Ke čtenářům a všem, kteří mají rádi pamětihodnosti, zajímavosti, lidovou kulturu i přírodu, zamíří na začátku května a opět nabídne poutavé čtení a množství cenných informací. Jako první je dostanou do rukou pracovníci turistických informačních center na svém setkání, které se uskuteční čtvrtého května v Pardubicích.

Celkový náklad Turistických novin (www.vychodnicechy.info) bude opět činit sedmdesát tisíc výtisků, z čehož bude pětapadesát v češtině a po pěti tisících v angličtině, němčině a polštině.

„Jsem rád, že noviny plní své důležité poslání na mediálním trhu cestovního ruchu a turismu. Nové číslo pozve všechny zájemce, kteří chtějí příjemně strávit letošní léto v poklidném a krásném kraji východních Čech do regionu, který je kolébkou české aviatiky, do ráje filmařů a milovníků koní, ale rovněž do kraje se zajímavou a pestrou přírodou, atraktivními historickými památkami a architektonickými skvosty, kraje zaslíbeného turistice, k níž zde vybízejí nové cyklostezky, dobře značené trasy pro pěší i dostatek zázemí pro mototuristiku,“ uvedl Miroslav Stejskal, člen Rady Pardubického kraje zodpovědný za cestovní ruch.

Je samozřejmostí, že v novém čísle Turistických novin pro region Východní Čechy nebudou chybět tipy na konkrétní výlety, nabídky služeb i konkrétních kulturně společenských, sportovních a zábavných akcí.

„Noviny budou mít čtyřiadvacet barevných stran a jejich distribuce bude probíhat opět prostřednictvím sítě turistických informačních center, vybraných gastronomických a ubytovacích zařízení, k dispozici budou i ve vybraných památkových objektech. Cizojazyčné mutace novin budou k dostání i na zahraničních zastoupeních agentury CzechTourism v Polsku, Německu, Rakousku a na Slovensku“ dodal radní Stejskal.

Projekt Turistické noviny pro Východní Čechy je spolufinancován z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod.

(OKO)