neděli všechno ještě vyšperkují tradiční závody na průtahu městem na nábřeží.