V přírodním areálu fotbalového hřiště Janderov u řeky Chrudimky se letos představí celkem dvacet kapel. Hlavní myšlenkou festivalu je podpora začínajících hudebníků.

Festival je výjimečnou kulturní událostí s dlouholetou tradicí. Jedná se o nevýdělečnou akci s volným vstupem, na jejíž přípravě a organizaci se podílí řada dobrovolníků. Organizátorem festivalu je občanské sdružení Šance pro Tebe, jehož posláním je rozvoj otevřené a tvořivé místní komunity (www.sance.chrudim.cz).

Každý den festivalu vystoupí tři až čtyři začínající kapely a jedna známější skupina. „Je to léty osvědčená dramaturgie. Festival je určen především mladým začínajícím hudebníkům, kteří tu mají možnost vyzkoušet si hrát na velkém jevišti. Zařazením známějších umělců sledujeme vedle zvýšení posluchačského zájmu také možnost zprostředkovat začínajícím hudebníkům přímou konfrontaci se zkušenějšími kolegy,“ říká Jan Axmann, dramaturg a produkční festivalu YANDEROV. Více informací o festivalu naleznete na www.yanderov.cz.

Jedinečnost festivalu spočívá v časovém rozsahu, termínu konání, prostředí, šířce dramaturgického záběru, různorodosti, věku návštěvníků, maximálním zapojením dobrovolníků, návštěvníků i účinkujících do realizace a hlavně finanční dostupností. Vstup na festival je zdarma.

Program začíná denně od 17.45 hodin. V přírodním areálu Janderov je možné stanovat, umýt se, pro návštěvníky je připraveno občerstvení. Areál je dostupný pěšky po turistické stezce z chrudimského nádraží proti proudu řeky Chrudimky směrem na Slatiňany (cca 30 minut chůze) nebo autem z Chrudimi po hlavní silnici směr Slatiňany, cca 500 metrů za koncem města odbočkou vlevo.

Program festivalu:

1. července 2008:
STREAM THE MONEY,
PAVILON 9,
BENJAMING BAND,
MAGNETIK,
CAFFEINE

2. července 2008:
BED OF NAILS,
RHODIAN,
NIL,
MATAHARI,
CHOCOLATE JESUS

3. července 2008:
EXPANDEER,
CRIONIC,
DÍTĚ,
PRAGUE SKA CONSPIRACI,
LAST MINUTE

4. července 2008:
THE CHAPADLOS,
TATRA 111,
KALKATA BAND,
BULLERBYNE,
NAIVNÍ NADĚJE

(mš)