Po chodbách a mezi lůžky pacientů se tak ve středu po celé dopoledne pohybovala trojice tří malých „králů“ reprezentovaných školáky malotřídky ve Stolanech. Aničku Buřvalovou, Honzíka Vostrovského a Kamila Koblížka doprovázela také ředitelka stolanské školy Marta Lederová.

„Do nemocnice chodíme koledovat už čtvrtým rokem. Původně jsme chtěli vyrazit už v neděli, naše plány ale překazila sněhová kalamita,“ vysvětluje na úvod ředitelka Lederová. „Nejprve jsme zamířili do jídelen mezi chodící pacienty. Pak následovala obchůzka a zpívání u těch, kteří jsou dlouhodobě upoutáni na lůžko. Setkání to byla opět krásná, plná silných emocí. Překvapení pacienti totiž žádnou návštěvu nečekají a obzvlášť ženy příchod koledníků často silně prožívají,“ popisuje atmosféru ředitelka stolanské školy.

Při Tříkrálové sbírce v chrudimské nemocnici tak zdaleka nejde jen o peníze, které se malým koledníkům nakonec podaří vybrat. Bankovek či mincí se tu ostatně stejně nikdy moc nezíská. Nemocní u sebe obvykle příliš peněz nemívají, a tak jim Tři králové často zazpívají, stejně jako lidem na chodbách, třeba i úplně zadarmo.